14 marca

14 marca

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 13 marca

18:00- + Nicolas

18:00- ++ Bożena Dominiak i Krystyna Białowąs  – przyjaciele

Niedziela, 14 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

8:30 – + Stanisława Bobola (10 rocznica śm.)      -Ks. Adam

9:30-+ Łukasz Kaczan (3 rocz)

10: 30-+ Nicolas

11:30 –  O Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Stanisława Grzyb

12:30- ++ Helena i Lucjan Sienkiewicz oraz zmarli z rodziny

19:00- O wstawiennictwo N.M.P. za pomyślny przebieg operacji dla Anastazji Smyk                            – córka z mężem

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 15-20 MARCA

Poniedziałek, 15 marca        

19:00-+ Claudia Rudy                                                 – rodzina

19:00-+ Janina Krysiak (10 roczn.)                       – syn z rodziną

Wtorek, 16 marca

19:00- + Nicolas

19:00- O łaskę nawrócenia Anny i Tylor’a

Środa, 17 marca

19:00- + Nicolas

19:00-+ Józef Rajchel (10 roczn.)

Czwartek, 18 marca

19:00-O Boże błogosławieństwo dla Grażyny z okazji urodzin

19:00- + Nicolas

Piątek, 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa, Głównego Patrona Kościoła

9:00- O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla męża Józefa                                                                  – żona z rodziną

19:00-+ Nicolas

Sobota, 20 marca

8:30-+ Grażyna Fiuk                                 – rodzina i przyjaciele

18:00- + Nicolas

18:00- ++ Maria i Henryk Sztemberg        – córka z rodzinami

Niedziela, 21 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

8:30 – + Józef Nowak                                    – siostra z rodziną

9:30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janiny Demchyshyn z okazji urodzin

10: 30-+ Franciszek Hyciek (3 rocz)

11:30 –++ Antoni i Jadwiga Kulikowscy

12:30- ++ Irena i Stanisław Michalski

19:00- ++ Bronisław (19rocz), Helena i Elżbieta Skałka oraz Maria (2 rocz) i Aleksy Klecha

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 Krn 36,14-16.19-23; Ef 2,4-10; J 3,14-21

Ref: Kościele święty, nie zapomnę ciebie

Babilończycy zburzyli Przybytek Pana, a Żydów uprowadzili w niewolę. Po kilkudziesięciu latach Cyrus pozwolił im nie tylko wrócić, ale i odbudować świątynię. Budujemy swoje życie, ale w końcu ono zapadnie się w śmierć, jednak Chrystus przez wielką swą miłość, przywróci nas do życia na wyżynach niebieskich. Ten piękny tekst z listów Pawłowych dotyczy najistotniejszej z tajemnic chrześcijaństwa: ZBAWIENIA, które jest łaską Boga dla człowieka. Jesteśmy zbawieni łaską. Nie zbawiamy się sami, lecz jesteśmy zbawiani. Nie jest to efekt naszych wysiłków, lecz efekt Bożego ograniczenia swej sprawiedliwości, na korzyść nieograniczonego miłosierdzia. Każdy człowiek potrzebuje zbawienia. Czy życie nie pokazuje nam codziennie, iż każdego dotyka cierpienie, choroby, nieszczęścia, wreszcie śmierć? Za tym wszystkim ukrywa się władza skutków grzechu oraz sił wrogich człowiekowi, czyli podszeptów szatana, który ma wpływ na nasze życie – wpływ najfatalniejszy. Celem złego ducha jest doprowadzenie człowieka do wieczystego cyklu nieszczęść i autodestrukcji. Bóg nie chce, aby udręki ciągnęły się za ludźmi przez wieczność. Bóg nie chce, abyśmy przez grzechy doprowadzili do takiej nienawiści do siebie samych, by nie móc przyjąć siebie w obliczu ostatecznej Prawdy. Wobec Boga Prawdy nikt nie będzie mógł się ostać, nie będąc prawdziwy! Jak trudno było Nikodemowi stanąć w świetle! Nawet jego rozmowa odbyła się nocą. Śmierć będzie początkiem odsłonięcia się całej prawdy o nas samych. Nie tej prawdy, którą budujemy na własnych przekonaniach o sobie, lecz prawdy, którą widzi w nas Bóg. Jest gigantyczna różnica między tym, co sami o sobie myślimy, a tym, co naprawdę sobą reprezentujemy. Śmierć będzie trudnym momentem wstrząsającego zdemaskowania. Nikt by tego nie wytrzymał, więc Bóg nas zbawia, usprawiedliwia, przebacza już teraz. Z dnia na dzień, a może częściej z nocy na noc, pozbawiani jesteśmy złudzeń o sobie i całym losie. Spowiadamy się, czyli bierzemy odpowiedzialność za nasze mroczne czyny, jednocześnie stając się coraz bardziej sobą. Pierwszą stroną zbawienia jest usprawiedliwienie z grzechów. Druga strona zbawienia jest o wiele wspanialsza: życie wieczne w nieutracalnym szczęściu. Światło słów Boga nie tylko odsłania mroki naszego sumienia, ale też odsłania nam prawdę o miłości Boga, Jego obietnicach i wreszcie szczęście życia w Nim. Nikt jednak nie zobaczy szczęścia nieba, kto ukrywa przed sobą samym nieszczęście grzechu. Im głębiej stajemy się uczciwi w wyznawaniu grzechów, tym bardziej zostajemy wyniesieni na wyżyny niebieskie. Wywyższenie Syna Człowieczego dokonało się w tym momencie, w którym uniżył się aż do całkowitego obnażenia, gdy już żadna szata nie skrywała jego Ciała.

LEKTORZY – 13-14 marca

18:00 – J. Bogusławski

8:30 – R. Przybylski

9:30 – M. Sobczak

10:30 – D. Topor

11:30 – S. Teresa

12:30 – A. Gurgul

19:00 – L. Shelley

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.calgarydiocese.ca

Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i admi­nistracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona nam na rok 2021 wynosi $16,830 a zostało zebrane $2,672.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! 

 REJESTRACJA ONLINE NA MSZE ŚWIĘTE …

Jest możliwość zapisa­nia się na okreś­loną godzinę Mszy św. tylko i wyłącznie drogą inter­netową. Może zapisać się 40 osób na daną godzinę Mszy św. „na weekend” i na Święta. Bez wcześniejszej rejestracji nie należy przyjeżdżać.

REJESTRACJI ONLINE można dokonywać od czwartku (po godz. 18:00) na sobotę wieczór i niedzielę oraz na Uroczystości i Święta. Z uwagi na to, że wielu parafian od kilku miesięcy zgłasza trudności w otrzymaniu rejestracji na Mszę św. w niedzielę, godzina otwarcia rejestracji została zmieniona na 18: 00 w czwartek. Bardzo prosimy również dokonywać rejestracji raz na dwa tygodnie, aby pozostali parafianie mogli skorzystać. Ufamy, że to jest tylko czasowe rozwiązanie, aż zostaną zniesione limity.

Podczas rejestracji wyma­gane jest podanie:

· -imienia i nazwiska wszystkich uczestników

· -prawidłowego maila, na który prześlemy rezerwację z platformy Eventbrite do wydruku

· -numeru telefonu komórkowego lub domowego

· -oraz numeru parafialnego umieszczonego na kopercie, (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz to skontaktuj się z biurem parafialnym).

Przed przyjazdem do Kościoła: Wydrukuj tylko REZERWACJE, którą otrzyma­łeś w załączniku (attachment) w mail’u i oddaj osobie rejestrującej przy wejściu do kościoła. Pamiętaj, że rezerwacje są imienne i na jedną kartę wchodzi jedna osoba. Rezerwacja jest ważna do 15 min. przed Mszą św. Po tym czasie jest anulowana i „wpuszczamy” osoby bez rezerwacji….

DYŻURY PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH….

Przewodnicząca Rady Parafialnej Krystyna Apanowicz 403-228-9427 zajmuje się koor­dynacją tej posługi. Dziękujemy!

RADA PARAFIALNA będzie mieć swoje spotkanie we wtorek, 23 marca, po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie do św. o. Pio. Liczymy na to, że w poniedziałek 22 marca, zostanie ogłoszone zmniejszenie restrykcji „Covid’owych” i będziemy mogli omówić przygotowanie do Świąt Wielkanocnych…

ZAPISY/UAKTUALNIENIE DANYCH

Poz raz kolejny przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii i podania aktualnych danych odnośnie zamieszkania, telefonu, tudzież adresu e-mail’owego. Dopiero wówczas możemy prawidłowo sprawować posługę duszpasterską. Wszystkie zaświadczenia, itp. możemy wystawiać dopiero wtedy, gdy ktoś jest zapisany, znany w parafii, gdy uczestniczy w życiu i wspiera tę parafię. Inaczej nie wystawiamy żadnych zaświadczeń!!!  

POŚWIĘCENIE FIGUREK ŚW. JÓZEFA

W piątek, 19 marca, w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. o godzinie 19: 00, nastąpi poświęcenie Figurek św. Józefa, specjalnie sprowadzonych z Rzymu. Figurki te były również położone na Grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej. Zachęcamy do nabycia – za dowolną ofiarą – tej Figurki w Roku św. Józefa, aby ten szczególny Święty, Patron Rodzin, Patron Kanady, Patron umierających i Orędownik w każdej potrzebie – opiekował się naszymi rodzinami i wypraszał potrzebne łaski Boże. Św. Józefie, módl sie za nami.

DROGA KRZYŻOWA nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem. Zwykle nabożeństwo w piątkowy wieczór gromadzi rzesze wiernych…. W obecnej sytuacji pandemicznej nie jest to możliwe…. Dlatego w tym roku nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się od poniedziałku do piątku, zawsze o 18:30. Poszczególne grupy i organizacje mogą zgłaszać się do prowadzenia tego nabożeństwa. Należy przygotować rozważania „mieszczące się” w formacie 30 minut. W ten sposób różne osoby będą modlić się w kościele w kolejne wieczory, nie powodując „tłoku” w piątki…..

15.III. poniedziałek                                  – Szkoła Polska

16.III. wtorek                                           – „POLANIE”

17.III środa                                              – M. Sobczak

18.III. czwartek                                       –  „MAZOVIA”    

19. piątek                                                 – Róże Różańcowe

 Kandydaci do bierzmowania/młodzież proszeni są o wybór jednego dnia w tygodniu by uczestniczyć w w/w nabożeństwie!

GORZKIE ŻALE

W tym roku nabożeństwo to nie jest odprawiane publicznie, ale w każdą niedzielę można łączyć się interetowo z naszym kościołem. O godz. 14:30 będzie transmisja z naszego kościoła i można prywatnie śpiewać w domu…

W tym roku nie ma możliwości zapraszania Rekolecjonisty z Polski czy innych odległych miejsc. Nasi Kapłani, Siostry Dominikanki jak i Parafianie, kierują, więc słowa wdzięczności do Ks. Stefana Ganowicz, który zgodził się poprowadzić cykl rozważań rekolekcyjnych, od poniedziałku do soboty, od 15 marca do 20 marca, wieczorami.

Od 18: 00, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, o 18: 30 Droga Krzyżowa prowadzona przez różne Grupy Parafialne. Następnie krótkie nobożeństwo przygotowujące nas do uroczystości św. Józefa i Msza św. z konferencją wygłoszoną przez ks. Stefana. A oto kilka słów naszego Rekolekcjonisty przysłane do biuletynu:

(…) Muszę przyznać, że jest to przywilej, aby „swój do swoich głosił” po latach księży specjalistów z Polski. Postaram się odpowiedzieć na duchowe potrzeby naszego wejścia w siebie, aby doprowadzić Chrystusa do Zmartwychwstania w naszym życiu, bo jako rekolekcjonista także będę je głosił dla siebie i Załogi Parafii pw. Królowej Polski. Aby włączyć Was w tę duchową podróż, pragnę Wam przedstawić myśli/tematy, które będą poruszone. Proszę przyjąć jedną myśl, jako szczególną: Ja będę głosił, dzielił się z Wami, ale Rekolekcje to Wasza duchowa, intymna podróż. W tej podróży nikt nikogo nie zastąpi.

Na nadchodzące dni rekolekcyjne

Proszę przygotować w mieszkaniu „mały ołtarz” i położyć na nim:          – Krzyż i świeczkę

– Pismo św. Albo „Pan z Wami”; modlitewnik

– Świadectwo Chrztu św./ Bierzmowania/ Ślubu-jeśli są osiągalne

– Zdjęcia Waszych rodzin,

– Doniczkę z ziemią i jakieś nasiona,

Będą one służyły Wam w drodze duchowego odnowienia.

Tematyka naszych rekolekcji jest następujaca:

– Poniedziałek: Wszyscy jesteśmy w Drodze  

– Wtorek: Na tej drodze odkrywamy siebie  (przykłady odnowy wzięte z życia) 

– Środa: Wejście w siebie, jego zysk. Przykład ewangelicznego Zacheusza

– Czwartek: Podnosimy się do nowego życia w okresie Pandemii; (Covid-19)

– Piątek: św. Józef i nasze wezwanie

– Sobota: Umieramy dla życia.

Moim życzeniem oraz pragnieniem jest, aby duchowa pielgrzymka odkryła w Nas nowe i głębsze życie Boga, które dokonuje się poprzez naszą z NIM współpracę i wsłuchanie się w siebie. Ponieważ rekolekcje to duchowe pielgrzymowanie w głąb siebie, pewna zmiana tematyki może nastapić. Życzę WAM i NAM wszystkiego najlepszego na tę DROGĘ ŻYCIA, ponieważ: „Słowa Twe Panie, dają życie” Psalm 18 (19) z 3 Niedzieli W. Postu. Jeśli byłaby potrzeba kontaktu ze mną, to proszę dzwonić: 403-209-5878 albo: sganowicz@shaw.ca Z modlitwą Wasz Ks. Stefan Ganowicz (Calgaryjski emeryt)

Pragniemy dodać, że ks. Stefan wyraził gotowość odprawienia intencji mszalnych w czasie tych rekolekcji, jeśli ktoś poprosi.

Kolejna informacja: przy wyjściu z kościoła wyłożone są „kopertki dla Rekolekcjonisty”, tam należy wkładać donacje i zwracać do parafii. Dziękujemy!               Panowie obsługujący kamerę zostali poproszeni o transmisję internetową podczas Dni Rekolekcji, jako że nadal obowiązuje limit osób i nie wszyscy chętni będą mogli zgromadzić się w kościele. Zachęcamy, zatem, do internetowego łączenia się z kościołem parafialnym, na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej i Mszy świętej podczas Dni Rekolekcji.

Tradycją poprzednich lat, w tym roku, w uroczystość Zwiastowania Najświę­trzej Maryi Panny, zapraszamy Parafian do Duchowej Adopcji. W czwartek, 25 marca, podczas Mszy św. porannej i wieczornej, odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dzieci poczętych, a zagrożonych aborcją. Praktyka ta polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańca lub innej dowolnej modlitwy np: „Ojcze Nasz” czy „Zdrowaś Mario” oraz specjalnej modlitwy- (są wyłożone przy wyjściu), przez okres od Zwiastowania do Bożego Narodzenia w intencji nienarodzonego dziecka duchowo adoptowanego. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie postne, które jednak nie jest obowiązkowe. Imię dziecka duchowo adoptowanego znane jest tylko Bogu. Chętnych do przystąpienia do Duchowej Adopcji prosimy o zgłaszanie się do Siostry Teresy (403-282-5077) lub Bożeny Kutyła (587-349-1518) w celu wpisania jak w ubiegłych latach do pamiątkowej księgi. Ze względu na pandemię i zaostrzenia, nie będzie listy do zapisania na stolikach przed ławkami w dzień przyrzeczenia. Serdecznie zapraszamy Parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki, w celu ratowania dzieci poczętych i zagrożonych aborcją.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2021

Inną formą walki o życie nienarodzonych dzieci, jest modlitewne czuwa­nie przed kliniką abor­cyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Nasza parafia ma wyzna­czone w tym roku wszystkie piątki marca, wliczając 26 marca, w godzinach; 7:00 do 14:00. Zapraszamy Polonię Calgary do czynnego udziału w obronie dzieci nienarodzonych o każdej porze dnia, przez te 40 dni. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403)251-5545, 403-975-4653 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com.

Biblioteka jest ponownie otwarta od soboty/niedzieli – 6/7 marca. Prosimy nadal o przestrzeganie przepisów doty­czących wypożyczania książek:

maximum 4 osoby w bibliotece w tym samym czasie (oprócz pracowników); 

– ruch jednokierunkowy (wejście jednymi drzwiami, wyjście drugimi drzwiami);

– odległość 2 m między osobami;

– maseczki ochronne; 

– dezynfekowanie rąk PO ODDANIU wypoży­czonych książek; 

– książki oddane nie mogą być wypożyczone przez tydzień.

STRENGTHENING OUR PARISH COMMUNITIES MODEL CODE OF CONDUCT

Diecezja Calgary zapewnia ochronę nieletnich i dorosłych przestrzegając standardów zawartych w dokumencie “Strenghtening Our Parish Communities/ Model Code of Conduct”. Każdy, kto jest zaanga­żowany w działalność przy parafii lub zajmuje stanowisko w parafii, w tym: wszyscy duchowni, pracownicy, członkowie Rady Parafialnej, Rady Finansowej, wszyscy, którzy pracują z nieletnimi, osobami niepełnosprawnymi i wymagającymi specjalnej troski, koordynatorzy i wolontariusze wszystkich posług, nawet, jeśli ich posługa nie obejmuje nieletnich, zobowiązani są do przestrzegania przepisów Diecezji Calgary i prawa cywilnego obowiązującego w Kanadzie.

Ksiądz Proboszcz i Parish Screening Coordinator/PSC mają obowiązek dopilnowania, aby nasza wspólnota parafialna przestrzegała standardów Diecezji Calgary zawartych w Model Code of Conduct.  Koordynatorem tego procesu dla naszej parafii jest pani Jolanta Krysiak email:jolanta.krysiak@queenpol.org

W związku z powyższym do końca Marca, 2021 należy:

Uzupełnić i zaktualizować listę grup działających przy naszej parafi.

Uzupełnić i zaktualizować wymaganą dokumentację:

1. Agreement to model Code of Conduct

2. Volunteer/Employee Information Form

3. Police Clearance VS-PIC-High Risk area  

Wymagane szkolenie online:

Meet Sam

It Happened to Me

Keeping Your Church Safe

Your Policies (review of the Diocese Agreement to the Model Code of Conduct

Więcej informacji/przepisów i dokumentów znajduje się na stronie internetowej Diecezji Calgary https://www.catholicyyc.ca/volunteerscreening.html

Zamówienia należy składać pod adresem email: akcjadochodowa@gmail.comBądź pod numerem telefonu: 403-540-4794 lub 403-479-4461. Dochód ze sprzedaży pierogów przeznaczony będzie na zakup strojów dla obu grup zespołu Mazovia.

Dziękujemy za Państwa wsparcie i zainteresowanie.

RÓWNIEŻ „KRAKUSY” zapraszają do przedsionka sali parafialnej w niedziele 21 i 28 marca, po małe chlebki świąteczne, które można wykorzystać do koszyka ze „ŚWIĘCONKĄ”.

ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE DO ZESPOŁU MAZOVIA!

Zespół Mazovia zaprasza  wszystkie osoby chętne i nie tylko mówiące po Polsku  do przyłączenia się  do naszej grupy.Przez cały marzec zajęcia darmowe!

Szukamy:  

Dzieci  w wieku 6-11 lat 

Młodzież 12-18 lat.

Przyjmujemy wszystkich, którzy:

-Chcą  poznać Polską kulturę i taniec

-Lubią śpiewać

-Chcą poznać przyjaciół na całe życie.

-Chcą jeździć i zwiedzać Kanadę i inne zakątki świata!

Próby odbywają się w południowej części Calgary. Adres: The Room-a creative space 5918 5 St SE Bay 3, Calgary, AB T2H 1L4  ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA! Kontakt: P. Majka 403-540-5794 lub email mazoviadance@gmail.com 

KLUB STUDENTA POLSKIEGO PRZY UNIWERSYTECIE W CALGARY (POLISH STUDENTS CLUB AT U OF C)

Zaprasza do udziału w świątecznej sprzedaży! Przygotowaliśmy wiele ciekawych, ręcznie robionych produktów. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem specjalnie przygotowanego dokumentu. Z góry dziękujemy za wsparcie!

Z Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia euchrystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.

Dekret stwierdza, że św. Józef był człowiekiem modlitwy, który zaprasza dzisiaj wszystkich do pogłębienia dziecięcej relacji z Ojcem, pozwalającej rozeznać Jego wolę w życiu. Odpust zupełny zostaje udzielony tym, którzy przez przynajmniej 30 minut podejmą medytację nad modlitwą Ojcze Nasz lub wezmą udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi.

Sw. Jozef był człowiekiem sprawiedliwym, strzegącym głębokiej tajemnicy swojego serca. On pomaga odkryć wartość ciszy oraz uczciwości w spełnianiu codziennych obowiązków. Ci, którzy w ciągu tego roku, idąc za jego przykładem, spełnią uczynek miłosierdzia, co do ciała lub duszy mogą również uzyskać Odpust zupełny.

Najważniejszym wymiarem powołania Józefa było pełnienie funkcji stróża Świętej Rodziny z Nazaretu. Aby wszystkie rodziny chrześcijańskie czuły się wezwane do tworzenia tej samej atmosfery jedności, miłości i modlitwy, w której żyła Święta Rodzina dar Odpustu zostaje udzielony rodzinom oraz narzeczonym, którzy odmówią modlitwę różańcową. Papież Pius XII wprowadził 1 maja 1955 roku święto Józefa Robotnika z intencją, aby wszyscy szanowali godność pracy oraz aby ona inspirowała życie społeczne i prawa, oparte na równym podziale praw i obowiązków. Odpust zupełny będą też mogli otrzymać ci, którzy zawierzą codziennie św. Józefowi swoją pracę oraz wierny wzywający Cieśli z Nazaretu, aby każdy poszukujący pracyznalazł zajęcie oraz, aby praca wszystkich stawała się godniejsza. Św. Józef jest ponadto patronem osób w niebezpieczeństwie, cierpiących, zmuszonych do ucieczki, tych, którzy są odepchnięci oraz opuszczeni. Udziela się Odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Litanię do św. Józefa lub Akatyst ku jego czci (w całości lub przynajmniej w części), albo jakąkolwiek inną modlitwę do św. Józefa, według własnej tradycji liturgicznej w intencji Kościoła prześladowanego wewnątrz lub na zewnątrz oraz o umocnienie wszystkich chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania. Aby podkreślić uniwersalność patronatu św. Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt Jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, w Niedzielę św. Józefa (według tradycji bizantyńskiej), 19 dnia każego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.

W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje roszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czcu św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.
Penitencjaria Apostolska wzywa ponadto wszystkich upoważnionych kapłanów oraz innych szafarzy do chętnego posługiwania wiernym w sakramencie Pojednania oraz udzielania Komunii św. chorym.

PRACA

Cal-Res Coatings firma działająca w Calgary od 25 lat zatrudni od zaraz malarzy z doświadczeniem. Bardzo dobre warunki płacowe, gwarantowane zatrudnienie przez cały rok. Dla osób posiadających doświadczenie w specjalnych projektach bonusy.  Kontakt telefoniczny;

Claudio Manager 403-835-4817 projekty specjalne (język angielski)

Bob Production Manager 403-312-5388  repaint, nowe obiekty kondominia, nowe budynki apartamentowe (jezyk polski)

Adam Production Manager  404-354-0248 repaint, obiekty komercyjne (jezyk polski, angielski) (11x)

POSZUKUJĘ PRACY

Zaopiekuje się panią lub panem potrzebującym pomocy w domu (sprzątanie, gotowanie), jak również wizyty do lekarza, robienie zakupów, wycieczki samochodem w mieście i poza miastem, oraz inne nieprzewidziane sytuacje.  Odpłatność do uzgodnienia. Zapytania proszę kierować do 403-305-1885 (text), albodzwonić 403-228-7757.