Wznowienie Mszy św.

Wznowienie Mszy św.

PIKNIK PARAFIALNY 11 i 12 CZERWCA.

Prowincja Alberta niespodzie­wanie „przyszła nam z pomocą”, ustanawiając Polish-Canadian Heritage Day. Jest to data „stała”, więc co roku można się do niej „odwoływać”. Rozpoczynamy przy­­gotowania do pikniku. Koordynatorem całości jest Aleks Gurgul (chwilowo w Polsce). Duży namiot i „parkiet” są zamówione.

Nagłośnienie/muzyka– D.J. Marco.

Występy zespołów koordynuje Luiza Łabinowicz.

Zajęcia dla dzieci – Siostry Dominikanki…………………

Kuchnią zajmie się zespół: Jola Starczyk, Lucyna

                Wysocki, Maria Kuczaj…………………………….

Sekcja sanitarna – Piort Wasiluk, Danuta Poznalska……

Punkt medyczny – dr P.&A.Korzeniewski……………….

Nad dalszymi elementami pracujemy…. Oczywiście potrzeba dużo innych osób do pomocy, np. reklama w Calgary, przygotowanie ulotek, „campus security”, itd., itp.

Kto miałby informacje czy „dojście” np. do kwestii zakupu wina, piwa (polskiego), jak również wiedzę/doświadczenie odnośnie innych elementów, pomoc mile widziana. Obecnie można się zgłaszać do A. Gurgul, który będzie te prace koordynował. Tel: 403-567

Nasza parafia ma doświadczenie pięknych i wielkich pikników, ale od tamtej pory minęło wiele lat (a od czasów ks. Adama Barcza– ponad 20 lat). Zaczynamy więc „niejako na nowo”, ale w kolejnych latach może to wydarzenie na stałe zapisaś się w kalendarzu wydarzeń kulturanych/etnicznych w Calgary. Będzie to promocja naszej parafii, naszej wiary katolickiej (z czasem będzie też jedna Msza św. po angielsku) i polskiej kultury….

Już mamy gotowe PLAKATY NA PIKNIK,  aby to wydarzenie jak najszerzej zareklamować. Przy projekcie plakatu pracowała Wioleta Szelawa/Opałka. Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.