28 czerwca – 5 lipca

28 czerwca – 5 lipca

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 27 czerwca- NMP Nieustającej Pomocy

18:00- O udaną operację i powrót do zdrowia dla Jolanty

M.W. – O dobry wybór Prezydenta Polski

Niedziela, 28 czerwca- XIII niedziela zwykła

8: 30-+ Teresa Michanka i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

10: 30-++ Jan i Renata Kułach

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Nathana Cudak

14:00- O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla córki Izabeli i światło Ducha św.                            – mama

19:00- Dziękczynno błagalna w intencji Czesławy i Stanisława Nowak z okazji 60 rocz. sakramentu małżeństwa

Poniedziałek, 29 czerwca – Św. Apostołów Piotra i Pawła

9:00- Wolna intencja

19:00- W 25 rocz. urodzin św. Jana Pawła, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

Wtorek, 30 czerwca

9:00- Wolna intencja

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Sr. Lucyny w dniu imienin

Środa, 1 lipca

19:00-++ Za zmarłych z rodziny Tkaczyk i Chrobak

Czwartek, 2 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo w dniu urodzin dla Sebastiana   

Piątek, 3 lipca- Św. Tomasza Apostoła

9:00- ++ Za dusze czyśćcowe

19:00- O Boże błogosławieństwo z okazji sakramentu małżeństwa dla Asi i Rayana, Marty i Michała, i Madeline i Dominika

Sobota, 4 lipca

18:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ryszarda z okazji urodzin

Niedziela, 5 lipca- XIV Niedziela zwykła

8: 30-+ Józef Miś (34 rocz)                        – córka z rodziną

10: 30- Radio Maryja i TV Trwam

12:30- + Antoni Bolonkowski                   – córka z rodziną

19:00- + Robert Śniadała (12 rocz)

Poniedziałek, 6 lipca

19:00- ++ Ela i Paweł Pawlicki                          – przyjaciele

Wtorek, 7 lipca

19:00-+ Marcin Szysz

Środa, 8 lipca- Św. Jana z Dukli

19:00- ++ Małgorzata Bożek, Marek i Antoni Pasternak – mama

Czwartek, 9 lipca

19:00- ++ Bartłomiej Machula i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące   

Piątek, 10 lipca

19:00-++ Eugenia, Bronisław i Tadeusz Moliński

Sobota, 11 lipca- Św. Benedykta, patrona Europy

16:00  Msza św. ślubna: Marta Nawrocka i Marc Greco

18:00 –++ Mirosław, Janina i Helena            – przyjaciele

Niedziela, 12 lipca – XV niedziela zwykła

8: 30- O zdrowie i dary Ducha św. dla Kamila z okazji urodzin oraz opiekę Matki Bożej

10: 30-++ Za zmarłe rodzeństwo z rodziny Sienkiewicz

12:30- W intencji ofiar Rzezi Wołyńskiej

19:00- + Emilia Koza w 30 dni po śmierci   – siostra z rodziną

LEKTORZY – 27-28 czerwca

18:00- S. Salome

8:30 – A. Rudzińska

10:30 – M. Sobczak

12:30- B. Pajewski

14:00- M. Iskra

19: 00 – S. Teresa

LEKTORZY – 4-5 lipca

18:00- J. Bogusławski

8:30 – R. Przybylski

10:30 – M. Kaczan

12:30- E. Kiegler

19: 00 – W. Grabowski

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i trudnych ekonomicznie czasów i momentów dla wielu rodzin/biznesów/organizacji, tym bardziej doceniamy wspieranie naszej parafii. Można to nadal czynić, przynosząc donacje w tygodniu lub w niedziele, wysyłając czeki pocztą do biura parafialnego. Dla osób zaznajomionych z internetem i posiadających karty kredytowe, jest też możliwość by przekazać donację na naszą parafię przez specjalny program diecezjalny: CATHOLICYYC.CA/

Z ŻAŁOBNEJ KARTY

We wtorek 23 czerwca odszedł do wieczności ś.p. Tadeusz Konicki w wieku 93 lat.  Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele we wtorek 30 czerwca o godzinie 10:30. Zapraszamy wcześniej na odmó­wienie różańca przed Mszą pogrzebową. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Zmarłego ś.p. Tadeusza polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!…

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca, 2020

2 Krl 4,8–12a.14–16a;Rz 6,3–4.8–11; Mt 10,37–42

Ref: Na wieki będę sławił łaski Pana.

Nie lubimy zazwyczaj ludzi, którzy od nas dużo wymagają. Uczniowie, studenci boją się nauczycieli i profesorów, którzy są surowi, wymagający na egzaminach. Nie lubimy wymagających dyrektorów i przełożonych. Przez świat przelewa się wręcz fala łatwizny. Sprzyjają temu społeczne prądy młodzieżowe, liberałowie głoszący hasła, że człowiek do niczego nie jest zobowiązany; że może robić, co mu się chce, co mu się podoba, bo jest wolny. Dzisiaj rzeczy, którymi się człowiek posługuje, są coraz lepsze, i oczekiwania człowieka wobec przedmiotów codziennego użytku też są coraz wyższe, lecz sam człowiek dzięki nim wcale się lepszym nie staje. Być lepszym, to w trudzie pracować nas sobą, stawiać sobie wymagania, nie iść na uproszczenia. Gdybyśmy leżeli na tapczanie przed szklanym ekranem, nie pracowali, nie przesiadywali w bibliotece, w laboratorium zapewne dzisiaj jeszcze ludzkość nie wyszłaby z epoki kamienia gładzonego. Św. Jan Paweł II nauczał Polaków: „Nie chciejcie Polski, która by was mało kosztowała”. A do młodzieży często powtarzał: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. I to dużo więcej, bez obawy uszczerbku na zdrowiu. A jest odwrotnie, postuluje się, by rodzice od swoich dzieci za wiele nie wymagali. Zaleca się wychowanie bezstresowe, czyli kształtowanie takiego człowieka, który w przyszłości potknie się o najmniejszą nierówność. Bo nie będzie przygotowany do tego, by omijać napotkane przeszkody.W dzisiejszej Ewangelii Chrystus staje przed nami, jako Ten, który stawia nam bardzo wysokie wymagania:, „Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze krzyża swego, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”. Chrystus chce być pierwszy od twojej matki, od twego ojca, od twojego kochanego dziecka, syna i córki. A więc wymagania jakby wbrew naszej naturze. Co więcej, mówi o tych, co nie biorą krzyża, a idą za Nim, że nie są Go godni. Są również tacy ludzie, którzy idą za Chrystusem, ale bez wymagań. Przyklaskują Chrystusowi, przyklaskują papieżowi. Ale już te trudniejsze wymagania Ewangelii podają w wątpliwość, zostawiają na boku, nie chcą o nich słyszeć. Czy warto poddać się Bożym wymaganiom? Warto. Nigdy się wtedy nie przegrywa. Ceńmy sobie również tych ludzi, którzy dużo wymagają od siebie. Bez wymagań do niczego się nie dochodzi. Tak łatwo buntować się wobec bólu, cierpienia. Patrząc na Jezusa w Ewangelii widzimy, jak straszna jest samotność człowieka cierpiącego, który do końca i mimo wszystko kocha. Pokusa pójścia za Nim bez krzyża, bez obciążenia jest silna. Odpowiedzią na letnie chrześcijaństwo jest Duch Święty, Duch Jezusa. On napełnia nas mocą Chrystusa, umacnia naszą wiarę, by odkryć radość Ewangelii.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lipca, 2020

Za 9,9–10; Rz 8,9.11–13; Mt 11,25–30

Ref: Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu.

Jezus wygłasza pochwałę ludzi prostych, przestrzega przed bałwochwalstwem rozumu. „Zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi”. Mądrość i roztropność to ważne cnoty. Pan Jezus na pewno nie występuje przeciwko nim. Przestrzega jednak przed takim rodzajem wiedzy czy intelektu, który wbija w pychę i przez to zamyka oczy na wiarę. W czasach Jezusa „mądrymi i roztropnymi”, byli faryzeusze i uczeni w Piśmie. To z nimi Jezus nie potrafił się dogadać, nie potrafił ich przekonać. Oni wiedzieli swoje, dlatego nie chcieli przyjąć Jego. Tyle lat studiowania Tory, tyle wysiłku włożonego w poznanie Boga i Jego praw. Nie, nie możemy się mylić. Teologia to poważna wiedza. Jesteśmy profesjonalistami, nie możemy obniżać naszych standardów, musimy trzymać poziom. Jakie właściwie szkoły kończył ten Jezus? Czy ma jakiś tytuł?
Oczywiście, że wiedza, także wiedza teologiczna, jest czymś pozytywnym. Towarzyszy jej jednak zawsze niebezpieczeństwo nadmiernego zaufania w swoje możliwości. Pokusa zawdzięczania wszystkiego sobie samemu dotyka najmocniej tzw. ludzi sukcesu – błyskotliwych, inteligentnych, gotowych zawsze na ciętą ripostę wymierzoną w tych mniej elokwentnych. Jest taki rodzaj tzw. zdrowego rozsądku, który staje się czymś niezdrowym. To taka bezbożna roztropność, czyli umiejętność zimnej kalkulacji, wyrachowania czy nawet cynizmu, która podpowiada:, „Po co nam właściwie Bóg, tylko przeszkadza, nie przejmujmy się Nim”. Ileż eleganckich, elokwentnych pań i panów z pierwszych stron gazet serwuje nam tę „mądrość”, z lekko ironicznym uśmieszkiem komentując wszelką wzmiankę o Bogu, o łasce, o niebie czy piekle.
Kim więc są ewangeliczni „prostaczkowie”, którzy potrafią przyjąć objawienie przyniesione światu przez Jezusa? Dosłownie tłumacząc, to „małe dzieci”, wręcz „niemowlęta”. Dzieci potrafią się dziwić. Dla nich wszystko jest czymś cudownym, tajemniczym i zaskakującym. Aby przyjąć prawdę o Bogu, konieczna jest umiejętność zadziwienia światem. Zadziwienia, że jest. To istnienie jest najbardziej podstawowym cudem i ono odsyła do Źródła. Dzieci też często płaczą. Nie wstydzą się potłuczonego kolana czy bolącego brzucha. Gdy dzieje się coś złego, drą się wniebogłosy. Nie mają oporów, by wołać starszych, silniejszych, mądrzejszych na ratunek. Aby widzieć Boga, potrzeba widzieć swoje ubóstwo i nie wstydzić się dłoni wyciągniętych w żebraczym geście w Jego stronę. Ewangeliczne „małe dzieci” to ludzie prostego serca, „ubodzy w duchu”, „utrudzeni i obciążeni”, „owce niemające pasterza”. To ludzie, którzy nie traktują Boga demokratycznie, – jako równoprawnego partnera, z którym można pertraktować.

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

BIURO PARAFIALNE PODCZAS WAKACJI Zawiadamiamy, że biuro podczas wakacji (lipiec i sierpień) będzie czynne dwa razy w tygodniu, we wtor­ki i środy od9: 00 do 13:00.

BIULETYN PARAFIALNY W CZASIE WAKACJI

Biuletyn przez okres wakacji, począwszy od niedzieli 28 czerwca, będzie wydawany raz na dwa tygodnie (proszę to wziąć pod uwagę, jeśli ktoś ma ogłoszenie pilne).

BIULETYNY DLA PARAFIAN

250 biuletynów jest drukowanych i są dostępne w naszym kościele przy drzwiach wyjściowych dla tych wszystkich, którzy nie mają dostępu do internetu. Dla pozostałych – biuletyn zostaje umieszczony na naszej stronie www.queenpol.org

MSZE ŚWIĘTE PODCZAS WAKACJI…

Po okresie przerwy w odprawianiu Mszy świętych, w miesiącu czerwcu chcieliśmy „dojść do równowagi duchowej”. Były dodatkowe nabożeństwa poranne w ciągu tygodnia, oraz dodatkowa Msza święta w niedziele o godz. 14:00. Od lipca wchodzimy w czas wakacyjny i adoptujemy program wakacyjny. Nie będzie porannych Mszy w ciągu tygodnia, tylko w pierwszy piątek miesiąca 3 lipca i 7 sierpnia poranna Msza św, a po porannej Mszy św. będzie sprawowana całodniowa Adoracja do Najświętszego Sakramentu.  nie będzie dodatkowej Eucharystii w niedziele o 14: 00, nie będzie odwiedzin chorych. Od września wszystko powróci do zwykłego trybu (miejmy nadzieję).

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WZNOWIENIA CELEBRACJI MSZY ŚWIETEJ……

Od poniedziałku, 1 czerwca, w Diecezji Calgary została przywrócona możliwość odpra­wiania Mszy św. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!!!!!!

Są ograniczenia, limity i procedury, ale już możemy się modlić wspólnotowo, a ograniczenia stop­niowo będą zawieszane…, Dlatego prośba o stosownia się do tych nowych regulacji…

Obecne regulacje pozwalają na 100 osób w kościele, wliczając Księdza, Lektora, tudzież Siostry

Rodziny mogą siedzieć razem, inne osoby zachowują odstęp 2 metrów

Niemowlęta i dzieci powinny pozostawać z rodzicami lub opiekunami przez cały czas

Niektóre ławki są wyłączone z użytku

Nie ma śpiewników, modlitewników, itp.

Wejście środkowymi drzwiami, wyjście bocznymi drzwiami od strony sali parafialnej

Drzwi kościoła są zamknięte, pół godziny przed celebracją je otwieramy

Po Mszy św. wszyscy wychodzą, ławki będą dezynfekowane i cykl się powtarza

Przy wejściu do kościoła należy odpowiedzieć na pytania Dyżurnych nt. stanu zdrowia

Na listę wpisujemy nazwisko, imię telefon/e-mail – w razie stwierdzenia Coronawirusa służby medyczne będą mogły zawiadomić osoby będące w tym samym czasie w kościele. Spisy przechowujemy w biurze parafialnym przez 2 tygodnie, po czym są niszczone

Wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce

Każdy ma założoną swoją maseczkę ochronną

Nie ma śpiewu w czasie celebracji

Nie ma przynoszenia darów do ołtarza, wszystko do Mszy jest przygotowane na ołtarzu

Nie ma zbierania tacy: przy drzwiach wejściowych i przy drzwiach wyjściowych są wyłożone specjalne skrzynki na donacje

Do Komunii podchodzimy tylko główną nawą, a odchodzimy bocznymi nawami

Na samym początku Celebrans prezentując Hostię mówi: CIAŁO CHRYSTUSA – wierni odpowiadają AMEN. Podczas udzielania Komunii św. nie ma już żadnego dialogu

Komunie św. udzielamy na rękę……

Nadal obowiązuje DYSPENZA OD NIEDZIELNEJ MSZY, więc nie należy mieć poczucia winy….. W soboty wieczorem, o 18: 00 transmitujemy Msze św. (niedzielne) z naszego kościoła, a jest też dużo innych transmisji internetowych

Ks. Marcin na naszej stronie internetowej uruchomił aplikację do wcześniejszego zapisa­nia się na konkretne Msze. W ten sposób może się zgłosić obecnie 50 osób. Inni będą wchodzić aż się lista „zapełni”.

Kto przyjedzie, a nie „zmieści się” w kościele, proszę nie czuć się „dotkniętym” czy „poniżonym”, taką mamy (tymczasową) sytuację. Należy wrócić do domu i odsłuchać Mszę świętą „radiową” albo „internetową”. Można w ciągu tygodnia być w kościele, nie ma wówczas tłumów i jest większa szansa uczestnictwa….

MSZE POGRZEBOWE – mogą być odprawiane w kościele parafialnym, ale frekwencja może być do 100 osób, włącznie z obsługą domu pogrzebowego.  Przy­jęcia pogrzebowe są zabronione.

DYŻURY PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH

Aby powyższe zasady były przestrzegane, potrzebne są dyżury przy drzwiach wejściowych, zwłaszcza na weekend. W ciągu tygodnia jest mniej osób, ale zasady są takie same. Przewodnicząca Rady Parafialnej Krystyna Apanowicz 403-228-9427 zajmuje się koordynacją tej posługi. Osoby pełniące dyżur zgłaszają się do biura Parafialnego 40 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Zakładają rękawiczki jednorazowe i maseczki, zajmują miejsce w przedsionku kościoła. 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św. otwierają drzwi główne zapraszając do wejścia. Najpierw pytanie o stan zdrowia, następnie wpis na listę, dezynfekcja rąk i w maseczce można wejść do kościoła. Zajmujemy miejsca w ławkach, które są dostępne, pamiętając o odległości 2 metrów od innych osob. Gdy na liście jest już 100 osób, więcej nie można wpuszczać. Po Mszy świętej dyżurni za­my­kają drzwi i zajmują się dezynfekcją ławek, klamek, sanitariatów w łazienkach. Dziękujemy za tę ISTOTNĄ POSŁUGĘ, bez niej kościół nie mógłby być otwarty  w świetle obowiązujących przepisów….

REJESTRACJA ONLINE NA MSZE ŚWIĘTE

Jest możliwość zapisa­nia się na określoną godzinę Mszy św. tylko i wyłącznie drogą internetową. Na obecną chwilę tym sposobem może zapisać się 50 osób na daną godzinę Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.  Jeśli nie można dokonać rejestracji ONLINE na daną Mszę św., nie oznacza to, że w Kościele nie będzie miejsca, ponieważ drogą internetową można zamówić tylko 50 rezerwacji, a pozostałe 50 miejsc jest dostępnych „przy wejściu”.

REJESTRACJI ONLINE można dokonywać od czwartku po południu na sobotę wieczór, niedzielę i kolejne dni tygodnia.

Podczas rejestracji wyma­gane jest podanie:

·  -imienia i nazwiska wszystkich uczestników

·  -prawidłowego maila na który prześlemy rezerwację z platformy Eventbrite do wydruku

·  -numeru telefonu komórkowego lub domowego

·  -oraz numeru parafialnego umieszczonego na kopercie (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz do skontaktuj się z biurem parafialnym).
Przed przyjazdem do Kościoła:

Wydrukuj tylko REZERWACJE, którą otrzymałeś w załączniku (attachment) w mailu i oddaj osobie rejestrującej przy wejściu Kościoła. Pamiętaj, że rezerwacje są imienne i na jedną kartę wchodzi jedna osoba. Rezerwacja jest ważna do 30 min przed Mszą św. Po tym czasie jest anulowana. W celu sprawnej organizacji prosimy o przybycie wcześniej. W przypadku rezygnacji lub pomyłki prosimy o ANULOWANIE rezerwacji, aby inni mogli skorzystać. Szczegóły anulowania znajdują się na rezerwacji. Rezerwacje bez podanego numeru parafialnego będą automatycznie anulowane, (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz numeru to skontaktuj się z biurem parafialnym).

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Biblioteka dziękuje Czytelnikom za cierpliwość w przestrzeganiu przepisów dotyczących wypożyczania książek.

8 osób w bibliotece maximum

ruch jednokierunkowy (wejście jednymi drzwiami, wyjście drugimi drzwiami)

odległość 2 m między osobami

maseczki ochronne 

dezynfekowanie rąk PO ODDANIU wypoży­czonych książek 

książki oddane nie mogą być wypożyczone przez tydzień 

Biblioteka będzie otwarta całe lato w niedzielę po wszystkich Mszach św. (oprócz Mszy wieczornej).

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2020/2021 ROZPOCZNIEMY W LIPCU.

Wypełnione formularze rejestracyjne, które zamieszczone są na szkolnej stronie internetowej  www.szkolapolskacalgary.com, wraz z załączonym czekiem można będzie wysłać pocztą na adres naszej parafii:

Our Lady Queen of Peace Parish

2111 Uxbridge Drive N.W.

Calgary, AB T2N 3Z3  z dopiskiem na kopercie „ Szkoła Polska – zapisy”.

Zapis będzie można również dostarczyć osobiście do sali parafialnej w terminach: niedziela – 5, 12, 19 lipca oraz niedziela 9 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 14:00.  Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią, opłata za szkołę będzie przyjmowana tylko w postaci czeków. Dziękujemy za zrozumienie.

ZESPÓŁ  „POLANIE”  dziękuje ustępującemu Zarządowi za lata współpracy, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w rozwój Zespołu. Poniżej prezentujemy skład nowego Zarządu, wybranego podczas rocznego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w dniu 21 czerwca 2020 w Domu Polskim : 

President                      Grzegorz  Kamon

Vice President              Marek Władyka

Treasurer                      Anna Dobrzelecka

Secretary                      Katarzyna Denys

Member                        Lucyna Shelley

Member                        Edyta Lorenc

Member                        Wioleta Pelc

Member                        Izabela Leśniczuk

Member                        Konrad Shelley

Gratulujemy nowo wybranym członkom Zarządu, życząc owocnej współpracy i wielu sukcesów. 

OFERTA PRACY…

Poszukuję osoby do opieki nad starszą panią od zaraz Tel:403-230-3229 (1x)