19 grudnia

19 grudnia

Sobota, 18 grudnia

18:00 –++ Witold, Maria i Marek i zmarli z rodziny Rećko

18: 00- Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i światło Ducha św. dla Kapłanów, Biskupów, naszych Księży i Sióstr Dominikanek oraz Biskupa Williama

Niedziela, 19 grudnia – IV Niedziela Adwentu

8: 30-++ Jan Kałduś (2 rocz) i zmarli z rodziny Kałduś i Ożók

10: 30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Renaty Piekut z okazji urodzin               – A. Kułach

12:30-+ Elżbieta Burchan

(Nabożeństwo do św. Józefa)

19:00- + Bronisław Magaj (50 rocz)                       – rodzina

Poniedziałek, 20,grudnia

19:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Emilii, Julii,Eweliny i Dominika                                             – babcia

19:00- ++ Helena i Zygmunt Dziech                – syn z rodziną

Wtorek, 21 grudnia

19:00+ Michalina Olszewska (23 rocz)   – wnuczka z rodziną

19:00- O dary Ducha św. i Jego przewodnictwo i opiekę Niepokalanej dla Andrzeja

Środa, 22 grudnia

19:00-O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Krystiana z okazji 25 urodzin

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Renaty Piekut                                                            – Jadwiga                          

Czwartek,23 grudnia

19:00- Z podziękowaniem za udaną operację z prośbą o powrót do pełni sił dla Karoliny

19:00- + Wiesława Kaźmierska (12 rocz)     – córka z rodziną

Piątek, 24 grudnia- Wigilia Narodzenia Pańskiego

9:00- O Boże błogosławieństwo dla Anny w dniu urodzin                                 

21:00- O Boże bł. i potrzebne łaski dla Reginy Piekut z okazji urodzin

24:00- Za parafian i dobrodziejów

24:00- M.W- O Boże błogosławieństwo dla Ks. Adama w dniu imienin           – Rada Parafialna

Sobota, 25 grudnia – Urocz. Narodzenia Pańskiego

8:30-+ Ks. Zbigniew Olbryś                                  – rodz. Iskra

10:30- + Elżbieta Opałka (20 rocz) i Jan Szelawa (1 rocz)

12:30- Za parafian i dobrodziejów

Niedziela, 26 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa   

8: 30-++ Tadeusz, Eugenia i Bronisław Moliński oraz Aniela i Michał Cozac

10: 30- O Boże bł. dla Renaty i Arka Senderowskiego   – Magda S

12:30- O Boże bł. dla całej rodziny Michalskich

19:00- ++ Stanisław, Bogdan i Janusz Wysocki oraz Marek Pasternak

19:00-M.W – O Boże bł. dla Krystyny i Szymona z okazji 44 rocz. sakramentu małżeństwa

                IV NIEDZIELA ADWENTU           

Mi 5,1-4a Ps 80 Hbr 10,5-10 Łk 1,39-45

Ref: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie.

W czwartą niedzielę Adwentu odkrywamy obecność błogosławionej Maryi, przewodniczki na drogach adwentowej tęsknoty i oczekiwania na spotkanie z Panem. Staramy się spojrzeć w duchu wiary na naszą tegoroczną drogę adwentową i dostrzec sens naszego pielgrzymowania wiary, które odbywa się we wspólnocie Kościoła. Pomocą w tym są: tegoroczne roraty, słuchanie słowa Bożego, rekolekcyjne ćwiczenia duchowe czy spotkanie z Bogiem miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania. Adwentowy rachunek sumienia pomógł nam odświeżyć spojrzenie na Boga, otaczający nas świat i własne życie. Otworzył nasze oczy wiary, na jakość naszej relacji z Panem, jak i na głębokie pokłady dobra w naszym sercu. Adwentowy kalendarz zachęcał, aby nie ustawać w drodze, a kolejne świece na wieńcu adwentowym przypominały o zbliżającej się wielkimi krokami rocznicy urodzin wyjątkowego obywatela ubogiej mieściny Betlejem. Dzisiejsze słowo Boże uświadamia nam, że znajdujemy się w bliskości Świąt Bożego Narodzenia. Ten czas staje się okazją do tego, aby przez pryzmat bajkowych ozdób, kolorowych reklam, suto zastawionego stołu spojrzeć na swoje życie w kategoriach Bożej radości. Mimo iż Bóg przychodzi w sposób bardzo delikatny, to i tak może naruszyć nasz domowy spokój, bo zjawi się akurat nie w porę. Łatwo wtedy zagłuszyć Bożą radość przez smutek, który rodzi się w chciwym sercu człowieka, przyzwyczajonego do wygody i egoizmu. Narodziny Jezusa Chrystusa są również okazją do spotkań, szczególnie w gronie najbliższych i rodziny. Przypominają nam, ze nasz relacje mają być kształtowane w duchu wiary i przepełnione miłości. Może zasiądziemy do wspólnego stołu z kimś nieznajomym, nie tylko, dlatego, że taka jest tradycja. Może uda nam się spotkać z kimś, z kim dawno już nie rozmawialiśmy albo zasypać przepaści nienawiści, zazdrości czy patrzenia na siebie z daleka. Wszystko w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia, którego nauczycielką jest dla nas Maryja.

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

LEKTORZY

18-19 grudnia

  18:00- R. Kohnke 

   8:30- R. Przybylski

   10:30- M. Domaradzki 

  12:30- A. Wandycz

  19:00- L. Shelley

W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspie­ranie działalności chary­tatywnej i admi­nistracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona nam na rok 2021 wynosi $17,830 a zostało zebrane $10,662.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Kto jeszcze może wesprzeć ten fundusz to zachęcamy, bo niedobory obciążą nasze konto bieżące…

PAKIETY KOPERT NA NOWY ROK dostępne są na stolikach w „oszklonym korytarzu”. Odszukujemy swoje koperty według alfabetu. Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że stale zmniejszająca się liczba Parafian, zmusi nas w przyszłym roku do zmniejszenia zamówień na koperty, co pociąga za sobą zmiany numeracji….

KARTKI ŚWIĄTECZNE, OPŁATKI I SIANKO na stół Wigilijny są do nabycia w zakrystii. Dziękujemy za donacje!

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

     Rycerstwo Niepokalanej przypomina, że nadal aktualna jest zbiórka na rzecz:

„Pomoc Kościołowi na Wschodzie”

Sytuacja Polaków na wschodzie jest bardzo trudna i wymaga dużej  determinacji i odwagi ze strony naszych Rodaków i posługujących tam Kapłanów, aby życie religijne i wiara przetrwała i nadal mogła się rozwijać. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich o poparcie tak ważnej sprawy odbudowy i dalszego rozwoju życia religijnego Kościoła na Wschodzie.

Czeki można wypisywać na: KNIGHTS OF IMMA­CULATA. Za każdą imienną ofiarę na ten cel, Ofiaro­dawcy otrzymują pokwitowanie do  INCOME TAX.

UWAGA! – jest duża szansa, że przedstawiciel Kościoła na Wschodzie, w osobie ks. Arcy­biskupa M. Mokrzyc­­kiego ze Lwowa, (sekretarza papieża Jana Pawła II), odwiedzi naszą wspól­notę na początku lutego przysz­łego roku. Oczywiście, wymaga to z naszej strony przygoto­wania duchowego, organi­­zacyjnego i finansowego. Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne, ale również organizacje polonijne. Wysłaliśmy stosowne pisma do głównych organizacji, z prośbą o poparcie tego wydarzenia. Jest to bowiem sprawa ogólnopolonijna, gdy mamy szansę otrzymać RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II.  Już teraz otaczamy czcią naszego Świętego Rodaka. Podczas Wielkiego Postu 2020, Zygmunt Bawół i Józef Hryszko wykonali boczne ołtarze. Po stronie Tabernakulum znalazło się miejsce dla wizerunku św. Jana Pawła II. Mając relikwie Naszego Wielkiego Rodaka, będziemy mogli jeszcze bardziej uwielbiać Boga i prosić o wstawiennictwo w naszych sprawach osobistych i za naszą Ojczyznę

W ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA chcemy lepiej przygo­tować się do zawierzenia swych rodzin i siebie osobiście temu wielkiemu Patro­nowi w dniu 19 marca, 2022. Dlatego 19 dnia każdego miesiąca mamy spec­jalne nabożeństwo. W grudniu, dzień ten przypada w dzisiejszą niedzie­lę, zapraszamy czcicieli św. Józefa na 12:30.

ADWENTOWE RORATY nadal trwają. Poniedziałek, środa i piątek, zapraszamy na godz. 19:00. W środy szczególnie zapraszamy dzieci. Wszystkich prosimy o przynoszenie lampionów. Dzieci przynoszą na karteczkach wypisane „dobre uczynki”, którymi „wymościmy” żłóbek na przyjęcie Pana Jezusa. Dodatkowo, w poszczególne niedziele i środy dzieci będą proszone o „znoszenie” figurki Pana Jezusa coraz niżej, coraz bliżej żłóbka…..

UROCZYSTOŚĆ ZAWIERZENIA N. M. PANNIE zgromadziła Jej czcicieli na niedzielnej Mszy św. o 10:30. 23 osoby dołączyły do Rycerstwa Niepokalanej. Dodatkowo, kolejne 8 osób przystąpiło do tego Bractwa w środę 15 grudnia. Gratulujemy i życzymy opieki Matki Bożej dla was i dla waszych rodzin.

Z ŻAŁOBNEJ KARTY…

W niedzielę 12 grudnia, odszedł do wieczności nasz długoletni parafia­nin, ś.p. (Stanisław) Zygmunt Kulikowski, w wieku 72 lat. Modlitwy pogrzebowe 19 grudnia o godzinie 15:00 w Country Hills Funeral Home. Wymagane jest QR code przy wejściu, albo zrobiony wcześniej rapid test na Covid, który jest ważny na 72 godziny.   Msza św. pogrze­bowa odbędzie się w naszym kościele, w poniedziałek 20 grudnia o godzinie 10:00am. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia, a ś.p. Stanisława polecamy Miło­sierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!…

ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

W poniedziałek, 20 grudnia, dekorujemy nasz kościół! Zapraszamy do pomocy na godz. 11:00. Choinki są raczej cięższą pracą, dla Panów, ale później każdy może pomóc przy wystroju i sprzątaniu. Zapraszamy! Można już przynosić kwiaty – poinsetie, do dekoracji świątecznej. Kontakt z s. Lucyną.

OJCIEC PIO wstawia się  u Boga. Zapraszamy na nabożeństwo przez Jego wstawiennictwo, w środę 23 grudnia, po Mszy św. o godz. 19:00 Intencje modlitewne należy pisać               WYRAŹNIE !!!

Biblioteka będzie zam­knię­ta podczas Świąt (25-26 grudnia i 1-2 stycznia). Zapraszamy czytelników ponownie 8-9 stycznia. Życzymy spo­kojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśli­wego Nowego Roku!

Program świąteczy A.D.2021

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA:

– 21:00 z elementami w j. angielskim +

                        transmisja internetowa;

 – 24:00 – tradycyjnie w j. polskim

B. NARODZENIE   – 8:30 + trans. internetowa

  – 10:30

– 12:30

Nie będzie Mszy św. wieczornej!

26.XII. NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

– 8:30 + transm. internetowa

-10:30

-12:30

-19:00

Nie wiemy obecnie, jakie będą przepisy/ograniczenia Covid’we, dlatego aż 3 transmisje internetowe w tych dniach, by pomóc w świętowaniu, jeśli ktoś „nie zmieści się” w kościele.

DOM POLSKI ZAPRASZA NA SYLWESTRA!

Pełna cena to $135 od osoby. Aktualni członkowie PCA i SPK otrzymują tradycyjny rabat. Zakup biletów wyłącznie w Domu Polskim po wcześniejszym umówie­niu wizyty z kierownikiem. Kontakt telefoniczny 403.291.3757 lub mailowy info@dompolski.ca Przypominamy, że na terenie Domu Polskiego obowiązuje „Restrictions Exemption Program”, którego przestrzeganie pozwala nam na prowadzenie działalności i organizację Sylwestra, dlatego zmuszeni jesteśmy do sprawdzania przy wejściu potwierdzenia szczepień (wyłącznie QR code) lub negatywnego wyniku testu przeprowadzonego w ostatnich 72 godzinach przed Sylwestrem i dowodu tożsamości oraz posiadania maseczki. Liczymy na zrozumienie i kooperację.

MISTERIUM O BOŻYM NARODZENIU w wyko­naniu naszych dzieci, będzie zaprezentowane w niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia o godz. 17:30 w kościele. Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia Covid-owe, nie możemy spotkać się w sali parafialnej. Ale modlitewne spotkanie „typu jasełkowego” jak najbardziej może mieć miejsce w kościele, zatem na taką formę zapraszamy. Czas jest dobrany w ten sposób, by poszczególne rodziny nie musiały dwa razy przyjeżdżać do kościoła. Kto nie będzie jeszcze w tym dniu na Mszy św., może pozostać po „misterium” na wieczorną Eucharystię o godz. 19:00.

POMOC DLA PANI MARII KOZIOŁ

Pani Maria przebywa w domu opieki Cedar Villa 3330   8 Ave S.W. Pokój 831. Ponieważ jest obecnie „leżąca”, pokrywamy koszta cotygodniowego masażu, bo to bardzo jej pomaga. Gdyby ktoś chciał ją odwiedzić, wymagane jest posiadanie zaświadczenia o podwójnym szczepieniu. Telefon do pani Marii 587-349-3122