25 października

25 października

Sobota, 24 października

18:00- + Franciszek Kisielewicz (24 rocz)                    – żona

18:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Rafała, Izabeli i Veroniki z okazji urodzin

Niedziela, 25 października- XXX niedziela zwykła

8: 30- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Sr. Darii z okazji imienin

10: 30- + Konstanty Obodziński (27 rocz)       – syn z rodziną

12:30- ++ Katarzyna i Franciszek Pieczara     – syn z rodziną

12:30- O Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej w dniu urodzin dla Danuty

M.W. + Za zmarłą w Polsce Bronisławę –                   siostra               

19:00- ++ Anna i Czarek Surwiło                          – koleżanka

Poniedziałek, 26 października

19:00- + Małgorzata Szot (4 rocz)                    – mąż z rodziną

19:00- + Dariusz Ciok (3 rocz)

Wtorek, 27 października

19:00- ++ Stanisław i Czesława Gałagusz

19:00 ++ Za zmarłych z rodziny Hryc, Wirszuło, Leskowicz i Nycz

Środa, 28 października- św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

19:00- + Józef Grochowski                                 – syn z rodziną

19:00- ++ Tadeusz Moliński i Tadeusz Kucharski

Czwartek, 29 października

 19:00- + Stanisław Adamski (10 rocz)         – syn z rodziną

19:00- O światło Ducha św. przy wyborze kierunku studiów dla córki                                                       – rodzice

Piątek, 30 października

9:00- Wolna intencja

19:00- ++ Wiktoria i Stanisław Kobylański  – córka z rodziną

Sobota, 31 października

8:30- + Ks. Antoni Bury, TChr

18:00- Dziękczynna za beatyfikację założyciela Rycerzy Kulumba Ks. McGivney (ks. Stefan)

18:00- ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli z rodziny

18:00-++ Ryszard, Marian oraz dusze czyśćcowe

Niedziela, 1 listopada-Wszystkich Świętych

8: 30- Za parafian i dobrodziejów

10: 30- Radio Maryja i TV Trwam

12:30- ++ Zofia, Michał, Teresa i Zbigniew

12:30- + Rafał Dymowski zmarły w Polsce  – rodz. Głowiński

19:00- + Stanisława Łakomska                       – córka z rodziną

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wj 22, 20-26; 1 Tes 1, 5c-10; Mt 22, 34-40

Ref:  Miłuję Ciebie, Panie, Mocy moja.

Chcemy zaznać pokoju, dobra i wiecznego życia. Prowadzi do tego tylko jedna droga – droga miłości Bożej. W jaki sposób? Poprzez modlitwę, która jest rozmową z Bogiem, a równocześnie naszym wyznaniem miłości do Pana i do ludzi. Modląc się za nich, okazujemy miłość i czynimy dobro. Miłosierdzie, szczerość, dobro – te słowa są dla niektórych tak szczytne, że boją się ich używać. A właśnie one w życiu ziemskim powodują, że musimy przeciwstawić się złu, niepokojowi, kłamstwu, oszustwu. Dopiero wtedy, gdy sami odczujemy pogranicze zła i dobra, zakłamania i szczerości, nienawiści i miłości, zaczynamy myśleć o tym, jak trudno jest obdarzać innych dobrem. A przecież miłość do ludzi to najwznioślejsze prawo dane nam przez Boga – bez niej nic nie ma wartości ani na tym, ani w przyszłym świecie. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy ważne pytanie, jakie pewien uczony w Prawie zadał  Panu Jezusowi: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”(Mt 22,36). Odpowiedź jest prosta, jasna i wyraźna: jest nim miłość w bardzo szerokim zakresie odniesienia. Miłość pochodzi od Boga i dlatego najpierw ma się odnosić do Boga. W życie wprowadzają ją ludzie. Decyzję o postępowaniu każdy z nas musi podjąć sam, ale zgodnie z przykazaniem i prawem, które stanowi o stosunkach międzyludzkich. Chociaż wiemy, co nam przykazuje Chrystus, to jednak sami musimy nauczyć się kochać bliźnich. Kto kocha, daje wszystko, daje chętnie, nie myśli o zapłacie. A my przecież nierzadko próbujemy dopasować do siebie wszelkiego rodzaju prawa i obowiązki tak, aby nie mieć zbyt wielu kłopotów i problemów. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że omijamy niektóre z nich, bo nam „przeszkadzają” w codziennym życiu. Utarł się pogląd, że nasze bytowanie na ziemi wiąże się z obowiązkami i prawami, których należy przestrzegać, bo popaść w konflikt z prawem karnym to rzecz raczej nieprzyjemna. Obowiązki i prawa, które na nas nakłada życie, są – w zależności od sytuacji –  mniej lub bardziej kłopotliwe, ale równocześnie są niezbędne dla naszego istnienia. Niezależnie od tego, czy określa je ustawa zasadnicza, zwana konstytucją, czy też prawo karne, żyjąc w społeczności musimy ich przestrzegać. Ważne jest dla nas również prawo kościelne, zgodnie, z którym jesteśmy członkami  kościoła, w którym żyjemy i działamy. Najważniejsze jednak są prawa Boskie. Za kilka dni pójdziemy odwiedzić naszych bliskich zmarłych, odmówimy nad ich grobami modlitwę. Pamiętajmy wtedy, że to również wyznanie miłości do nich. A miłość rodzi miłość i wraca do tego, kto ją daje. Na drodze rozwoju duchowego miłość bliźniego prowadzi do miłości Boga.

LEKTORZY – 24-25 października

 18:00- M. Edgar

 8:30: M.Przybylski

 10:30- S. Teresa

 12:30- M. Kaczan

 19: 00 – K. Jansen

Znów trochę „uzbierało się” w puszce św. Antoniego, wysłaliśmy $400 na pomoc chrześcijanom z Pakistanu. Serdeczne Bóg zapłać!

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI !!! (22.XI.2020)

Trybunał Konstytucyjny w Polsce orzekł, że przes­łanka eugeniczna jest niekonstytucyjna! To oznacza, że dzieci jeszcze nienarodzone, a podejrzane o chorobę, nie będą mogły być zabijane w łonach matek i to w „majestacie prawa”. Piękny prezent od Polski dla Jana Pawła II w dzień jego święta !!!

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są codziennie o godz. 18:30, a zaraz po nabożeństwie Msza święta. Kult Matki Boskiej Różańcowej jest pewną drogą do Boga i do zbawienia. RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę października na godz. 18: 30, a młodzież (również kandydatów do bierzmowania) w każdy wtorek października, także na 18:30.

Odbywa się pod hasłem maryjnym.”Oto ja, służebnica Pańska”. Kwota wyznaczona dla naszej parafii na ten rok wynosi $25,941.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $9,635.00. Bóg zapłać!

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12:30 sakrament Chrztu św. zostanie udzielony dla SOPHIE GRZYB. Gratulujemy Rodzicom i Chrzestnym. Nowo ochrzczoną Sophie polecamy Bożej Opiece.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

Listopad – miesiącem modlitwy za zmarłych. Nowenna 9-ciu Mszy św. za zmarłych polecanych w „wypominkach” zostanie odprawiona w naszym kościele od 2 do 10 listopada. Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić za naszych zmarłych, Koperty, na których można wypisywać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach.

PROSIMY O CZY­TELNE, DRUKOWANE LI­TE­­RY PRZY PISANIU IMION CZY NAZWISK ZMARŁYCH.

IMIONA PISZEMY W FORMIE PODSTAWOWEJ, CZYLI W MIANOWNIKU, ALBO INACZEJ TAK, JAK SĄ PISANE W DOKUMENTACH URZĘDOWYCH (PRAWO JAZDY, PASZPORT ITD). Będzie to bardzo pomocne przy odczytywaniu przez kapłana.

MODLITWA (ZBIOROWA) NA CMENTARZACH

W tym roku nie będziemy tradycyjnie gromadzić się wspólnie na cmentarzach. Zasady Covid-19 postulują raczej indywidualne wizyty. Począwszy od 1 listopada, do 8 listopada, można będzie uzyskać codziennie odpust za zmarłych. Szczegółowe warunki przypomnimy za tydzień. Dla osób pragnących pomodlić się w kościele, będzie możliwość zapalenia lampki wotywnej przy bocznych ołtarzach.

PRZEPISY DOTYCZĄCE CELEBRACJI MSZY ŚW.

Maseczki obowiązkowe dla wszystkich, którzy uczestniczą we Mszy św.

Do Komunii podchodzimy tylko główną nawą, a odchodzimy bocznymi nawami

Na samym początku Celebrans prezentując Hostię mówi: CIAŁO CHRYSTUSA – wierni odpowiadają AMEN. Podczas udzielania Komunii św. nie ma już żadnego dialogu

Komunie św. udzielamy tylko na rękę

Nadal w mocy jest DYSPENZA OD FIZYCZNEJ OBECNOŚCI NA NIEDZIEL­NEJ MSZY….. W soboty wieczorem, o 18:00 transmi­tujemy Msze św. (niedzielne) z naszego kościoła. PODZIĘKOWANIA dla Jana i Witolda Owoc za pomoc przy transmisji. POSZUKUJEMY INNYCH CHĘTNYCH DO POMOCY W TEJ KWESTII !!!

Kto przyjedzie, a nie „zmieści się” w kościele, proszę nie czuć się „dotkniętym” czy „poniżonym”, taką mamy sytuację. Należy wrócić do domu i odsłuchać Mszę świętą „radiową” albo „internetową”. Można w ciągu tygodnia być w kościele, nie ma wówczas tłumów i jest większa szansa uczestnictwa….

REJESTRACJA ONLINE NA MSZE ŚWIĘTE …

Jest możliwość zapisa­nia się na okreś­loną godzinę Mszy św. tylko i wyłącznie drogą inter­netową. Na obecną chwilę tym sposobem może zapisać się 50 osób na daną godzinę Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.  Jeśli nie można dokonać rejestracji ONLINE na daną Mszę św., nie oznacza to, że w Kościele nie będzie miejsca, ponieważ drogą internetową można zamówić tylko 50 rezerwacji, a pozostałe 50 miejsc jest dostępnych „przy wejściu”. REJESTRACJI ONLINE można dokonywać od czwartku po południu na sobotę wieczór, niedzielę i kolejne dni tygodnia.   Podczas rejestracji wyma­gane jest podanie:

·  -imienia i nazwiska wszystkich uczestników

·  -prawidłowego maila na który prześlemy rezerwację z platformy Eventbrite do wydruku

· -numeru telefonu kom. lub dom.

·  -oraz numeru parafialnego umieszczonego na kopercie (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz do skontaktuj się z biurem parafialnym).
Przed przyjazdem do Kościoła: Wydrukuj tylko REZERWACJE, którą otrzyma­łeś w załączniku (attachment) w mailu i oddaj osobie rejestrującej przy wejściu Kościoła. Pamiętaj, że rezerwacje są imienne i na jedną kartę wchodzi jedna osoba. Rezerwacja jest ważna do 30 min przed Mszą św.  Po tym czasie jest anulowana. W celu sprawnej orga­nizacji prosimy o przybycie wcześniej.

DYŻURY PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH….

Przewodnicząca Rady Parafialnej Krystyna Apanowicz 403-228-9427 zajmuje się koor­dynacją tej posługi.

POŚWIĘCENIE OBRAZU KS. J. POPIEŁUSZKI

Dziękujemy za obecność i udział w tej uroczystości. Było to możliwe dzięki pracy pp. Zygmunta Bawół i Józefa Hryszko, którzy w okresie Wielkiego Postu 2020 zbudowali ten ołtarz. Wizerunek Męczennika ufundowali Krystyna i Szymon Apanowicz. Świece wotywne można zapalać tylko przy użyciu „zapalarki”.

„ZMIANA CZASU”  NA ZIMOWY

W nocy z 31 października na 1 listopada „zmieniamy czas” na zimowy, czyli cofamy wskazówki zegara o godzinę. (dłuższe spanie…. ale fajnie…)

WZÓR NA DZISIEJSZE CZASY

Założyciel Rycerzy Kolumba ks. Michael J. McGivney, który odegrał niezwykle istotną rolę w rozwoju Kościoła katolickiego w Ameryce, pozostaje wzorem do naśladowania w dzisiejszych czasach. Jego postawa miłosierdzia, sposób ewangelizacji oraz to, jak angażował świeckich i umacniał ich rolę w Kościele, wciąż przynosi owoce i prowadzi Rycerzy Kolumba na całym świecie. Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych papież Benedykt XVI wymienił księdza McGivney’a jako kluczową postać, która przyczyniła się do „imponującego rozwoju” Kościoła w Stanach Zjedno­czonych, wspominając o „wyjątkowych osiągnięciach wzorowego, amerykańskiego kapłana, Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, którego wizja i zapał dopro­wadziły do ustanowienia Rycerzy Kolumba”. Tak jak potrzebujący szukali pomocy ks. McGivney’a w swoim życiu, dostrzegając w nim „Dobrego Samarytanina”, tak ponad 2 miliony Rycerzy Kolumba i ich rodziny, a także wielu ludzi na całym świecie w dzisiejszych potrzebach wzywą jego pomocy jako orędownika w niebie. Dekret o heroiczności cnót ks. McGivney’a został zatwierdzony przez Watykan w 2008 roku, gdy nadano mu tytuł Czcigodnego Sługi Bożego, a 26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził dekret o cudzie za jego wstawiennictwem, otwierając drogę do beatyfikacji, która odbędzie się 31 października 2020 roku w Hartford, w stanie Connecticut. Do wszczęcia procesu kanonizacyjnego i ogłoszenia ks. McGivney’a świętym Kościoła katolickiego wymagany jest drugi cud za jego wstawiennictwem. Ci, którzy znali go najlepiej, dostrzegali jego „łagodne” oblicze, ale widzieli w nim również człowieka o „żelaznej woli”, jeśli chodzi o czynienie dobra. Założenie Rycerzy Kolumba „świadczy o miłości, jaką otaczał swoich braci”.

               W naszym kościele uroczystości w sobotę, 31 pażdziernika, o godz. 18:00. Zapraszamy!

PRACA: Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie pracy proszę dzwonić:403-663-9886. Proszę się nagrać i zostawić swoje dane, żeby można było oddzwonić. (8 x)

PRACA: Potrzebna jest energiczna, odpowiedzialna i kumunikatywna pani do pracy przy sprzątaniu domów. Praca na pół etatu. Więcej informacji 587-892-6370 (3x)

PRACA: Potrzebuję pani mówiącej po polsku, do opieki nad starszą panią. Praca od poniedziałku do piątku w godzinach od 15: 00 do 19:00. Dzielnica Signal Hill, Simcoe Blv. Po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 403-830-6071 (1x)

TATRY FREESTYLE SKI ACADEMY zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kolejny sezon narciarski. Zajęcia od grudnia do kwietnia – grupowe (COP + Nakiska) lub prywatne (dowolny stok). Wiecje informacji pod numerem 1.403.638.4844 (Maciej) / email tatryfreestyle@gmail.com       

Zespół Mazovia w ramach kolejnej akcji dochodowej pragnie zachęcić Państwa do składania zamówień oraz zakupu ręcznie robionych pierogów.  Odbiór pierogów w każdy piątek i niedziele adres 5918 5 St SE Bay 3, Calgary, AB T2H 1L4. Przy zamówieniach większych niż 4 paczki, pierogi  będą dowożone do klienta bez dodatkowych   opłat.