5 czerwca

5 czerwca

               

Sobota, 4 czerwca

18:00- Zakończenie Roku Szkolnego klas 7-9

18:00- ++ Za zmarłych z rodziny Różnickich i Piotrowskich

Niedziela, 5 czerwca Zesłanie Ducha św.

8:30- ++ Gertruda i Alojzy Cichański       – syn z rodziną

10:30- Radio Maryja, TV Trwam i za Ojczyznę                             

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Anny i Henryka Opałka w 15 rocz. sakramentu małżeństwa

19:00- ++ Piotr i Maria Bakon

Poniedziałek, 6 czerwca – Matki Kościoła

19:00- O Boże błogosławieństwo z okazji 18 urodzin dla Dominika Mucha                                                      – rodzice

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej z okazji 88 urodzin Zofii                                            – rodzina

Wtorek, 7 czerwca

19:00- + Ludwik Rajzer (6 rocz)                               – rodzina

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Maryji z okazji 88 urodzin Zofii oraz o powrót do zdrowiai i łaskę wiary dla Kazimierza

Środa, 8 czerwca

19:00- ++ Minna i Walter Raczyński

19:00- ++ Jacek(7 rocz) i Marian Cierniak( 7 rocz)

Czwartek, 9 czerwca

19:00-++ Aniela i Michał Cozac

19:00- ++ Władysław Broński, Regina Brońska- Pieropauli, Irena Brońska- Majewska i Franco Pietropauli

Piątek, 10 czerwca

9:00- ++ Jadwiga i Kazimierz Machula, Marianna Dąbrowski, Alina i Jerzy Persz

19:00- Zakończenie Roku Szkolnego klasy 12

Sobota, 11 czerwca

8:30- ++ Helena i Ludwik Solich i zmarli z rodziny

10:30- Zakończenie Roku Szkolnego klas 0-6

18:00- O światło Ducha św. i Boże błogosławieństwo dla  Aleksandry i Katarzyny z okazji urodzin

Niedziela, 12 czerwca- Trócy Świętej

8:30- ++ Katarzyna, Jan, Mikołaj i William oraz dusze w czyśćcu cierpiące

10:30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Trócy św. nad Julią, Natalią i Emilią                           

12:30-++ Henryk Grześków oraz Józefa i Józef Grześków

19:00- ++ Emilia Koza (2 rocz) oraz Maria i Jan Tyszka

          ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dz 2,1–11; Rz 8, 8-17; J 14, 15-16. 23b-26

Refren: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.

W dniu Zielonych Świąt gromadzimy się, jak Apostołowie w Wieczerniku, „wszyscy razem na tym samym miejscu”. I oczyma wiary wpatrujemy się w scenę z Dziejów Apostolskich, kiedy to uczniom, trwającym na modlitwie wraz z Maryją, „ukazały się języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić”. A kiedy powstało to całe zamieszanie, „ów szum”, Żydzi „zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku”. Oto stało się coś, „czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”. A wszystko to dzięki mocy Jezusa! Od tego dnia życie uczniów radykalnie się zmienia: nie ma w nim miejsca na strach, nieufność, niepewność, ale pojawia się szczerość, odwaga, jasność. Duch Paraklet, „będzie świadczył” o Jezusie, to znaczy będzie wzmacniał naszą słabnącą wiarę, abyśmy i my mogli świadczyć o Nim wobec świata. Będzie także doprowadzał nas „do całej prawdy”, będzie kontynuował Objawienie przyniesione przez Jezusa: tak co do przeszłości, żebyśmy zrozumieli, co Jezus powiedział i uczynił, jak i co do przyszłości. Jesteśmy pełni zmieszania, tak jak apostołowie w Wieczerniku, może wstydzimy się naszej wiary, może nie umiemy porozumieć się z tym, który nie mówi w naszym języku. Dlatego każdy z nas ma potrzebę swojego własnego zesłania Ducha Świętego, spotkania z odnawiającą i przemieniającą mocą. On jest siłą ożywczą Kościoła. Otrzymujemy go każdy na miarę swojego otwarcia na jego działanie. Duch Święty jest niezbędny w życiu chrześcijańskim: bez Niego człowiek jest właściwie duchowo martwy. Cokolwiek dokonuje się w naszym życiu wiary, dokonuje się właśnie mocą Ducha Świętego. Każda autentyczna modlitwa, akt sakramentalny, szczere wyznanie wiary, skrucha z powodu grzechu, wybuch nadprzyrodzonej radości, uważne słuchanie Słowa Bożego, natchnienie do dobrego uczynku – wszystko to jest dziełem Ducha Świętego. Wielu spośród wierzących zapomina niestety o obecności Ducha Świętego, klepiąc duchową biedę. Odmawiają jakieś paciorki, w niedziele spóźniają się do kościoła i boją się wejść do środka, przeżywają ciągłe lęki i wyrzuty sumienia z powodu swoich grzechów, przyciśnięci trwogą błagają Boga o ratunek, z okazji pogrzebu czy ślubu „idą do Komunii”, coś tam piąte przez dziesiąte pamiętają z katechizmu, o Biblii ledwie co słyszeli. To nie jest życie wiary, lecz duchowa, religijna wegetacja!

LEKTORZY

18:00- R. Kohnke, M. Iskra, M. Edgar

   8:30- R. Przybylski, S. Zacharia

    10:30- O. Pietras, S. Salome

   12:30- A. Wiśniewski, O. Zyro. W. Potocka

 19:00- J. Krysiak, K. Jansen

                          

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

PODZIĘKOWANIE ZA BANKIET 30-lecia

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Pod kierunkiem Rady parafialnej wiele osób się natrudziło przy dekoracji sali, przy programie artystycznym oraz w kuchni. Bardzo serdecznie dziękujemy! Nasi Goscie z Toronto byli pod wrażeniem!…           ks. Adam i ks. Paweł

Akcja zbierania ofiar na działalność chary­tatywną i admi­nistrację diecezji. Kwota wyzna­czona nam na rok 2022 wynosi $ 24,042.00. Na dzień dziesiejszy zostało zebrane $8,969.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

CICHA LICYTACJA WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW PODCZAS PIKNIKU

Jeżeli ktoś z Parafian posiada jakiekolwiek war­tościowe przed­mioty: obrazy, antyki, biżuteria, sprzęty elek­tro­niczne, w dobrym stanie rowery, dziecięce wózki itd… i chciałby przekazać je charytatywnie dla na­szej parafii, to prosimy o kontakt z Aleksem Gurgul w tej sprawie. Wszystkie te donacje będą zgromadzone na osobnym stoisku, do którego będzie można podejść i wystawiać cenę na dany przedmiot podczas pikniku.

PRZYGOTOWANIA DO PIKNIKU trwają. Całość koordynuje Aleks Gurgul i do niego należy się zwracać. Preferuje on kontakt „mailowy”, bo jest wówczas ślad korespondencji: galeks@shaw.ca  Można też kontaktować się telefonicznie: 403-830-9203

BIBLIOTEKA
Biblioteka będzie zamknięta podczas pikniku parafialnego, 11-12 czerwca.

KOMUNIKAT ZARZĄDU KOŁA SPK NR 18 W CALGARY. Zarząd Koła SPK Nr 18 zawiadamia, że z zgodnie z Regulaminem Wewnętrznym Statutu Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kanadzie Rozdz.3. Art.8, Paragraf 2,3,4 zwołuje na dzień 19 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdaczo-Wyborcze na godz. 14: 30 ( 2:30 pm) w Sali Kombatanta Domu Polskiego (3015 – 15 Str.NE).Warunkiem przystąpienia do głosowania jest uregulowanie składek Członkowskich (Rozdz.3, Art.8, Par.1 b). Serdecznie zapraszamy.

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE  Zgodnie z informacją podaną na Zebraniu Miesięcznym 24 kwietnia 2022, Zarząd Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego (PCA) zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego, które odbędzie się w Domu Polskim w niedzielę, 26 czerwca o godz.14.30.

DYŻUR PASZPORTOWY W CALGARY

Konsulat Generalny RP w Vancouver informuje, że w dniach 13-14 czerwca 2022 w Calgary odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie, którego przyjmowane będą wyłącznie wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych. Link do rejestracji:   https://secure.e-konsulat.gov.pl/Wizyty/Paszportowe/RejestracjaTerminuWizytyPaszportowej Miejsce dyżuru: (Dom Polski), 3015 15th Street NE, Calgary, AB T2E 7L8

Poniedziałek 13 czerwca 2022 godz. 08:30 – 17:30 

Wtorek 14 czerwca 2022 godz. 08:00-16:00  

Prosimy o przybycie ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną w celu wypełnienia wniosku paszportowego. Na spotkanie należy wziąć wszystkie niezbędne dokumenty w oryginałach (prosimy również o zrobienie ich fotokopii). Niekompletne wnioski nie będą przyjmowane. Prosimy o przynoszenie opłaconych i zaadresowanych kopert zwrotnych (przesyłek tzw. „za potwierdzeniem odbioru” – np. Registered Mail, Canada Xpress Post) do odesłania paszportu pocztą. W przypadku pytań prosimy o kontakt z placówką: +1 604 688.3530 oraz zachęcamy do zapoznania się z  informacjami paszportowymi zamieszczonymi na stronie: https://www.gov.pl/web/kanada/paszporty

STUDIUM BIBLIJNE

Zaprasza­my do udziału w  osobistym pozna­waniu Pisma Świętego. Nasze kursy biblijne przybliżają Słowo Boże. Spotkania w soboty bez­pośrednio po Mszy św. wieczornej, prowadzi ks. Paweł Melczewski, T.Chr.

CZCIGODNI  JUBILACI KSIĘŻE ADAMIE,   KSIĘŻE PAWLE, Z okazji Waszej  30 Rocznicy Swiecen Kapłańskich, życzymy wszystkiego, co najlepsze. Niech Jezus Chrystus obdarza Was wszelkimi potrzebnymi łaskamii niech zawsze króluje w Waszych sercach.  Niech obdarza Was zdrowiem. Życzymy też mocy, siły i mądrości Ducha Święego w pokonywaniu Waszych codziennych trudnosci. Niech Pani Jasnogórska, Królowa Polski i Pokoju wspomaga Was w Waszej misyjnej posludze. Wdzięczność swą, za wszystko, czego dzieki Waszej obecnosci doświadczamy wyrażamy modlitwą. – Rada Parafialna i Parafianie

PODZIĘKOWANIE- Dziekujemy Parafianom, którzy uczestniczyli w świętowaniu 30-tej rocznicy święceń kapłańskich naszych Księży. Wasze liczne przybycie było miłym uznaniem posługi Księży i dowodem aktywności naszej Wspólnoty Parafialnej. Bog zapłać! Bankiet został przygotowany wyłącznie przez wolontariuszy. Wszystkim, którzy włożyli swój czas i wysiłek w przygotowanie liturgii i uroczystego obiadu, pięknie dziekujemy!

JUBILEUSZ 60-LECIA PIERWSZEJ PROFESJI ZAKONNEJ SIOSTRY LUCYNY

Pragniemy serdecznie zaprosić Czcigodnych Kapłanów i Kochanych Parafian na uroczysty bankiet  z okazji Jubileuszu 60-lecia Pierwszej Profesji Zakonnej Siostry Lucyny, który odbędzie się 25 czerwca (sobota) o godz. 19:00. Bilety na bankiet do nabycia w Sali Parafialnej lub u Siostry Darii. Uroczysta Msza św. w intencji Siostry Lucyny będzie celebrowana 26 czerwca (niedziela) o godz. 12:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!                         Siostry Dominikanki 

PODZIĘKOWANIE ZA OFIARY NA KONCERT CHARYTATYWNY KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II

 W imieniu Organizacji Rycerstwa Niepolalanej pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili sie do zorganizowania Koncertu Charytatywnego ku czci Św. Jana Pawła II. Szczególnie dziekuję aktorom z I i II części Koncertu. Panu Krzysztofowi Sokulskiemu dziekuję za przepiękną grę na skrzypcach oraz naszemu zespołowi muzycznemu za wykonane utwory.Następnie dziękuje za przepięknie wykonane tańce Zespołom Tanecznym Mazowi, Gaiczkowi, Młodym Duchem, Polanom, Krakusom oraz ich Choreografom. Dodatkowo Pani przewodniczącej Zespołu „ Krakusy” dziękuje za zorganizowanie waty cukrowej dla dzieci.Ponadto, dziękuje Panu DJ Marko i Jackowi Mrożek za podjęcie trudu kierowania nagłośnieniem i oświetleniem przedstawienia. Swoją wdzięczność kieruję także w stronę Pani Marty Zdończyk i całego zespołu Pań, które przygotowały wyśmienity poczęstunek i poprzez swój trud i poświecenie wsparły naszą inicjatywę. Pragnę wyrazić swoje podziękowania za piękną dekoracje sceny, którą wykonała pani Edyta Pieczara.Za swoje serdeczne przyjęcie nas w Domu Polskim i życzliwą współpracę dziękuje Panu Krzysztofowi Barańskiemu. Stowarzyszeniu Polsko – Kanadyjskiemu i Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów Koło nr. 18 w Calgary dziękuję za pokrycie kosztów wynajęcia sali.Bardzo serdecznie dziękuję ks. Proboszczowi i Wikaremu, ks. Pawłowi, przedstawicielom Organizacji Polonijnych,  za przybycie i wsparcie naszej inicjatywy pomocy ludziom dotkniętym wojną w Ukrainie.   Swoje podziękowanie także składam na ręce pana Jana Owoc i Zbigniewa Chmielarskiego, którzy dbali o to, abyśmy mieli pamiątki po koncercie w formie zdjęć i nagrania DVD. Wszystkim zgromadzonym gościom wyrażam serdeczne podziękowania za wasze tak liczne przybycie i ofiary waszego serca, pomoc a także ofiary pienieżne przekazane na tak zacny cel. W sumie – $ 25,000.00 !!!Bóg Zapłać! Z modlitwą  sr. Zacharia Hryc sr. Salome Kociuba Pani Anna Kamieniak

Z ŻAŁOBNEJ KARTY…..

Odeszła do wieczności śp. Krystyna Bolesta, lat 86. Modlitwy w domu pogrzebowym Country Hills w niedzielę o 15:00. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek, 6 czerwca, o godz. 10:30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a śp. Krystynę polecamy miłosierdziu Bożemu.

BED & BREACFAST – do wynajęcia 2 sypialnie z kuchnią i pralnią od czerwca do września w West Kelowna, BC V1Z 3L7. Tel domowy: 1-778-755-1320 Komórka: 1-250-979-8315 (8x)

PRACA-Poszukuję osoby do opieki nad starszą panią z demencją. Tel: 403-975-3064 (3x)

PRACA– Zatrudnimy Panie do sprzątania domków.  Stawka $20.80-$25.80 za godzinę.  Wymagane pozwolenie o pracę, prawo jazdy mile widziane. Praca na pół lub cały etat, od Pon do Pt, między 7:30 a 16:30.  Bez weekendów,  bez wieczorów.  Podanie o pracę prosimy przesłać na adres pracacalgary@gmail.com (3x)

PRACA Poszukuję Panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić pod numer tel: 403-247-1251, 403-714-0060 (2x)

NASZ WETERAN p. FELIKS OSIŃSKI zgubił gdzieś medal za udział w operacji Monte Cassino. Gdyby ktoś odnalazł, prosimy o kontakt – 403-217-6123.

POLISH-CANADIAN HERITAGE DAYLIST OF EVENTS – SATURDAY, JUNE 11, 2022

12:00-12:30  Opening Ceremonies

12:30-12:40  Mlodzi Duchem Polish Dance Group -Polonez

12:40-12:55  Mazovia Polish Song and Dance Association – Kujawiak- Oberek

12:55 –  1:00  Refleksja Polish Dance Group – Menuet

  1:00 –  1:10  Mazovia Polish Song and Dance Association – Junior – Spisz

  1:10 –  1:15  Krakusy Polish Folk Dance Association Junior –  Polka – Dziadek

  1:15 –  1:25  Polanie Polish Song and Dance Association – Krakowiak – Wschodni

  1:25 –  1:45  Capoeira Martial Art

  1:45 –  2:00  Singing Group/ Aleksandra Zyro, Danuta Wijas

  2:00 –  2:05  Polanie Polish Song and Dance Association –  Nowy-Sacz

  2:05 –  2:15  Polish Singer/ Bogusław Maciejewski

  2:20 –  2:30  Singing Solo/ Kayah Urbanski                           

  2:30 –  2:45  Polish Scouts

  2:45 –  3:00  Piano Recital/ Krzysztof Semkowicz

  3:00 –  3:10  Mlodzi Duchem Polish Dance Group – Walc

  3:10 –  3:20  Mazovia Polish Song and Dance Association – Junior-Slask

  3:20 –  3:30  Krakusy Polish Folk Dance Association – Krakowiak

  3:30 –  3:50  Vykrutas Ukrainian Dance Group

  3:50 –  4:10  Mazovia Polish Song and Dance Association – Opole

  4:10 –  4:30  The Calgary Italian Dancers

  4:30 –  4:40  Polanie Polish Song and Dance Association – Beskid

  4:40 –  4:50  Mazovia Polish Song and Dance Association – Modern Dance

  4:50 –  5:00  Krakusy Polish Folk Dance Association  – Walc

  5:00 –  5:10  Polanie Polish Song and Dance Association – Kujawiak- Oberek

  5:10 –  5:20  Singing and playing  guitar/ Wojtek Tokarczyk

  5:20 –  5:30  Polish Singer / Bogusław  Maciejewski

  5:30-   5:40  Polanie Polish Song and Dance Association – Cieszyn         

  5:40 –  5:50  Krakusy Polish Folk  Dance Association – Polki

POLISH-CANADIAN HERITAGE DAY LIST OF EVENTS – SUNDAY, JUNE 12, 2022

1:30 – 1:45 Polish Singer/ Bogusław Maciejewski

1:45 – 2:00 Korinnya Ukrainian Choir

2:00 – 2:05 Refleksja Polish Dance Group – Menuet

2:05 – 2:15 Mazovia Polish Song and Dance Association  Junior  – Slask

2:15 – 2:20 Gaiczek Polish Dance Group – Taniec Kwiatów

2:20 – 2:40 Mazovia Polish Song and Dance Association – Wianki

2:40 – 2:45 Krakusy Polish Folk Dance Association – Junior  – Polka Dziadek

2:45 – 3:05 MJP Academy of Irish Dance

3:05 – 3:10 Mlodzi Duchem Polish Dance Group – Walc

3:10 – 3:25 Singing Group/ Aleksandra Zyro,  Danuta Wijas

3:25 – 3:40 Polish Singer/ Bogusław Maciejewski

3:40 – 3:50 Polanie Polish Song and Dance Association – Cieszyn

3:50 – 4:10 The Calgary Italian Dancers

4:10 – 4:15 Mazovia Polish Song and Dance Association – Krakowiak

4:15 – 4:25 Krakusy Polish Folk Dance Association -Junior – Slask

4:25 – 4:35 Polanie Polish Song and Dance Association  – Lublin

4:35 – 4:55 Niata Greek Folk Dance

4:55 – 5:15 Mazovia Polish Song and Dance Association  – Opole

5:15 – 5:25 Krakusy Polish Folk and Dance Association- Krakowiak

5:25 – 5:45 Vykrutas Ukrainian Dance Group

5:45 – 5:50 Mazovia Polish Song and Dance Association -Junior – Walc

5:50 – 5:55 Gaiczek Polish Dance Group – Krakowiak

5:55 – 6:05 Polanie Polish Song and Dance Association – Nowy-Sacz

6:05 – 6:10 Mlodzi Duchem Polish Dance Group – Polonez

6:10 – 6:20 Piano Recital/ Julia Wójcik, Kacper Wójcik

6:20 – 6:30 Krakusy Polish Folk Dance Association  – Beskid

6:30 – 6:40 Polanie Polish Song and Dance Association –  Kujawiak – Oberek

6:40 – 7:00 Finale