19 stycznia

19 stycznia

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 18 stycznia

18:00- + Joanna Dydo zmarła w Polsce                 – rodzina

18:00- W intencji Pań posługujących w kuchni parafialnej z wielkim trudem i oddaniem

Niedziela, 19 stycznia – 2 zwykła w ciągu roku

8:30- ++ Józefa, Stanisław i Julian Orłowski

10:30- O Boże błogosławieństwo dla Anny Mazur z okazji urodzin                                               – Magda

12:30- ++ Krystyna Pawlicka i Janina Streżyńska

12:30 Dziękczynno-błagalna w intencji Beaty i Jacka Pajewskich z okazji 32 rocznicy sakramentu małżeństwa

19:00- ++ Anna Pych i Janusz Serafin

Poniedziałek, 20 stycznia

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ks. Adama z okazji Urodzin

19:00- ++ William w rocz. śmierci oraz Jan, Maria, Katarzyna, Jan, Mikołaj, Jan i Leon

Wtorek, 21 stycznia – św. Agnieszki, dziewicy i męcz.

19:00- ++ Marian Mazur i zmarli z rodziny

19:00- O Boże błogosławieństwo i łaski dla całej rodziny Pieczara oraz opiekę Matki Bożej dla Zosi Pieczara z okazji urodzin                                   – rodzice i dziadkowie

Środa, 22 stycznia

19:00- ++ Antoni, Anna, Józef i Henry Różnicki

19:00- + Wiesław (5 rocz)                                         – żona    

Czwartek, 23 stycznia

19:00- O Boże błogosław. dla Dototy z okazji urodzin

Piątek, 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, Bpa

9:00- Wolna intencja

19:00- + Ryszard Karamon – rodzina

Sobota, 25 stycznia – nawrócenie św. Pawła Apostoła            

8:30 – + Angelina De Belen

18:00-  W intencji klas 12 i za + Sr. Serafinę i Piotra Albertin

18:00- ++ Stanisława Czeczko (2 rocz) i za zmarłych z rodziny Czeczko

Niedziela, 26 stycznia – 3 zwykła w ciągu roku

8:30- + Jerzy Hajduk                         – przyjaciele i koledzy

10:30- O Boże bł. dla Iwony i Oli z okazji urodzin – rodzina

12:30- + Teresa Łabinowicz

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Bartłomieja w dniu urodzin

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Iz 49,3.5-6; 1 Kor 1,1-3; J 1,29-34

Ref: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.

W czasie mszy świętej rozbrzmiewa nasz głos: Ecce Agnus Dei, qui tollit peccata mundi. – Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Trzeba wiedzieć, że słowo łacińskie tollo znaczy nie tylko gładzić, ale też znosić – stąd od słowa tollo pochodzi znane nam pojęcie tolerancja, jako znoszenie czegoś lub kogoś. Baranek Boży przez to gładzi grzechy świata, że bierze je na siebie, podnosi je w górę, znosi – toleruje – nie w sensie obojętnego przyzwolenia, tylko cierpliwego znoszenia ciężaru tych nieprawości. I jeśli Jezus znosi moje grzechy, to czy ja nie powinienem mieć odwagę znoszenia czyichś grzechów, albo tym bardziej czyichś defektów, wad, pomyłek, słabości?Zastanawiasz się czasami, dlaczego wracają do ciebie wstrętne grzechy, poniżające cię, mimo że wyspowiadałeś się szczerze? Powiem ci, dlaczego: bo nie znosisz czyichś grzechów. Jeśli ty nie znosisz, – czyli nie gładzisz czyichś grzechów, to jak możesz wymagać, żeby Jezus znosił twoje grzechy? Jeśli Jezus znosi twoje, to ty znoś czyjeś, – bo Jezus znosząc cię, jako grzesznika, gładzi twoje grzechy. Podobnie i ty, znosząc grzesznika, przyczyniasz się do gładzenia tych grzechów. Kiedy się oburzasz i pretensjonalnym głosem osądzasz swoich bliskich, gdy mówisz, że już tego nie zniesiesz, co dzieje się wokół ciebie, to wiesz, co się stanie? Twoje stare grzechy mogą powrócić – twoje nałogi, twoje nieczyste sprawki, twoje uzależnienia. Im bardziej skupiony jesteś na swoich grzechach, tym mniej interesują cię grzechy innych i tym więcej masz mocy do ich zniesienia. Ale my łatwo zapominamy, że jesteśmy pokoleniem wiarołomnym, dlatego osądzamy, przypisujemy winy, których jedynie się domyślamy, nie mamy tolerancji i nie znosimy się nawzajem. Tymczasem lepiej być karconym i osądzanym, niż osądzającym i karcącym. Bo nawet, gdy ktoś niesprawiedliwie cię osądzi i skarci – jeśli to zniesiesz i przebaczysz – czeka cię nagroda nie tylko w postaci zdobytej cnoty cierpliwości i nabycia siły znoszenia czyichś osądów. Święty Cyprian mówi: „Skarć mędrca, a będzie cię kochał, skarć głupca, a będzie cię nienawidził”. Powiedz, czy kochasz tych, którzy cię skarcili? Jeśli tak, to jesteś mędrcem, jeśli nie, to wiesz, kim jesteś? Człowiek o sercu gotowym znosić czyjeś grzechy, nawet w niewoli, doczeka się wyniesienia i nawet wrogów zamienia w przyjaciół. O Mojżeszu czytamy: „Uważał, bowiem za większe bogactwo znoszenie zniewag dla Chrystusa niż wszystkie skarby Egiptu, gdyż patrzył na zapłatę” (Hbr 11,26). Wspólnota Kościoła nie jest tylko po to, by doświadczać przyjemności, ale też po to, by uczyć się znoszenia grzechów innych i błagać za nimi u Boga.

LEKTORZY – 18-19 stycznia

18:00- R. Kohnke, S. Teresa, J. Pajewski

8:30 – M. Podgórny, M. Sobczak, M. Syska

10:30 – L. Shelley, S. Salome, M. Kaczan

12:30- Z. Topor, D. Topor, T. Nowak

19: 00 – M. Edgar, K. Pietrzak, M. Edgar

Za tydzień, w niedzielę 26 stycznia, będzie zbierana druga składka na Fundusz Remontowy. Bóg zapłać za ofiarność!

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA

Kolęda, stół kolędowy

Zgodnie z polską tradycją, początkiem roku jest możliwość za­pro­szenia Księdza na wizytę kolędową. Karty – zgłoszenia na kolędę, wyłożone są obok biule­tynów. Kolęda to spotkanie Duszpasterza z wiernymi, okazaja do rozmów i pobłogosławienia domu.

https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.1WhILZGZ_4QQ-tqSFzHBpwAAAA&pid=Api

RODZINA RADIA MARYJA ma dziś swoje opłatkowe spotkanie w sali parafialnej po Mszy św. o 12:30. Zaszczycił nas obecnością o. Piotr Dettlaff z Centrali Radia Maryja oraz ks. Prowincjał Jacek Walkiewicz. Dziękujemy wszystkim organi­za­torom i sympatykom za uczestnictwo. Ten Opłatek kończy w naszej parafii przedłużone świętowanie bożonarodzeniowe.

W poniedziałek 20 stycznia od godz. 10:00 rano – akcja rozbierania dekoracji świątecznych w kościele i w sali parafialnej. Zapraszamy wolontariuszy do pomocy!

PODZIĘKOWANIE DLA WOLONTARIUSZY

To było 4 dni ciężkiej pracy. Wszystkie ławki zostały odkręcone, stary wosk wyszlifowany/”wymopowany”, naprawione kołki mocujące, które były uszkodzone i wymienione stare zardzewiałe śruby. Niektóre ławki wymagały nowego zamocowania, ale teraz będą nam dobrze służyć przez kolejne lata. Pracami kierował Zygmunt Bawoł, a ofiarnie pomagali: Jan Rajchel, Franek Swacha, Artur Wojciechowski, Krzysztof Wojciechowski, Ryszard Gąsiorek, Andrzej Oliwa, Adam Dominiak, Jadwiga Majchrzak, Agata Majchrzak, Marianna Kos, i inni. Dziękujemy!

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,950.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wypisywać “Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION”. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 5 stycznia do niedzieli 19 stycznia rodzina Wójcik będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask dla siebie, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej po tym terminie proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

https://tse3.mm.bing.net/th?id=OIP.D_e5YE8i9K3_P7hjwn1iuAHaKp&pid=Api

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabo­żeństwo w czwartek 23 stycznia na godz. 19: 00.

OGŁOSZENIA BIZNESOWE W BIULETYNIE

Nadchodzi czas na odnowienie opłat za reklamy firm i biznesów w biuletynie parafialnym na rok 2020. Prosimy o potwierdzenie kontynuacji swych reklam do 23 lutego, 2020r. Serdecznie dziękujemy!

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Następne spotkanie Klubu Ksiażki odbędzie się w niedzielę, 1 marca, w bibliotece, o godz. 14: 00.·Temat: „Z książką dookoła świata” (powieści z akcją w różnych krajach, lub książki podróżnicze).

KAWIARENKA

W miesiącu styczniu kawiarenkę przygotowuje „SZKOŁA POLSKA” Zapraszamy do kawiarenki dzisiaj w niedziele oraz 26 stycznia i 2 lutego.

PODZIĘKOWANIE

Siostry Dominikanki i Zespół organizujący Jaselka wyrażąją serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tegorocznych Jasełek: aktorom: dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym; choreografom, Zespołom tanecznym, organizatorom muzyki oraz smacznego poczęstunku, Ks. Proboszczowi Adamowi Boboli i Ks. Marcinowi Dzilińskiemu; Rodzicom i Wszystkim, którzy przybyli na Jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło”, aby jeszcze raz przeżyć radość Betlejemskiej Nocy.Ofiara z Jasełek: $2.400 CAD: $1.000 – fundusz na nowe stroje i dekoracje; $1.400 – wydatki związane z Jasełkami: druk Programów, plakatów, biletów, oświetlenie, muzyka, zdjęcia, czasopisma dla dzieci, sprawy organizacyjne.Kawiarenka: $1.500 – Plac zabaw dla dzieci w przedszkolu w Poznaniu. Niech Dziecię Boże szczodrze błogosławi! Msza św. w intencji Wszystkich biorących udział w Jasełkach odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godzinie 19:00.

Komitet Rodzicielski Polskiej Szkoły im. Św. Jana Pawła II zaprasza na Zabawę Walentynkową w sobotę 8 lutego do sali parafialnej. Bilety w cenie $ 60.00 od osoby dostępne w sali parafialnej po Mszach św. W sprawie biletów, sponsorstwa i fundowania nagród rzeczowych na loterię fantową prosimy o kontakt: Lucyna 403-803-7453. Z góry serdecznie dziękujemy za poparcie tej akcji.

ZWIĄZEK PODHALAN W KANADZIE ODDZIAŁ W  CALGARY  zaprasza na pierwsze „Mistrzostwa Polonii w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „(Slalom Gigant) dnia 29 lutego, 2020. Każdy może brać udział w zawodach bez względu na umiejętnośći. Po zawodach,   ogłoszenie wyników  w Domu Polskim o godz. 17: 30 (5: 30pm). Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie FB ZPwK oddział Calgary oraz Zarządu Glównego. Kontakt: maria.straczek@gmail.com / (403) 815-4187/

KOMUNIKAT STOWARZYSZENIA POLSKICH KOMBATANTÓW, KOŁA NR 18.

Uprzejmie informujemy, że pierwsze miesięczne w tym roku kalendarzowym Zebranie członków SPK Koła nr 18 odbędzie się w dniu 19 stycznia br. o godz. 14.30 w Domu Polskim.  Serdecznie zapraszamy na zebranie członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia.  Na nadchodzącym zebraniu można będzie opłacić składkę członkowską na 2020 rok.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA POLSKO-KANADYJSKIEGO W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia 2020r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.

DYŻUR PASZPORTOWY

Uprzejmie informuję, że na stronach internetowych KG RP w Vancouver (PL i ENG zarówno starej/archiwalnej jak i nowej) pojawiło się ogłoszenie o najbliższym dyżurze paszportowym w  Edmonton w dniach 2-3 marca 2020 roku i Calgary w dniach 4-5 marca 2020 r. Poniżej podaję linki do stron z ogłoszeniem

Wersja PL https://www.gov.pl/web/kanada/dyzur-konsularny-edmonton-i-calgary—marzec-2020 (nowa strona internetowa) Wersja ENG https://www.gov.pl/web/canada-en/consular-visit-edmonton-and-calgary—march-2020 (nowa strona internetowa) Jednocześnie uprzejmie przypominam o zmianie formularza wniosku paszportowego. Wszystkie aktualne informacje dotyczące aplikowania o paszport dostępne są na stronie internetowej naszego urzędu https://www.gov.pl/web/kanada/paszporty oraz https://www.gov.pl/web/canada-en/passports   Zygmunt Potocki konsul  hon. RP 

 „ POLANIE”  NA MISTRZOSTWACH POLSKI W TAŃCACH POLSKICH!

„POLANIE” zakończyli zeszłoroczny sezon taneczny warsztatami tanecznymi Polskich Tańców Ludowych i Narodowych w Letniej Szkole Tańca ZPiT  „Śląsk”      w Koszęcinie oraz udziałem w 50 jubileuszowej edycji  Światowego Festiwalu  Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie w lipcu 2019 roku, gdzie reprezentowali Centralną i Zachodnią Kanadę. Realizując cele i misję organizacji, jakimi są przedstawianie i promowanie bogatego dziedzictwa i tradycji polskiego folkloru oraz tańców narodowych „POLANIE”, po raz pierwszy w 20-letniej historii Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich  pragną zmierzyć się z „najlepszymi z najlepszych”  i jako pierwszy i jedyny zespół polonijny konkurować będą z elitą krajowych tancerzy o tytuły mistrzowskie!   Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich to najbardziej prestiżowe wydarzenie    całego sezonu tanecznego w Polsce, które odbędzie się w Wieliszewie w terminie 3-5 kwietnia 2020r.     

ZESPÓŁ MAZOVIA

Pragnie podziękować  organizatorom za zaproszenie naszego zespołu na tegoroczne Jasełka oraz  wszystkim tym, którzy na nie przybyli.Ponadto  informujemy o zapisach do naszego zespołu MAZOVIA, do którego zapraszamy Dzieci (7-11 lat) oraz  młodzież (12-18lat). Próby odbywają się w każdą niedzielę (Grupa dziecięca od godziny 5pm-6pm) oraz grupa młodzieżówa (od godziny 6pm-9pm). Po więcej informacji prosimy o kontakt pod nr.telefonu 403-540-5794, email: mazoviadance@gmail.com lub na Facebook.

IMG_3252a.jpg

Mazovia przed występami na Jasełkach.

WYCIECZKA-PIELGRZYMKA DO KRAJÓW BAŁTYCKICH (Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia), SANKT PETERSBURGA (Rosja) i POLSKI 14.09.2020 do 27.09.2020 (część I) lub z przedłużeniem 27.09.2020 do 01.10.2020 (część II). W programie: Helsinki, Sankt Petersburg, Tallinn, Sigulda, Turaida, Riga, Jarmula, Rundle, Szawle, Wilno, Troki, Białystok/Sokółka (cud Eucharystyczny), Warszawa (część I); oraz Niepokalanów, Płock, Licheń, Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków/ Łagiewniki i Wieliczka (część II). Możliwość pozostania w Polsce po pielgrzymce. Przewodnictwo duchowe Ks. Proboszcz ADAM BOBOLA, SChr (14.09-27.09.2020). Organizacja, opieka nad grupą w czasie pielgrzymki URSZULA GUT – THE TRAVEL AGENT NEXT DOOR .  Cena od $2970 Zapisy/informacje (Urszula Gut) 403-407-0177 lub 403-852-5254 oraz email ugut@thetravelagentnextdoor.com . SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

TO PRAY FOR CHRISTIAN UNITY

MONDAY JAN. 27, 2020 SERVICE 6:30-7:30 PM ASCENSION CATHOLIC PARISH 1100 Berkshire Blvd NW, Calgary. REFRESHMENTS TO FOLLOW For more information, contact: 403-218-5501 or email meaghan.dessailly@calgarydiocese.ca Preacher: Fr. Mathew Perreault Curator of All Saints Anglican Church, Cochrane