27 maja, 2018

27 maja, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 26 maja – Św. Filipa Nereusza, prezbitera
18: 00 – O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i łaski Ducha św. dla Ks. Jacka w 25 rocz Kapłaństwa
18:00 – O Boże błogosławieństwo dla Ks. Jacka z okazji 25 Jubileuszu Kapłaństwa – Grupa Różańcowa

Niedziela, 27 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy
8: 30 – W pewnej intencji
10: 30 – + Dariusz Ciok – żona z dziećmi
12: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Boreckiej z okazji Urodzin
19: 00 – W intencji młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania

Poniedziałek, 28 maja – Dzień powszedni
19: 00 – + Krzysztof Chmielewski
19: 00 – + O Boże błogosławieństwo i łaskę wiary dla Sandry i Olivii

Wtorek, 29 maja – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
19: 00 – Dziękczynna za ukończone studia i za otrzymaną pracę, z prośbą o dalsze łaski dla syna

Środa, 30 maja – Dzień powszedni
19: 00 – + Zbyszek Kustra – rodz. Kiegler

Czwartek, 31 maja – Uroczystośc Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
19: 00 – + Maria Kucharyk – córka
19: 00 – ++ Kazimierz Kalinowski i zmarli jego rodzice Władysława i Kazimierz

Piątek, 1 czerwca – Wspomnienie św. Justyna, męczennika
9: 00 – ++ Eugeniusz Sztupecki i zmarli rodzice
19: 00 – O łaskę wiary dla dzieci – ojciec

Sobota, 2 czerwca – Dzień powszedni
8: 30 – Za parafian
18: 00 – W intencji klas 7,8 i 9 szkoły im. Jana Pawła II

Niedziela, 3 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała
8: 30 – ++ Piotr i Maria Bakon, Stanisław i Stanisława Bednarczyk
10: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12: 30 – O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla zespołu Polanie ich rodziców i nauczycieli tańca
19: 00 – + Teresa Pocan

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Pwt 4, 32-34. 39-40;Rz 8, 14-17; Mt 28, 16-20
Ref: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana
Św. Augustyn rozpoczyna swe „Wyznania” od próby wyrażenia, kim jest dla niego Bóg. Tekst należy do najpiękniejszych opisowych definicji Boga, jakie wypracowano na przestrzeni wieków. W Uroczystość Trójcy Świętej warto w oparciu o słowa biskupa Hippony dostrzec w Bogu niewypowiedzianą tajemnicę.
„Czymże, więc jesteś, Boże mój? Tylko do Ciebie wołam, Pana Boga! Bo któż jest Bogiem oprócz Pana? Jakiż jest Bóg oprócz Boga naszego?
O, najwyższy, najlepszy, najmożniejszy, bezgranicznie wszechmocny, najbardziej miłosierny i najsprawiedliwszy, najgłębiej ukryty i najbardziej obecny, najpiękniejszy i najsilniejszy, zawsze istniejący, a niepojęty! Niezmienny jesteś, a przemieniasz wszystko, nigdy nie nowy, nigdy nie stary, wszystko odnawiasz, a do starości wiedziesz pysznych, gdy oni o tym nie wiedzą. Zawsze działasz, zawsze trwasz w spoczynku, gromadzisz, a niczego nie potrzebujesz. Podtrzymujesz, napełniasz, osłaniasz. Wszystko stwarzasz, karmisz, prowadzisz ku doskonałości. Szukasz, a niczego Ci nie brakuje. Kochasz, a nie spalasz się; troszczysz się, a nie lękasz; żałujesz, a nie bolejesz; gniewasz się, a spokojny jesteś; dzieła zmieniasz, a nie zmieniasz zamysłu; przygarniasz, co napotkasz, chociaż nigdy tego nie utraciłeś. Nigdy nie jesteś ubogi, a radujesz się zyskiem. Nigdy się nie łakomisz, a żądasz pomnożenia tego, co dałeś. Daje się Tobie ponad obowiązek, abyś Ty był dłużnikiem — a któż z nas ma cokolwiek, co nie byłoby Twoje? Oddajesz długi, nic winien nie będąc. Długi darowujesz, nic nie tracąc.
Cóż ja tu mówię, Boże mój, życie, słodyczy mego życia święta! I cóż właściwie mówią ci wszyscy, którzy o Tobie mówić usiłują! Lecz biada, jeśli się o Tobie milczy! Choćby najwięcej wtedy mówił człowiek, niemową jest”.

LEKTORZY – 26-27 maja
18: 00 – J.Bogusławski, S. Teresa, J. Bogusławski
8: 30 – O. Pepłowski, D. Topor, Z. Topor
10: 30 – M. Domaradzki, S. Salome, O. Pietras
12: 30 – T. Miazga, M. Kulaga, J. Miazga
19: 00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Edgar

W NASZEJ WSPÓLNOCIE
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W pierwszy piątek miesiąca 1 czerwca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W pierwszą sobotę miesiąca 2 czerwca zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”
W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

TOGETHER IN ACTION – 2018
W całej Diecezji Calgary odbywa się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,233.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 16,135.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE DLA DZIECI w każdą środę maja zapraszamy wszystkie dzieci na godz.19:00.

GRATULACJE I ŻYCZENIA ŁASK BOŻYCH
BIERZMOWANYM Dzisiaj w niedzielę, 27 maja – o godzinie 19: 00 Biskup William T.McGrattan udzieli Sakramentu Bierzmowania 25 kandydatom naszej parafii.

BIERZMOWANI /CONFIRMANDI
BARANOWSKA SANDRA
BOBKA MATEUSZ
CURYK MARZENA
DOBRZELECKA ALEKSANDRA
DZIENIS JULIA ANNA
DZIENIS KYLE JACOB
FERDYN ISABEL
JANUSZEWSKI EVELYN VERONIKA
JANUSZEWSKI NATALIA MARIA
JANUSZEWSKI NATHAN PATRIK
KLACZ JOZEF
KULIKOWSKI PATRYK
KUSINSKI ADAM
LABINOWICZ ALEKSANDRA
MAGNUCKI ALEXANDER BRANDON
MAGNUCKI MADRIAN ANTHONY
MALYSZKO JAN
MUCHA DOMINIK
SUDAK LUKASZ
SZWAJA PIOTR JAKUB
TRZESICKI DOMINIK
TRZESICKI OLIVIA ANNA
WLADYKA CATHERINE ANN
WOJCIK JULIA
WOJCIK KACPER

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
W przyszłą niedzielę 3 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest dla nas ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu okazali wdzięczność za dar Eucharystii. Niech ta niedziela będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy św. o godzinie 12:30. Zaproszenie kierujemy również do organizacji polonijnych i pocztów sztandarowych, członków Koła SPK # 18 w mundurach i ze sztandarami. Szczególne zaproszenie kierujemy do dziewczynek pierwszo-komunijnych, aby przyszły w białych sukienkach. Zapraszamy również chłopców do udziału w procesji oraz dziewczynki w strojach krakowskich. Prosimy o pomoc Rycerzy Kolumba w przygotowaniu ołtarzy na procesję i później w złożeniu i zabezpieczeniu ich na przyszły rok.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 27 maja do 3 czerwca rodzina Grażyny Miazga będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.
KAWIARENKA W tym miesiącu zespół „Polanie” zaprasza do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta.

50. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POKOJU W CALGARY: 1968-2018
Sztandar Jubileuszowy
W październiku obecnego 2018 roku będziemy szczególnie świętować 50. Rocznicę poświęcenia naszego polskiego kościoła. Z tej okazji przybędzie do nas J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek SCH i odprawi uroczystą, dziękczynną Mszę św. Jubileuszową w niedzielę, 14 października o godzinie 12: 30 w kościele polskim. Z tej okazji, jako wyraz naszego dziękczynienia Bogu i radości z posiadania świątyni, w której Polacy modlą się od lat w języku ojczystym, przyjmują Sakramenty Święte i są odprowadzani na odpoczynek wieczny – pragniemy ufundować Sztandar ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, Który szczególnie patronuje Księżom, prowadzącym naszą parafię, Księżom z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej. Sztandar Jubileuszowy ma być poświęcony w niedzielę, 14 października br. Pragniemy, aby każdy parafianin, każdy wierny i każda Organizacja Polonijna włączyła się – w miarę swoich możliwości – do ufundowania tego Sztandaru Jubileuszowego, gdyż każdy z nas pragnie złożyć hołd i wyrazić swą miłość Chrystusowi Królowi oraz wdzięczność za polską parafię i kościół, gdzie możemy modlić się w j. ojczystym. Z góry dziękujemy za poparcie tej ważnej inicjatywy. Niech Chrystus Król obdarza wszelkimi łaskami. Ofiary, czeki można wystawiać na adres parafii z dopiskiem: Sztandar Jubileuszowy.- Rada Parafialna

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W CALGARY NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Szkoła św. Anny ( w godzinach zajęć)
Piątek – 1 czerwca, Sobota – 2 czerwca.
Sala Parafialna Od godziny 10:00-14:00
Niedziela 3 czerwca, Niedziela 26 sierpnia.
Do: 26 sierpnia, 2018 opłata za jedno dziecko – $400.00, Dwoje $500.00, Troje lub więcej $560.00. Depozyt za dyżur $120.00. Po 26 sierpnia opłata za szkołę wzrasta o $80.00.

ZARZĄD FUNDACJI SW. BRATA ALBERTA Zawiadamia naszych ofiarodawców o Walnym Zebraniu, które odbędzie się 8 czerwca 2018 w Domu Polskim o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

PODZIĘKOWANIE PO I KOMUNII ŚW
Rodzice dzieci pierwszo-komunijnych z naszej parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pięknej uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy ks. Jackowi Walkiewicz, ks. Bogusławowi Zieziula. Podziękowania: Siostrom Dominikankom, Pani Edycie Pieczara za piękną dekorację, Panu Mariuszowi Gąska za chlebki dla dzieci, dla Rycerzy Kolumba za podarowanie różańców, dla Aleksandry Żyro- Hamryszczak za oprawę muzyczną oraz Annie i Dariuszowi Lasota z Mobius photography za zdjęcia komunijne. Bóg zapłać!

ZARZĄD STOWARZYSZENIA POLSKO-KANADYJSKIEGO W CALGARY
Zaprasza wszystkich zrzeszonych oraz osoby zainteresowane działalnością Stowarzyszenia na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca 2018r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.Zapraszamy!

ZESPÓŁ KRAKUSY
Sezon 2017/2018 z zespołem „Krakusy” dobiega końca. Przed nami jeszcze warsztaty z zespołem „Sląsk” w Koszęcine i Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju. Nasi tancerze z dumą będą reprezentować nasze miasto i społeczność na festiwalu w Polsce. Wyjazd ten będzie można śledzić na naszej stronie facebook’owej. Już od września zapisujemy nowych tancerzy na rok 2018/19. Jeżeli lubisz przygodę, ruch, taniec, śpiew i chcesz poznać nowych przyjaciół, zwiedzić nowe miejsca, poszerzyć wiedzę o kraju pochodzenia Twoich rodziców to „Krakusy” są dla Ciebie. Zapraszamy dzieci i młodzież do grup wiekowych: młodszej 10-12 lat i starszej 13-16 lat. Szczegóły dotyczące terminów zapisów będą podane w biuletynie pod koniec sierpnia. Wszelkie pytania prosimy kierować na nasz adres email’owy: krakusycalgary@gmail.com.Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji! Zespół Krakusy

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że w dniu 6-7 czerwca 2018 r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe. Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-3530. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na nastepujacy adres: Rejestracja paszportowa on-line pod adresem :https://secure.e-konsulat.gov.pl ( Kraj: Kanada; Placówka Vancouver; Sprawy paszportowe; Prosimy wybrać lokalizacje: Calgary – dyżur konsularny Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary.

DNI PORADNICTWA DLA POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W ZACHODNIEJ CZĘŚCI Z ZAKRESU UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
Uprzejmie informuję, że w dniu 28 maja, 2018 Konsulat Generalny RP w Vancouver we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planuje zorganizować Dni Poradnictwa dla Polaków zamieszkujących w zachodniej Kanadzie z zakresu ubezpieczenia społecznego. Podczas spotkania ze specjalistami z ZUS omawiana będzie m.in. realizacja umowy dwustronnej pomiędzy Polską i Kanadą o ubezpieczeniu społecznym oraz zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych. Data spotkania; 28 maja, 2018 (poniedziałek godz: 18: 00 Dom Polski 3015 – 15 Str NE)
Z poważaniem, Zygmunt Potocki – Konsul Honorowy RP w Calgary.

DOM POLSKI
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” to cytat z najbardziej znanego, ale nie jedynego wiersza Księdza Jana Twardowskiego.
Zapraszamy do Domu Polskiego w niedzielę 3 czerwca o godzinie 18: 00 na spektakl pod tytułem „Nie bój się kochać” oparty na poezji Księdza Jana Twardowskiego prezentowany przez Salon Poezji, Muzyki i Teatru z Toronto. Scenariusz i reżyseria Maria Nowotarska – była aktorka teatru J. Słowackiego w Krakowie. Wykonawcy: Maria Nowotarska, Agata Pilitowska i Krzysztof Jasiński. Bilety w cenie $20 oraz ulgowe $10 dla uczniów i studentów dostępne są w Domu Polskim oraz w polskich sklepach.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI I CHORYMI W DOMU. Wykwalifikowana osoba (ponad 10 lat) oferuje swoje usługi dla potrzebujących. Posiada samochód, operuje biegle językiem angielskim i polskim. Może pracować w każdej dzielnicy Calgary i Airdrie. Kontakt: Asia 403-863-8620 (5x)

PRACA
Potrzebne panie do sprzątania biur i domków. Po więcej informacji proszę dzwonić po godzinie 8: 00 wieczorem. Kontakt: 403-663-9886 (7x)

WAKACJE W BC W okolicy Creston, blisko jeziora Kootenay Lake. Można wynająć pół domu na dwie lub trzy noce albo na więcej nocy. Za jedną noc $80.00. Można ze sobą zabrać pieska. Więcej informacji można uzyskać na telefon 403-540-7736 (4x)

PRACA
Poszukuję pomocnika do układania drewnianych podłóg. Osoba zainteresowana musi mieć swój samochód i pozwolenie na pracę w Kanadzie. Praca na długie godziny tygodniowo, i w niektóre soboty. Kontakt Mieczysław 403-990-0757 (3x)

USŁUGI KOSMETYCZNE Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (1x)

SUITE DO WYNAJECIA W WEST KELOWNA, BC
2 sypialnie, kuchnia, łazienka z osobnym wejściem, blisko jeziora. Wynajmę od maja do sierpnia na pojedyncze dni lub na dłuższy okres. Opłata $70.00 od jednej sypialni. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (10x)

SZUKAM POMIESZCZENIA
Chciałbym wynająć pomieszczenie lub pokój od zaraz na art studio. Będę pracował tylko dniami. Proszę o kontakt 403-863-6666 (2x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MARRIAGE PREPARATION „FOR BETTER & FOR EVER” “For Better & For Ever…” Marriage Preparation, accepts all couples preparing for marriage. The small group setting allows us to focus on couples in one or more of the following circumstances: living together, previously married, beginning marriage with children, couples 45+, or those who wish to have their marriage blessed in the Church. Upcoming dates: May 28 + June 15-16; June 4 + June 22-23. For more information or to register, contact Alida at 403-218-5505 or email lifeandfamily@calgarydiocese.ca events.calgarydiocese.ca

CEMETERY MASS
You are invited to the annual Catholic Cemetery Memorial Mass with Bishop McGrattan.
June 13 at 7:30 PM – St. Mary’s Cemetery
June 14 at 7:30 PM – Eden Brook Cemetery
Chapel of Eden Brook Funeral Home. RSVP 403-240-4032
August 22 at 7:30 PM – Queen’s Park Cemetery
August 23 at 7:30 PM – Mountain View Cemetery
Prairie View Chapel. RSVP 403-272-5555

SPECIAL NEEDS MINISTRY AND MASS AT ST. PATRICK’S PARISH
St. Patrick’s Parish is forming a new ministry whose mission is: “To create a loving, supportive and compassionate church community that renews and restores faith and hope to families and children living with special needs.” St. Patrick’s Special Needs Mass will be a place of understanding, acceptance and welcome for those who live with special needs as well as those who care for them. All are invited to come and to be a part of this special liturgy. St.Patricks will be having the Special Needs Mass on the 2nd and 4th Sunday of the Month. For more information, please contact Brenda-Lee Kearney at 403-835-2749, or check http://stpatrickcalgary.com under Calendar.