13 maja, 2018

13 maja, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 12 maja – Dzień powszedni
18: 00 – + Jerzy Socha (26 rocz)
18: 00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz łaski Ducha św. dla Ks. Jacka z okazji 25 rocz. Kapłaństwa

Niedziela, 13 maja – Wniebowstąpienie Pańskie
8:30 – + Adela Przeginiak (4 rocz) – mąż Józef z rodziną
10: 30 – ++ Stanisław i Janina oraz zmarli z rodziny
12: 30 – Rocznica bitwy pod Monte Cassino – SPK #18
12: 30 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Zofii, Giany, Mary, Izabeli i Michała
19: 00 – ++ Bronisław, Antoni i za zmarłych z rodziny Pasternak i Tałałaj

Poniedziałek, 14 maja – Św. Macieja Apostoła
19: 00 – O łaski zdrowia dla Teresy
19: 00 – ++ Bolesław, Stanisława i Heniek Piwek oraz zmarli z rodziny Piwek i Rudnik
19: 00 – + Rosemary Guthir

Wtorek, 15 maja – Dzień powszedni
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i dziękczynna dla rodziny Pieczara
19: 00 – ++ Ludmiła, Michał, Anna i Stanisław – rodzina

Środa, 16 maja – Św. Andrzeja Boboli, prezb., m-Patrona Polski
19: 00 – + Andrzej Lipski – żona z rodziną
19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Maximiliana, Dominiki i Vincentego

Czwartek, 17 maja – Dzień powszedni
19: 00 – O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla rodziny – Grono Nauczycielskie Szkoły Polskiej
19: 00 – ++ Józef Dąbrowski i Janusz Sosnowski

Piątek, 18 maja – Dzień powszedni
9: 00 – + Maria Krzysiak – siostra z rodziną
19: 00 – O Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej w posłudze kapłańskiej Ks. Jacka

Sobota, 19 maja – Dzień powszedni
8: 30 – ++ Zmarli z rodziny Borzęckich i Laskowskich
10: 00 – I spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św.
18: 00 – O Boże błogosławieństwo, udaną operację i szybki powrót do zdrowia dla Jadwigi Surowiec
– dzieci i wnuki

Niedziela, 20 maja – Uroczystość Zesłania Ducha św.
8: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja z okazji Urodzin
10: 30 – + Zdzisław Mazur (5 rocz) – żona z dziećmi
12: 30 – + Wacław Kwartek
14: 00 – W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.
19: 00 – + Irena Rudy – rodzina

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
13 maja, 2018
Dz 1, 1-11; Ef 4, 1-7. 11-13; Mk 16, 15-20
Ref: Pan wśród radości wstępuje do nieba

Gdybyśmy lepiej rozumieli tajemnicę dzisiejszej uroczystości, kościoły byłyby pełne. Ich pustka to znak małej wiary odnośnie tajemnic naszej wiary. Niewielu dziś przychodzi do świątyni, aby podziękować Bogu za otwartą drogę do świata prawdziwej wolności. Dzisiejsza uroczystość mówi nam o tej wartości, której wszyscy szukają, a znaleźć nie mogą, mówi o prawdziwej wolności. Kiedy uważnie obserwujemy nasze życie doczesne, okazuje się, że jesteśmy bardzo ograniczeni i zniewoleni. Ograniczeni swoimi siłami, talentami, ilością pieniędzy w kieszeni, układami politycznymi, gospodarczymi, społecznymi, na które nie mamy większego wpływu. Ograniczeni dziurą ozonową, zatrutym powietrzem, wodą. Ograniczeni ilością przeżytych lat. Już nie wspomnę o chorobach i kalectwach. A jednak w sercu człowieka jest wielka tęsknota do pełnej wolności. I oto dzisiejsza uroczystość mówi nam o świecie pełnej wolności. Spośród naszych ograniczeń Chrystus wychodzi i przechodzi w świat wolności. Syn Boga przychodząc na ziemię chciał nam powiedzieć coś więcej. Doczesność to nie tylko więzienie, czasami bardzo ciasne, takie niewygodne jak wózek, na którym siedzi kaleki człowiek, jak łóżko ciężko chorego człowieka, który czeka, aby go ktoś obrócił. To są te straszne więzienne cele na ziemi. To także wielka szansa wykorzystania wszystkich ograniczeń do kształtowania własnego serca, do dojrzałości. To jest tak, jakbyśmy byli w bardzo ciasnej formie, w której kształtuje się nasze serce do pełni wolności. Chrześcijaństwo to radość nie tylko czekania na wolność, ale radość twórczego przeżywania każdego dnia. Podziękujmy dziś Chrystusowi zarówno za to, że otworzył przed nami drogę do świata prawdziwej wolności, jak i za to, że możemy razem z Nim przyjąć te wszystkie ograniczenia wiedząc, że kształtują one nasze serce. Tu jest czas na zasługę, tu jest czas na dojrzewanie. A ponieważ każdego z nas rzeźbią inne ograniczenia, kształtuje się w nich indywidualność niepowtarzalna. Nie ma na świecie dwu identycznych ludzi. Każdy człowiek to niepowtarzalne arcydzieło, które wielbić będzie Boga w świecie pełnej wolności przez wieki. Zanieśmy dziś do Boga dziękczynienie za świat wolności, do którego zmierzamy, i dziękczynienie za to, że Syn Boga nauczył nas w ziemskich ograniczeniach kształtować nasze serce.

LEKTORZY – 12-13 maja
18: 00 – L. Shelley, S. Salome, J.Miazga
8: 30 – M. Podgórny, A. Rudzińska, P. Podgórny
10: 30 – M. Kaczan, S. Teresa, T. Nowak
12: 30 – W. Potocka, M. Kulaga, A. Gurgul
19: 00 – T. Kot, M. Iskra, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE
25. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KŚ. JACKA WALKIEWICZA
Z okazji pięknego Jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich życzymy Ci Drogi Jubilacie Księże Jacku wielkiej radości z każdego dnia Twej Kapłańskiej służby oraz sił i zdrowia w sprawowaniu trudnych obowiązków ojca parafii. Niech nasz Miłosierny Bóg obficie nagradza Twe kapłańskie oddanie w służbie Kościoła, a Matka Boża – Patronka naszej parafii – niech wraz ze swym Synem Chrystusem, będą Twoim wsparciem w codziennej służbie Bogu i ludziom.
Drogi Ks. Jacku – za Twą gorliwość duszpasterską Bogu niech będą dzięki, a na dalsze trudy Twej pasterskiej posługi, jaką pełnisz każdego dnia „Szczęść Boże”!

ŻYCZENIA DLA KSIĘDZA PROBOSZCZA:
Powołanie to cud zaufania Boga pokładanego w człowieku. ks. Jan Twardowski
25 rocznica święceń kapłańskich KŚ. JACKA WALKIEWICZA to niezwykły dzień. Z tej okazji, zespół MAZOVIA życzy Ci, aby Wieczny Kapłan Jezus Chrystus umacniał Cię w Twoim życiu kapłańskim i zakonnym, niech zawsze będzie dla Ciebie źródłem radości i pomocą. Niech obdarza Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc, a Maryja Niepokalana niech będzie zawsze Twoją Orędowniczką.
Z chrześcijańskim pozdrowieniem zespół MAZOVIA –Szczęść Boże!

WSZYSTKIM MATKOM SKŁADAMY Z WDZIĘCZNOŚCIĄ NAJSERDECZNIEJSZE
ŻYCZENIA
Noś swą matkę na rękach. Prawdziwe matki są czymś cudownym. Rozumieją nas, pracują dla nas, troszczą się o nas, kochają nas, modlą się za nas. Kiedy twoja matka jest stara i ma kłopoty ze zdrowiem, troszcz się o nią w dwójnasób. Przeprawiła cię przez poranek życia, Ty przepraw ją pełen miłości przez wieczór życia. Matka jest sercem każdej rodziny, Węzłem, który wszystko trzyma, Ogniem w sercu, który wszystko ogrzewa. Nieważne, ile masz lat i jak narozrabiałeś, Dla matki na zawsze pozostaniesz jej dzieckiem. Prawdziwe matki są zdolne z miłości do najbardziej nieprawdopodobnych i najcudowniejszych rzeczy. Matki są jedyne, niezastąpione.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
Dzisiaj w niedzielę, po Mszy św. o godzinie 10: 30 odbedzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i dorosłych należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to zebranie w rocznicę Objawień Fatimskich.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE DLA DZIECI w każdą środę maja zapraszamy wszystkie dzieci na godz.19:00.

50. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POKOJU W CALGARY: 1968-2018
Sztandar Jubileuszowy
W październiku obecnego 2018 roku będziemy szczególnie świętować 50. Rocznicę poświęcenia naszego polskiego kościoła. Z tej okazji przybędzie do nas J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek SCH i odprawi uroczystą, dziękczynną Mszę św. Jubileuszową w niedzielę, 14 października o godzinie 12: 30 w kościele polskim. Z tej okazji, jako wyraz naszego dziękczynienia Bogu i radości z posiadania świątyni, w której Polacy modlą się od lat w języku ojczystym, przyjmują Sakramenty Święte i są odprowadzani na odpoczynek wieczny – pragniemy ufundować Sztandar ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, Który szczególnie patronuje Księżom, prowadzącym naszą parafię, Księżom z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej. Sztandar Jubileuszowy ma być poświęcony w niedzielę, 14 października br. Pragniemy, aby każdy parafianin, każdy wierny i każda Organizacja Polonijna włączyła się – w miarę swoich możliwości – do ufundowania tego Sztandaru Jubileuszowego, gdyż każdy z nas pragnie złożyć hołd i wyrazić swą miłość Chrystusowi Królowi oraz wdzięczność za polską parafię i kościół, gdzie możemy modlić się w j. ojczystym. Z góry dziękujemy za poparcie tej ważnej inicjatywy. Niech Chrystus Król obdarza wszelkimi łaskami. Ofiary, czeki można wystawiać na adres parafii z dopiskiem: Sztandar Jubileuszowy.- Rada Parafialna

TOGETHER IN ACTION – 2018
W całej Diecezji Calgary odbywa się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,233.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 12,470.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 13 do 20 maja rodzina Jarosława Kowalewskiego będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (II)
Do zawarcia sakramentalnego związku małażeńskiego w Polsce przygotowują się:
Sebastian Leszczyński, Calgary oraz Marta Tomaszewska, Wejherowo, Polska.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy w/w jest proszony o kontakt z księdzem proboszczem.

RÓŻE DO ŻYCIA – AKCJA RYCERZY KOLUMBA
Po wszystkich Mszach św. w czasie weekendu Dnia Matki( sobota 12 i 13 maja) Rycerze Kolumba będą prosili o poparcie ich programu pomocy „PRAWO DO ŻYCIA” Każda donacja będzie uhonorowana specjalnym znaczkiem z wyszytą różą. Bardzo prosimy o hojne poparcie.

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji oraz zgłosić swój akces po każdej Mszy Św. w niedzielę 13 maja. Uroczyste Zawierzenie odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 10 czerwca. Również na ten dzień zapraszamy osoby, które już się zawierzyły dla odnowienia swego zawierzenia.
Informacje mogą być również udzielone telefonicznie: 403-475-8994 Jerzy”

KAWIARENKA W tym miesiącu zespół „Polanie” zaprasza do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W CALGARY NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Szkoła św. Anny ( w godzinach zajęć)
Piątek – 4 maja, Sobota – 5 maja, Piątek – 11 maja, Sobota – 12 maja, Piątek – 25 maja, Sobota – 26 maja, Piątek – 1 czerwca, Sobota – 2 czerwca.
Sala Parafialna Od godziny 10:00-14:00
Niedziela 3 czerwca, Niedziela 26 sierpnia.
Do: 26 sierpnia, 2018 opłata za jedno dziecko – $400.00, Dwoje $500.00, Troje lub więcej $560.00. Depozyt za dyżur $120.00. Po 26 sierpnia opłata za szkołę wzrasta o $80.00.

KOMUNIKAT SPK KOŁA NR 18 W CALGARY.
Zapraszamy na miesięczne zebranie członków, Koła, które odbędzie się w dniu 13 maja o godz. 14.30 – ostatnie przed wakacjami. Prosimy o liczny udział.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLANIE zaprasza wszystkich serdecznie na Obiad z okazji Dnia Matki
“ Kraj Rodzinny Matki Mej “
Który odbędzie się w sali Parafialnej, w dniu 26 Maja o godzinie 16:30. Cena biletu $ 35.00 od osoby. W cenie biletu – wstęp, kolacja, występ Zespołu.Do wygrania Door Price.Zebrane pieniądze przeznaczone będą na Festiwal „Taste of Polonia” z udziałem zespołu Polanie, który odbędzie się w Chicago.Bilety dostępne będą w każdą niedzielę w maju w sali Parafialnej w godzinach od 9: 00 do 14: 00. Serdecznie wszystkich zapraszamy i jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że w dniu 6-7 czerwca 2018 r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe. Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-3530. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na nastepujacy adres: Rejestracja paszportowa on-line pod adresem :https://secure.e-konsulat.gov.pl ( Kraj: Kanada; Placówka Vancouver; Sprawy paszportowe; Prosimy wybrać lokalizacje: Calgary – dyżur konsularny Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary.

DNI PORADNICTWA DLA POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W ZACHODNIEJ CZĘŚCI Z ZAKRESU UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
Uprzejmie informuję, że w dniu 28 maja, 2018 Konsulat Generalny RP w Vancouver we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planuje zorganizować Dni Poradnictwa dla Polaków zamieszkujących w zachodniej Kanadzie z zakresu ubezpieczenia społecznego. Podczas spotkania ze specjalistami z ZUS omawiana będzie m.in. realizacja umowy dwustronnej pomiędzy Polską i Kanadą o ubezpieczeniu społecznym oraz zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych. Data spotkania; 28 maja, 2018 (poniedziałek godz: 18: 00 Dom Polski 3015 – 15 Str NE)
Z poważaniem, Zygmunt Potocki – Konsul Honorowy RP w Calgary

DOM POLSKI
“Nie bój się kochać” to spektakl oparty na poezji Księdza Jana Twardowskiego prezentowany przez Salon Poezji, Muzyki i Teatru z Toronto. Scenariusz i reżyseria Maria Nowotarska – była aktorka teatru J. Słowackiego w Krakowie. Zapraszamy do Domu Polskiego w niedzielę 3 czerwca o godz. 18:00
Wstęp $20, młodzież szkolna i studenci $10.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI I CHORYMI W DOMU. Wykwalifikowana osoba (ponad 10 lat) oferuje swoje usługi dla potrzebujących. Posiada samochód, operuje biegle językiem angielskim i polskim. Może pracować w każdej dzielnicy Calgary i Airdrie. Kontakt: Asia 403-863-8620 (7x)

PRACA
Potrzebne panie do sprzątania biur i domków. Po więcej informacji proszę dzwonić po godzinie 8: 00 wieczorem.Kontakt: 403-663-9886 (9x)

WAKACJE W BC W okolicy Creston, blisko jeziora Kootenay Lake. Można wynająć pół domu na dwie lub trzy noce albo na więcej nocy. Za jedną noc $80.00. Można ze sobą zabrać pieska. Więcej informacji można uzyskać na telefon 403-540-7736 (6x)

USŁUGI KOSMETYCZNE Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (3x)

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA Do wynajęcia dla jednej osoby mieszkanie z osobnym wejściem z osobną kuchnią i łazienką. Dzielnica NE. Tel: 403-499-9139 (1x)

SUITE DO WYNAJECIA W WEST KELOWNA, BC
2 sypialnie, kuchnia, łazienka z osobnym wejściem, blisko jeziora. Wynajmę od maja do sierpnia na pojedyncze dni lub na dłuższy okres. Opłata $70.00 od jednej sypialni. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (12x)

PRACA Zatrudnie Panie do sprzatania domków. Praca wymagająca fizycznie, w szybkim tempie. Stawka za godzinę $15- $17. Wymagane pozwolenie na pracę. CV prosze przeslac na adres pracacalgary@gmail.com (1x)

PRACA
Looking for a European lady to occasionally assist my mother with appointments, shopping, personal care, and companionship. My mother is a Russian/Ukrainian senior with memory problems. Looking for someone caring, reliable, organized, and proactive. Must be fluent in English and have transportation. Please e-mail or call with interest, questions, and hourly rate expectations. Lena Stuart, 858-722-9743, lenastuart@hotmail.com

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MARRIAGE PREPARATION „FOR BETTER & FOR EVER” “For Better & For Ever…” Marriage Preparation, accepts all couples preparing for marriage. The small group setting allows us to focus on couples in one or more of the following circumstances: living together, previously married, beginning marriage with children, couples 45+, or those who wish to have their marriage blessed in the Church. Upcoming dates: May 28 + June 15-16; June 4 + June 22-23. For more information or to register, contact Alida at 403-218-5505 or email lifeandfamily@calgarydiocese.ca events.calgarydiocese.ca

CALGARY CATHOLIC EDUCATION FOUNDATION
We are exited to inform you that the Catholic Education Foundation is sponsoring a CAR Raffle in support of Calgary students and schools in need, running April 11, 2018-June 6, 2018. Tickets are $10 each or 3 for $25.00. Parishoners and interested community members can order tickets at www.theccer.ca or buy from their local Catholic school. Draw date: Wednesday, June 6, 2018.
Grand Prize- 2018 Toyota Rav4 – valued at $30.240.00
Sundance Hot Air Balloon Ride for two – valued at $650.00
Calgary Stampede Gift Package – valued at $512.00
Mens and Ladies Jacket
Original art print by Paou Van Ginkel
2 tickets to the evening grandstand show Calgary Pro Sports Game package – valued at $450.00
Calgary Stampeders – 3 tickets for 1 game and parking pass
Calgary Roughnecks – 4 tickets voucher for 1 game Calgary Pro Sports Gift package valued at $ 410. 00
Calgary Flames hockey stick signd by Goug Hamilton
Calgary Hitmen Jersey signd by Jake Kryski
Delta Kananskis/Nakiska Ski and stay package valued at $380.00
1 night in the Delta Lodge at Kananaskis
1 adult ski lift passes for Nakiska
Alpine Helicopter Tour for 2 valued at $ 270.00
Fairmont Palliser Afternoon Tea for 2 valued at $115.00
Chinook Centre Gift Card valued at $100.00
Cash Prizes – 4 prizes of $500.00 each.
We thank you for your support! Calgary Catholic Education Foundation.

PERMANENT DIACONATE – APPLY BY MAY 31
The Diocese of Calgary is looking for men of prayer and charity who are prepared to serve the church in ordained ministry as permanent deacons. Men must be Roman Catholic, married or single, 35 to 60 years of age, minimum grade 12 education, be of sound moral character and mature faith. During four years of Human, Spiritual, Theological, and Pastoral formation, the aspirant will prepare for the threefold ministries of Charity, Word, and Sacrament that are the call of the deacon. For more information about Permanent Diaconate, please contact Deacon John Walsh at John.Walsh@calgarydiocese.ca Application deadline: May 31 | www.calgarydiocese.ca (under Faith & Life, click Permanent Diaconate)