4 października

4 października

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 3 października

18:00- Radio Maryja i TV Trwam

18:00- + Marcin Szysz

18:00– (ks.Stefan) W intencji dyrekcji, nauczycieli, katechetów oraz uczniów Szkoły Polskiej

Niedziela, 4 października- XXVII niedziela zwykła

8: 30- O Boże błogosławieństwo dla Grupy Różańcowej

M.W. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty i Jacka Krygier z okazji 28 rocz. sakramentu małżeństwa

10:30- ++ Cecylia i Józef Żelazowski           – córka z rodziną

12:30- ++ Helena Łukaszewicz i zmarli z rodziny Łukaszewicz i Oracz  

12:30 (ks. Stefan) + Zofia Kwiatkowska zmarła w Polsce                     

19:00- + Stanisław Śniadała (5 rocz)

Poniedziałek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej

19:00- + Ks. Antoni Bury, TChr

19:00- ++ Bronisław Zuk (30 rocz)      – córka z rodziną

Wtorek, 6 października

19:00 + Maria Ciszek      – brat z rodziną

19:00 + Józef Brożyński                         – córki z rodzinami

Środa, 7 października- NMP Różańcowej

19:00- + Grażyna Lisińska

19:00-Dziękczynno – błagalna w intencji Haliny i Ryszarda Gąsiorek z okazji 45 rocz. sakramentu małżeństwa

Czwartek, 8 października

 19:00- ++ Jan, Katarzyna, Mikołaj i William oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Wiktori z okazji urodzin

Piątek, 9 października

9:00-+ Józefa Kociuba (1 rocz)

19:00- ++ Małgorzata Bożek , Marek i Antoni Pasternak – mama

Sobota, 10 października

8:30-++ Barbara i Ludwik Bajan oraz Douglas Ross

18:00 (Ks. Stefan)  + Jerzy Janiak

18:00- ++ Bronisława i Jan Moryś

18:00– ++ Stanisław, Teofila, Jadwiga, Jagoda, Ula i Rysiu

Niedziela, 11 października- XXVIII niedziela zwykła

8: 30- + Irena Lichman (2 rocz)

10: 30- O Boże błogosławieństwo dla Michała Senderowskiego z okazji urodzin                    – babcia i tata

12:30- + Jerzy Bożek                                        – córka chrzestna 

12:30 – Chrzest dla Michelle Hamryszczak                      

19:00- + Krystyna Wleciał          – Anna Niemczewska z rodziną

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Iz 5,1–7; Flp 4,6–9; Mt 21,33–43

Ref:  Winnicą Pana jest dom Izraela.

Jesienny klimat powoduje, że nasze rozważania biegną ku ogrodom, plonom, dożynkom. Nie każdy z nas zna się na pielęgnacji upraw, ale każdy z nas zdaje sobie sprawę, że aby otrzymać obfite plony, zdrowe owoce, warzywa, trzeba poświęcić dużo czasu i sił na pielęgnację drzew, krzewów i roślin. Podobnie jest z nami: przyjmując chrzest, krocząc ścieżką wiary, pogłębiając wiarę, dojrzewamy do tego, byśmy sami mogli stawać się zdrowymi owocami wiary. Wybrani przez Boga jesteśmy Jego „owocami z ogrodu” wypielęgnowanego i zadbanego. Ale Bóg jest dobrym ogrodnikiem, chce, by Jego plony były duże, dlatego – wybierając ziemię pod winny ogród – prowadzi swój lud wybrany do ziemi obiecanej tak długo, aż kąkole i chwasty odpadną, a zostaną same szlachetne krzewy. „Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego wybranym.” (Iz 5,7) My również mamy w sobie zalążki szlachetnych krzewów, mogących wydać dobre i soczyste owoce, wszakże pod kilkoma warunkami:  „Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami.” (Flp 4,9), mówi nam święty Paweł. Co w praktyce to oznacza? Zaangażowanie w modlitwę, w sferę duchową, wypełnienie swego życia myślą o życiu, ale nie tylko doczesnym, lecz również tym, do którego zmierzamy. Jeśli podejmiemy ten wysiłek, to nie będziemy chwastami, ale szlachetnymi krzewami, które wydają owoce miłe Panu. Przypowieść z dzisiejszej Ewangelii tylko potwierdza wcześniejsze słowa wypowiedziane przez proroka Izajasza i potwierdzone słowami świętego Pawła w Liście do Filipian. Gospodarzem winnicy jest Bóg. To On założył na ziemi szczególną winnicę. Jest nią nie tylko świat stworzony, jest nią przede wszystkim człowiek. Są nią ludzie, których Bóg kocha, ale też ludzie, od których Bóg znosi wiele, bardzo wiele – nie wiemy jednak czy Jego cierpliwość jest bezgraniczna. My, często nie licząc się ze sprawiedliwością, działamy z wyrachowaniem. Bóg działa z miłości, zawsze sprawiedliwie. Każdemu daje szansę, aż do ostatniego momentu, dopóki to możliwe. I to właśnie jest źródłem ogromnej nadziei dla wszystkich, którzy dopiero późno zwracają się do Boga. Wcześniej już wspomniałem, że po chrzcie stajemy się winnicami, które mają wydać dobre owoce. Dlatego każdy ochrzczony powinien przyjąć Jezusa za swego Pana, iść za Nim i żyć jak latorośl wszczepiona w krzew winny, którym jest właśnie Chrystus. W przeciwnym razie stanie się odrzuconym kamieniem, ale kto z nas chciałby się stoczyć? Nikt z nas przecież nie chciałby usłyszeć:  „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce.” (Mt 21,43 )

LEKTORZY – 3-4 października

 18:00- J. Bogusławski

 8:30 – M. Sobczak

 10:30- S. Salome

 12:30- E. Kiegler

 19: 00 – M. Sapielak

Dla osób zaznajomionych z internetem i posiadających karty kredytowe, jest też możliwość by przekazać donację na naszą parafię przez specjalny program diecezjalny: CATHOLICYYC.CA/

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą codziennie o godz. 18:30, a zaraz po nabożeństwie Msza święta. Kult Matki Boskiej Różańcowej jest pewną drogą do Boga i do zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę października na godz. 18:30, a młodzież (również kandydatów do bierzmowania) w każdy wtorek października,  także na 18:30.

Odbywa się w tym roku pod hasłem maryjnym, „Oto ja, służebnica Pańska”. Kwota wyznaczona dla naszej parafii na ten rok wynosi $25,941.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę  $8,085.00. Bóg zapłać!

ODWIEDZIŁ NAS KS. ANATOL WOŁOSZYN i prze­kazał ładny ornat maryjny dla naszej parafii. Było to moż­liwe dopiero teraz, bo z powodu pandemii nie mógł brać udziału w uroczystości I Komunii świętej Michelle Wołoszyn.Dziękujemy!  

POSTĘPUJĄ PRACE PRZY OSŁONIĘTYM PRZEJŚCIU łączącym kościół z salą. Ostatnio montowaliśmy duże szyby. Bóg zapłać wszystkim, którzy fizycznie pomagali w minionych tygodniach, a inni mogą się włączyć składając donację na Fundusz Budowalny.

DZIELNA GRUPA NASZYCH PAŃ tym razem przy­go­towała dla nas smaczne bułeczki z serem. Oczywiście „na wynos”… DZIĘKUJEMY i SMACZNEGO!

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii składa się z trzech części. Pierwsza część to uczestnictwo w lekcjach religii w szkole kanadyjskiej i polskiej – do końca kwietnia wymagana jest opinia katechety i ocena. Katecheza przy parafii odbywa się raz w miesiącu drogą ON-LINE. Druga część to uczestnictwo w cotygodniowej niedzielnej Mszy św. oraz w nabożeństwach: Różaniec 3x w październiku, Roraty 3x w Adwencie, Droga Krzyżowa 3x w Wielkim Poście, Nabożeństwo Majowe 3x w maju. W przygotowaniu nie może zabraknąć comiesięcznej spowiedzi świętej. Trzecia część to triduum (3 dni) przed bierzmowaniem. W tych dniach kandydaci i rodzice uczestniczą w celebracjach i próbach przed uroczystością. Do 18 października przedłużamy zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy uczniów szkoły polskiej klas 7, 8 i 9 oraz starszej młodzieży do przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie informacyjne 18 października po Mszy św o godzinie 19:00.  Zgłoszenia kandydatów dokonujemy tylko i wyłącznie  przez system rejestracyjny online umieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce WSPÓLNOTY->BIERZMOWANIE Więcej informacji udziela ks. Marcin.

DYŻURY PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH….

Przewodnicząca Rady Parafialnej Krystyna Apanowicz 403-228-9427 zajmuje się koor­dynacją tej posługi.

REJESTRACJA ONLINE NA MSZE ŚWIĘTE …

Jest możliwość zapisa­nia się na okreś­loną godzinę Mszy św. tylko i wyłącznie drogą inter­netową. Na obecną chwilę tym sposobem może zapisać się 50 osób na daną godzinę Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.  Jeśli nie można dokonać rejestracji ONLINE na daną Mszę św., nie oznacza to, że w Kościele nie będzie miejsca, ponieważ drogą internetową można zamówić tylko 50 rezerwacji, a pozostałe 50 miejsc jest dostępnych „przy wejściu”. REJESTRACJI ONLINE można dokonywać od czwartku po południu na sobotę wieczór, niedzielę i kolejne dni tygodnia.   Podczas rejestracji wyma­gane jest podanie:

·  -imienia i nazwiska wszystkich uczestników

·  -prawidłowego maila na który prześlemy rezerwację z platformy Eventbrite do wydruku

· -numeru telefonu kom. lub dom.

·  -oraz numeru parafialnego umieszczonego na kopercie (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz do skontaktuj się z biurem parafialnym).
Przed przyjazdem do Kościoła: Wydrukuj tylko REZERWACJE, którą otrzyma­łeś w załączniku (attachment) w mailu i oddaj osobie rejestrującej przy wejściu Kościoła. Pamiętaj, że rezerwacje są imienne i na jedną kartę wchodzi jedna osoba. Rezerwacja jest ważna do 30 min przed Mszą św.

Po tym czasie jest anulowana. W celu sprawnej orga­nizacji prosimy o przybycie wcześniej.

W przypadku rezygnacji lub pomyłki prosimy o ANULOWANIE rezerwacji, aby inni mogli skorzystać. Szczegóły anulowania znajdują się na rezerwacji. Rezerwacje bez podanego numeru parafialnego będą automatycznie anulowane.

Ten Rok, który zaczynam, Tobie poświęcam, mój Boże.

Uczyń go szczęśliwym dla tych, których kocham,

Bogatym w doświadczenia, jasnym, jak dni letnie.

Świetlanym, jak wiązki zboża, jak błękit nieba

I złoto kaczeńców.

Zdrowym, dobrym dla wszystkich.

Uczyń, abym go przeżył w śwadomości,

Rozważny, myślący,

Podobny do tych, którzy zatrzymują się, aby myśleć.

Którzy patrzą, aby widzieć,

Słuchają, aby słyszeć

I którzy się pochylają, aby pomagać.

Uczyń, ażebym wolał zawsze jedną rzecz dobrze spełnioną

W spokojnym dniu, od wielu rzeczy niedokończonych

w dniu hałaśliwym.

Naucz mnie, poprzez dni moje, sztuki dobrego kochania,

Sprawiedliwości, cierpliwości w cierpieniu,

Hojności w dawaniu, radości, nigdy egoizmu…

Ten Rok, który zaczynam, Tobie poświęcam, mój Boże…

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY 2020 ku czci ŚW. JANA PAWŁA II

Serdecznie zapra­szamy całą Polonię do obejrzenia Jubi­leu­szowego Kon­certu Charyta­tyw­nego ku czci św. Jana Pawła II. Tegoroczny Koncert pt. „Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II”, będzie udostępniony w internecie (YouTube), w niedzielę, 18 października, gdyż nie może odbyć się, – jak co roku – w Domu Polskim w Calgary – z powodu pandemii. Będzie to Koncert Jubileuszowy z kilku powodów: 100. Rocznica urodzin Papieża – Polaka, 100. Rocznica Cudu nad Wisłą i 10. Rocznica Koncertów Charytatywnych ku czci św. Jana Pawła II w Calgary. 10 Lat temu brał udział w I Koncercie Charytatywnym Jan Lisiecki i obecnie też zobaczymy znanego pianistę oraz usłyszymy muzykę Fryderyka Chopina. Koncert ubogaci nas głębią słów Papieża – Polaka, skierowanymi do Rodaków na całym świecie, usłyszymy poezję patriotyczo – religijną, piękne melodie, zobaczymy tańce narodowe. Udział w Koncercie biorą dzieci, młodzież i dorośli.  Dziękujemy Wszystkim występującym w Koncercie Charytatywnym i Wszystkim, którzyprzyczynili się dozrealizowania Koncertu, zwłaszcza Księdzu Proboszczowi Adamowi i KsiędzuMarcinowi za udostępnienie pomieszczeń do nagrywania i samo nagrywanie, Bóg zapłać. Serdecznie zapraszamy, aby spędzić niedzielne popołudnie 18 października, oglądając szczególny Koncert – na szklanym ekranie. Również serdecznie prosimy – pomimo obecnej, trudnej sytuacji – o wsparcie swoją ofiarą polskie, ubogie, często osierocone dzieci na Kresach, we Lwowie i innych placówkach polskich oraz o poparcie działalności pro-life w Ojczyźnie. Link do Koncertu zostanie podany w Biuletynie Parafialnym w niedzielę, 18 października. Czeki (oraz cash w podpisanej kopercie) – można wystawiać na: THE KNIGHTS OF IMMACULATA– z dopiskiem: Koncert Charytatywny– w celuuzyskania INCOME TAX. Niech Dobry Bóg, Który utożsamił się z najbiedniejszymi, wynagrodzi hojność serc, a Matka Najświętsza otacza – szczególnie w tym ciężkim czasie – najlepszą opieką.

BIBLIOTEKA – KONKURS RYSUNKU. Dzieci naryso­wały 12 obrazków do polskich książek pożyczonych z Biblioteki. Dzieci, które uczestniczyły w konkursie, głosowały później, które rysunki im się najbardziej podobają. Główne nagrody z młodszej i starszej grupy (4-6 lat i 7-8 lat) zdobyły Nellie Huffman i Maya Guzek. Wszystkie dzieci, które narysowały obrazki, zostaną nagrodzone za uczestnictwo w konkursie i za kreatywność. Nagrody będa do odebrania w Bibliotece w niedzielę 4 października, od 9: 30 do 14: 00,  lub w inną niedzielę. Wszystkie rysunki z konkursu można obejrzeć w Bibliotece.

WIZERUNEK BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI zostanie poświęcony i zamontowny w ołtarzu bocznym 17.X. podczas Mszy św. o godz. 18: 00. Dziękujemy sponsorom: pp. K.Sz.Apanowicz !

FUNDACJA ŚW. BRATA ALBERTA W CALGARY

Szanowni Państwo,

Witam wszystkich przed pierwszą niedzielą miesiąca po wakacjach. W dalszym ciągu nie możemy organizować naszych zbiórek w sali parafialnej ze względu na restrykcje związane z COVID–19. Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy przesłali czeki i przekazali pieniądze w ostatnim czasie. Dzięki Wam mogliśmy wesprzeć cztery ośrodki w Polsce wysyłając w sumie $6,380. Serdeczne podziękowania. Jesteście wspaniali dzieląc się w tak trudnych czasach z tymi, którzy potrzebują pomocy. Nasz apel o wsparcie ośrodków, którym pomagamy w Polsce jest nadal aktualny. Kierujemy go w imieniu Fundacji sw. Brata Alberta w Calgary do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby poprzeć naszą działalność. W związku z restrykcjami wprowadzonymi z powodu COVID-19 od kwietnia nasza Fundacja nie może organizować comiesięcznych zbiórek, które przez ostatnie 20 lat odbywały się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w sali parafialnej naszego Kościoła Our Lady Queen of Peace. Tymczasem ośrodki, którym pomagamy w Polsce potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego zwracamy się z prośbą o przesyłanie dotacji pocztą na nasz adres:  Relief Foundation for Poland PO Box 21015 Dominion PO Calgary , AB, T2P 4H5  Na czekach prosimy wpisywać angielska nazwę Fundacji: Relief Foundation For Poland. Informacje na temat naszej Fundacji można znaleźć na naszej stronie www.bacalgary.ca lub u Elżbiety Kiegler 403-995-2062. W imieniu naszych podopiecznych z góry serdecznie dziękujemy za każdą pomoc. Życzymy zdrowia i wszystkiego dobrego!                                               Elżbieta Kiegler

PRACA Poszukuję kobiet do sprzątania domów. Dobre wyna­gro­dzenie i warunki pracy. Przejazdy między domami płacone. Pozwolenie na pracę w Kanadzie wymagane. Kontakt: 403-803-1747 (2x)