7 marca

7 marca

Sobota, 6 marca

18:00- + Edward Kruk

18:00- + Barbara Kwartek                                     – rodzina

Niedziela, 7 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

8:30 – O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Lidii i Jana Kozłowskich z rodziną

9:30-++ Cecylia i Józef Wilkołazki                               – córka

10: 30- Radio Maryja i TV Trwam

11:30 – O miłosierdzie Boże nad światem, a zwłaszcza nad chrześcijanami prześladowanymi w Korei Północnej, w Pakistanie i w Afryce

12:30- + Zbigniew Łabinowicz                         – rodzina

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Jolanty i Lesława z okazji urodzin

Poniedziałek, 8 marca – św. Jana Bożego       

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Magdaleny w dniu urodzin                                                                         – mama

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla żony Marii                                                               – mąż i syn

Wtorek, 9 marca- św. Franciszki Rzymianki

19:00- + Józef Różnicki

19:00- ++ Barbara i Wacław Kwartek

Środa, 10 marca

19:00- + Henryk Nodzak

19:00-+ Henryka Szych zmarła w Polsce

Czwartek, 11 marca

19:00-++ Szczepan Krupa i zmarli z rodziny

19:00- ++ Maria i Aleksy Klecha oraz Stanisław Surowiec

Piątek, 12 marca

9:00- + Barbara Gruszka zmarła w Polsce      – przyjaciółka

19:00- Wolna intencja

Sobota, 13 marca

8:30- O Boże błogosławieństwo i łaski Ducha św. dla Roberta w dniu urodzin i jego rodziny                    – rodzice

18:00- + Nicolas

18:00- ++ Bożena Dominiak i Krystyna Białowąs – przyjaciele

Niedziela, 14 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

8:30 – + Stanisława Bobola (10 rocz)               -Ks. Adam

9:30- Wolna intencja

10: 30-+ Nicolas

11:30 –  O Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Stanisława Grzyb

12:30- ++ Helena i Lucjan Sienkiewicz oraz zmarli z rodziny

19:00- Wolna intencja

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wj 17,3–7;Rz 5,1–2.5–8; J 4,5–42

Ref: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

Jezus powiedział, że nawet za kubek wody podany jednemu z jego najmniejszych uczniów zostanie wyznaczona nagroda w niebie. Samarytanka była gotowa poczęstować Jezusa czerpakiem pełnym źródlanej wody. Kiedy Jezus ją poprosił, sięgnęła ręką po naczynie, ciągle z Nim rozmawiając. Słowa wylewały się z niej jak woda. Nie zdążyła nawet wykonać swej posługi, gdy Jezus wynagrodził tę gościnną gotowość, napełniając jej serce miłością Ducha Świętego. Bogu wystarczy gotowość, pragnienie zaspokojenia Jego pragnienia, chęć uczynienia dla Niego czegokolwiek, nawet znikomego. Bóg chce pochwycić nas na tym dobrym odruchu. Jest to człowiekowi potrzebne, szczególnie wtedy, gdy sam nie dostrzega w sobie niczego dobrego. Tak niewiele człowiek może uczynić dla Boga, dlatego w Bożych oczach liczy się cokolwiek, choćby kubek wody. Za tak skromną przysługę, jaką było tych kilka łyków wody, Jezus obdarował Samarytankę nagrodą strumieni wytryskujących z Jego Serca. Za kubek wody – źródła wieczystych wzruszeń w samym Sercu Boga. Jezus i mnie, i tobie proponuje czerpać łaskę z Jego wyczerpania się w męce krzyża. Spotkanie przy studni Jozefa nie jest pozbawione skojarzeń. To przecież Józef był przez braci wrzucony w ciemną czeluść, a potem sprzedany za srebrniki. Dał się sprzedać, sponiewierać i poniżyć, by po latach sprowadzić swych niegodziwych braci do kraju Goszem, którego nazwa pochodzi od hebrajskiego goszem, czyli ulewa. Ulewa łask za ulewę łez, ulewa obdarowania za ulewę gorzkiego odrzucenia. Nawet za krzywdę można się odwdzięczyć, jeśli ma się serce choćby trochę podobne do serca Jezusa. Jezus niczego nie oczekuje od Samarytanki, nie każe jej zostać ani nie zmusza do moralnego prowadzenia się. Po prostu daje miłość. Jego przebaczenie i obdarowanie miłością nie wymusza na niej niczego. Biegnie, więc szczęśliwa do miasta, ale obdarowana nie potrzebuje już nawet wody, po którą przyszła, więc zapomina o dzbanie, który leży przy studni. Pusty jak grzech.

LEKTORZY – 6-7 marca

18:00 – R. Kohnke

8:30 – A. Rudzińska

9:30 – S. Salome

10:30 – M. Sapielak

11:30 – M. Iskra

12:30 – M. Domaradzki

12:30 – M. Domaradzki

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.calgarydiocese.ca

Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczyna się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i admi­nistracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona nam na rok 2021 wynosi $16,830 a zostało zebrane $1,600.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! 

REJESTRACJA ONLINE NA MSZE ŚWIĘTE …

Jest możliwość zapisa­nia się na okreś­loną godzinę Mszy św. tylko i wyłącznie drogą inter­netową. Może zapisać się 40 osób na daną godzinę Mszy św. „na weekend” i na Święta. Bez wcześniejszej rejestracji nie należy przyjeżdżać, bo nie można wejść do kościoła ani też nie można przebywać w innych pomieszczeniach. REJESTRACJI ONLINE można dokonywać Od czwartku (po godz. 18:00) na sobotę wieczór i niedzielę oraz na Uroczystości i Święta. Z uwagi na to, że wielu parafian od kilku miesięcy zgłasza trudności w otrzymaniu rejestracji na Mszę św. w niedzielę, godzina otwarcia rejestracji została zmieniona na 18: 00 w czwartek. Bardzo prosimy również dokonywać rejestracji raz na dwa tygodnie, aby pozostali parafianie mogli skorzystać. Ufamy, że to jest tylko czasowe rozwiązanie, aż zostaną zniesione limity.

Podczas rejestracji wyma­gane jest podanie:

· -imienia i nazwiska wszystkich uczestników

· -prawidłowego maila, na który prześlemy rezerwację z platformy Eventbrite do wydruku

· -numeru telefonu kom. lub dom.

· -oraz numeru parafialnego umieszczonego na kopercie, (jeśli nie posiadasz lub nie pamiętasz to skontaktuj się z biurem parafialnym).

Przed przyjazdem do Kościoła: Wydrukuj tylko REZERWACJE, którą otrzyma­łeś w załączniku (attachment) w mail’u i oddaj osobie rejestrującej przy wejściu do kościoła. Pamiętaj, że rezerwacje są imienne i na jedną kartę wchodzi jedna osoba. Rezerwacja jest ważna do 15 min. przed Mszą św. Po tym czasie jest anulowana i „wpuszczamy” osoby bez rezerwacji….

DYŻURY PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH….

Przewodnicząca Rady Parafialnej Krystyna Apanowicz 403-228-9427 zajmuje się koor­dynacją tej posługi.

ZAPISY/UAKTUALNIENIE DANYCH

Poz raz kolejny przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii i podania aktualnych danych odnośnie zamieszkania, telefonu, tudzież adresu e-mail’owego. Dopiero wówczas możemy prawidłowo sprawować posługę duszpasterską. Wszystkie zaświadczenia, itp. możemy wystawiać dopiero wtedy, gdy ktoś jest zapisany, znany w parafii, gdy uczestniczy w życiu i wspiera tę parafię. Inaczej nie wystawiamy żadnych zaświadczeń!!!  

DROGA KRZYŻOWA nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem. Zwykle nabożeństwo w piątkowy wieczór gromadzi rzesze wiernych…. W obecnej sytuacji pandemicznej nie jest to możliwe….

Po analizie opcji postanawiamy:

W tym roku nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odbywać się od poniedziałku do piątku, zawsze o 18:30. Poszczególne grupy i organizacje mogą zgłaszać się do prowadzenia tego nabożeństwa. Należy przygotować rozważania „mieszczące się” w formacie 30 minut. W ten sposób różne osoby będą modlić się w kościele w kolejne wieczory, nie powodując „tłoku” w piątki…..

8.III. poniedziałek             – Kadra Harcerska

9.III. wtorek                      – Szkoła Polska

10.III środa                        – S. Salome

11.III. czwartek                 – Rycerze Kolumba     

12. piątek                           – Róże Różańcowe

 Kandydaci do bierzmowania/młodzież proszeni są o wybór jednego dnia w tygodniu by uczestniczyć w w/w nabożeństwie!

GORZKIE ŻALE

W tym roku nabożeństwo to nie będzie odprawiane publicznie, ale w każdą niedzielę można łączyć się interetowo z naszym kościołem. O godz. 14: 30 będzie transmisja z naszego kościoła i można będzie prywatnie śpiewać w domu…

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W tym roku nie ma możliwości zapraszania Rekolecjonisty z Polski czy innych odległych miejsc. Korzystamy, więc z posługi lokalnych Kapłanow. Ks. Stefan Ganowicz zgodził się poprowadzić cykl rozważań rekolekcyjnych, od poniedziałku do soboty, od 15 marca do 20 marca, wieczorami. Od 18: 00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, o 18: 30 Droga Krzyżowa prowadzona przez różne Grupy Parafialne, o 19: 00 Msza św. z konferencją wygłoszoną przez ks. Stefana. Dodatkowo: w środę i czwartek wieczorem, 17 i 18 marca, będzie u nas gość z Saskatoon: ks. Richarch Philiposky, który również będzie służył w konfesjonale. Panowie obsługujący kamerę zostali poproszeni o transmisję internetową podczas Dni Rekolekcji, jako że nadal obowiązuje limit osób i nie wszyscy chętni będą mogli zgromadzić się w kościele. Zachęcamy, zatem, do internetowego łączenia się z kościołem parafialnym, na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej i Mszy świętej podczas Dni Rekolekcji.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2021

Począwszy od 17 lutego (Środa Popielcowa) do 28 marca (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Nasza parafia ma wyzna­czone w tym roku wszystkie piątki począw­szy od 19-go lutego, a skoń­czywszy na 26 marca, w godzinach; 7:00 do 14:00. Zapraszamy Polonię Calgary do czynnego udziału w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia, przez te 40 dni. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403)251-5545, 403-975-4653 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

Biblioteka będzie ponownie otwarta od soboty/niedzieli – 6/7 marca. Prosimy nadal o przestrzeganie przepisów dotyczących wypożyczania książek.

maximum 4 osoby w bibliotece w tym samym czasie (oprócz pracowników) 

ruch jednokierunkowy (wejście jednymi drzwiami, wyjście drugimi drzwiami)

odległość 2 m między osobami

maseczki ochronne 

dezynfekowanie rąk PO ODDANIU wypoży­czonych książek 

książki oddane nie mogą być wypożyczone przez tydzień.

STRENGTHENING OUR PARISH COMMUNITIES MODEL CODE OF CONDUCT

Diecezja Calgary zapewnia ochronę nieletnich i dorosłych przestrzegając standardów zawartych w dokumencie “Strenghtening Our Parish Communities/ Model Code of Conduct”. Każdy, kto jest zaanga­żowany w działalność przy parafii lub zajmuje stanowisko w parafii, w tym: wszyscy duchowni, pracownicy, członkowie Rady Parafialnej, Rady Finansowej, wszyscy, którzy pracują z nieletnimi, osobami niepełnosprawnymi i wymagającymi specjalnej troski, koordynatorzy i wolontariusze wszystkich posług, nawet, jeśli ich posługa nie obejmuje nieletnich, zobowiązani są do przestrzegania przepisów Diecezji Calgary i prawa cywilnego obowiązującego w Kanadzie. Ksiądz Proboszcz i Parish Screening Coordinator/PSC mają obowiązek dopilnowania, aby nasza wspólnota parafialna przestrzegała standardów Diecezji Calgary zawartych w Model Code of Conduct.  Koordynatorem tego procesu dla naszej parafii jest Pani Jolanta Krysiak email:jolanta.krysiak@queenpol.org

W związku z powyższym do końca Marca, 2021 należy:

Uzupełnić i zaktualizować listę grup działających przy naszej parafi.

Uzupełnić i zaktualizować wymaganą dokumentację:

1. Agreement To model Code of Conduct

2. Volunteer/Employee Information Form

3. Police Clearance VS-PIC-High Risk area  

Wymagane szkolenie online:

Meet Sam

It Happened to Me

Keeping Your Church Safe

Your Policies (review of the Diocese Agreement to the Model Code of Conduct

Więcej informacji/przepisów i dokumentów znajduje się na stronie internetowej Diecezji Calgary https://www.catholicyyc.ca/volunteerscreening.html

Zamówienia należy składać pod adresem email: akcjadochodowa@gmail.com  Bądź pod numerem telefonu: 403-540-4794 lub 403-479-4461. Dochód ze sprzedaży pierogów przeznaczony będzie na zakup strojów dla obu grup zespołu Mazovia. Dziękujemy za Państwa wsparcie i zainteresowanie.

PRACA

Cal-Res Coatings firma działająca w Calgary od 25 lat zatrudni od zaraz malarzy z doświadczeniem. Bardzo dobre warunki płacowe, gwarantowane zatrudnienie przez cały rok. Dla osób posiadających doświadczenie w specjalnych projektach bonusy.  Kontakt telefoniczny;

Claudio Manager 403-835-4817 projekty specjalne (język angielski)

Bob Production Manager 403-312-5388  repaint, nowe obiekty kondominia, nowe budynki apartamentowe (jezyk polski)

Adam Production Manager  404-354-0248 repaint, obiekty komercyjne (jezyk polski, angielski) (12x)

ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE DO ZESPOŁU MAZOVIA!

Zespół Mazovia zaprasza  wszystkie osoby chętne i nie tylko mówiące po Polsku  do przyłączenia się  do naszej grupy.Przez cały marzec zajęcia darmowe!

Szukamy:  

Dzieci  w wieku 6-11 lat 

Młodzież 12-18 lat.

Przyjmujemy wszystkich, którzy:

-Chcą  poznać Polską kulturę i taniec

-Lubią śpiewać

-Chcą poznać przyjaciół na całe życie.

-Chcą fajnie się bawić

-Chcą jeździć i zwiedzać Kanadę i inne zakątki świata!

Próby odbywają się w południowej części Calgary. Adres: The Room-a creative space 5918 5 St SE Bay 3, Calgary, AB T2H 1L4  ZAPRASZAMY I DO ZOBACZENIA! Kontakt: P. Majka 403-540-5794 lub email mazoviadance@gmail.com 

KLUB STUDENTA POLSKIEGO PRZY UNIWERSYTECIE W CALGARY (POLISH STUDENTS CLUB AT U OF C)

Zaprasza do udziału w świątecznej sprzedaży! Przygotowaliśmy wiele ciekawych, ręcznie robionych produktów. Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem specjalnie przygotowanego dokumentu.  Z góry dziękujemy za wsparcie!

Z KARTY ŻAŁOBNEJ

W sobotę 27 lutego odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p. Peter Michenka 75 lat, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 8 marca w naszym kościele. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia, a zmarłego ś.p Petera polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!…