June 12

June 12

Sobota, 11 czerwca

10:30- Zakończenie Roku Szkolnego klas 0-6

18:00- O światło Ducha św. i Boże błogosławieństwo dla  Aleksandry i Katarzyny z okazji urodzin

Niedziela, 12 czerwca- Trócy Świętej

8:30- ++ Katarzyna, Jan, Mikołaj i William oraz dusze w czyśćcu cierpiące

10:30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Trócy św. nad Julią, Natalią i Emilią                           

12:30-++ Henryk Grześków oraz Józefa i Józef Grześków

19:00- ++ Emilia Koza (2 rocz) oraz Maria i Jan Tyszka

Poniedziałek, 13 czerwca – Matki Kościoła

19:00- Dziękczynna za otrzymaną łaskę z prośbą o dalszą opiekę dla męża

19:00- O Boże błogosławieństwo i światło Ducha św. dla Weroniki z okazji urodzin

+ Józef Wójcik (40 rocz)

Wtorek, 14 czerwca

19:00- O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla Iwony Pilch z Polski

19:00- + Stanisław Kowalik

Środa, 15 czerwca

19:00- O zdrowie dla Leszka Łojko

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Sr. Lucyny                                                    – Grupa Różańcowa

Czwartek, 16 czerwca

19:00-+ Daniela Danuta Luty zmarła w Polsce (2. Rocz)

19:00-+ Dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 17 czerwca

9:00- + Eugeniusz Sandrzyk

19:00- + Edmund Niemczewski (18.rocz) – syn i córka z rodzinami

19:00- M. W + Andrzej Borowski

Sobota, 18 czerwca

8:30- O Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej i o zdrowie z okazji urodzin dla Marka Machula

18:00-+ Łukasz Peliński

18:00- + Jolanta Pol zmarła w Polsce            – przyjaciółka

Niedziela, 19 czerwca- Boże Ciało

8:30- ++ Jadwiga i zmarli rodzice oraz dusze w czyśćcu cierpiące                                                                       – siostra

10:30- + Władysław Wardzała (28. Rocz)                  – syn                           

12:30- Za parafian i dobrodziejów

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Joanny Kamon z okazji urodzin

19:00- Małgorzata Grabowska (7. Rocz)

          UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Prz 8,22-31 Ps 8 Rz 5,1-5 J 16,12-15

Refren: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie!

Św. Faustyna zapisała w swoim duchowym „Dzienniczku”: „Koniecznie chciałam zgłębić i poznać, kto jest Ten Bóg. W jednej chwili duch mój został porwany jakoby w zaświaty, ujrzałam Jasność nieprzystępną, a w niej jakoby trzy źródła jasności, której pojąć nie mogłam. A z tej Jasności wychodziły słowa w postaci gromu i okrążyły niebo i ziemie. Nic nie rozumiejąc z tego zasmuciłam się bardzo. Wtem z morza jasności wyszedł nasz ukochany Zbawiciel w piękności niepojętej, z Ranami jaśniejącymi. A z onej jasności było słychać głos taki:, Jakim jest Bóg w Istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Jezus mi powiedział: Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. Po chwili Jezus zakreślił ręka znak krzyża i znikł” (Dz. 30) . Dziś zatrzymujemy się na progu Tajemnicy Boga, na progu zdumienia. Pragniemy oddać cześć Bogu Jedynemu w Trzech Osobach – Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Tajemnicy Trójcy dotykamy w naszej codzienności, wykonujemy znak krzyża – rozpoczynając dzień, modlitwę, posiłek, podróż. To jedna z najprostszych modlitw – nawet małe dzieci umieją się przeżegnać. Jednak ta pozornie najprostsza modlitwa zawiera w sobie niezmierną głębię. Każde wypowiedzenie słów „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen” jest dotknięciem wielkiej tajemnicy, wobec której ludzki umysł staje bezradny. Pierwszą Osobą Trójcy Świętej jest Ojciec, który wszystko stworzył, z którego początek bierze wszelkie istnienie. Ojciec – Dawca życia oraz prawa Przykazań, strzegący ich swoim autorytetem, wymagający i stanowczy – a jednocześnie czuły, wrażliwy, czekający na marnotrawnych synów i zawsze gotowy przebaczyć. Drugą Osobą jest Syn, który zstąpił na ziemię dla zbawienia człowieka. Ten, który tak dobrze zna nasze ludzkie sprawy, rozterki, pytania, cierpienie, radości i smutki. Ten, który uczy nas otwartości w relacjach z innymi, widzenia brata w drugim człowieku i przyjmowania go z miłością. Ten, który przez zachwyt swoją, umiejętnością dostrzegania piękna w świecie i dobra w drugim człowieku prowadzi nas do Ojca, od którego pochodzi wszelkie dobro i piękno. Trzecią Osobą jest zaś Duch Święty, który pochodzi od Ojca i Syna, i posłany został po to, aby doprowadził świat do pełnej świętości. Duch Święty – Pocieszyciel, Ogień i Wicher, Woda Życia gasząca wszelkie pragnienie. Ten, który uczy nas się modlić; modli się w nas i za nas. Pozwala nam przekraczać kolejne bariery naszych zniewoleń i zranień. Wyzwala nas z lęku i rozpaczy, a jednocześnie otwiera nasze oczy pokazując, jak wiele rzeczy w nas i wokół nas domaga się przemiany i uzdrowienia. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, by naśladować w swym życiu miłość Bożych Osób.

LEKTORZY

18:00- M. Kaczan, B. Pajewski

   8:30- M. Sobczak

    10:30- A.Kamieniak, S. Salome

    12:30- K. Apanowicz, O. Zyro

  19:00- W. Grabowski, M. Iskra

                                

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

Akcja zbierania ofiar na działalność chary­tatywną i admi­nistrację diecezji trwa. Kwota wyzna­czona nam na rok 2022 wynosi $ 24,042.00. Na dzień dziesiejszy zostało zebrane $9,374.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

Biblioteka będzie zamknięta podczas pikniku parafialnego, 11-12 czerwca.
Biblioteka będzie zamknięta w lipcu i sierpniu. Podczas lata, książki można będzie wymienić tylko w jeden weekend – 30 lipca (sobota) od 17:00-20:00 i 31 lipca (niedziela) od 9:30-14:00. Do zwykłych godzin wrócimy 3-4 września. Klub Książki wznowi też działalność w październiku. Więcej informacji pod numerem (403) 281-9127.

EDYTA PIECZARA pięknie układa kwiaty w naszym kościele…. DZIĘKUJEMY !

STUDIUM BIBLIJNE

 Zaprasza­my do udziału w  osobistym pozna­waniu Pisma Świętego. Nasze kursy biblijne przybliżają Słowo Boże. Spotkania w soboty bez­pośrednio po Mszy św. wieczornej, prowadzi ks. Paweł Melczewski, T.Chr.

JUBILEUSZ 60-LECIA PIERWSZEJ PROFESJI ZAKONNEJ SIOSTRY LUCYNY

Pragniemy ser­decz­nie zaprosić Czcigodnych Kap­­łanów i Kocha­nych Parafian na uroczysty nkiet  zokazji Jubileuszu 60-lecia Pierwszej Profesji Zakonnej Siostry Lucyny, który odbędzie się 25 czerwca (sobota) o godz. 19:00. Bilety na bankiet do nabycia w sali parafialnej lub u Siostry Darii. Uroczysta Msza św. w intencji Siostry Lucyny będzie celebrowana W TYM DNIU, O GODZ. 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!  Siostry Dominikanki

PROGRAM WAKACYJNY…

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy porannych w piątki ani w soboty. Dopiero we wrześniu będzie celebrowany Pierwszy Piątek miesiąca i Pierwsza Sobota miesiąca z całodzienną adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez okres wakacji nie będzie też „regularnuch” odwiedzin chorych i starszych z naszej parafii, chyba że wyjątkowe sytuacje choroby. Biuro parafialne będzie czynne we wtorki i środy od9:00 do 13:00. Ewentualnie z Księdzem można umówic się i spotkać po Mszy. Biuletyn parafialny w okresie wakacji (począwszy od niedzieli 26 czerwca) będzie wydawany raz na dwa tygodnie.

NIEDZIELA BOŻEGO CIAŁA

Za tydzień, 19 czerwca, będziemy w Kanadzie celebrować Uroczystość Bożego Ciała. Ostatnie dwa lata minęły pod znakiem zakazów i ograniczeń. Tym bardziej chcemy obecnie świętować tajemnicę Boga obecnego pośród nas. Uroczysta Msza św. o godz. 12:30, a po niej procesja do 4 ołtarzy na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkie grupy i organizacje, w swoich strojach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Prosimy wcześniej zainteresować się sztandarami, chorągwiami, itp., by przygotować je do procesji.

GALERIA PROBOSZCZÓW

W przedsionku kościoła powiesiliśmy wizerunki Proboszczów, którzy w tej parafii pracowali od początku jej istnienia.  Stała opieka duszpasterska nad Polakami rozpoczęła się w 1957 roku, wraz z przybyciem ks. Jana Otłowskiego, T.Chr. Ważnym momentem była data konsekracji nowego kościoła, czyli 20 kwietnia, 1968 roku. Wspierajmy naszych Duszpasterzy modlitwą i pomocą w ich posłudze!

TRANSMISJA INTERNETOWA Ubiegłe dwa lata minęły nam pod znakiem „pandemii”. Wiązało się to z zamknięciem kościoła, albo z mocnym ograniczeniem liczby osób w kościele. Mieliśmy wówczas transmisje internetowe. Najwięcej pracy włożył w to Witold Owoc. Dziękujemy! Ostatnia transmisja będzie 25 czerwca.

ZARZĄD KOŁA SPK NR 18 W CALGARY zawia­damia, że z zgodnie z Regulaminem Wewnętrznym Statutu Stowarzyszenia, Rozdz.3. Art.8, Paragraf 2,3,4 zwołuje na dzień 19 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdaczo-Wyborcze na godz. 14:30 w Sali Kombatanta (3015 – 15 Str.NE).Warunkiem przystąpienia do głosowania jest uregulowanie składek Członkowskich (Rozdz.3,Art.8,Par.1b). Zapraszamy.

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE  Zgodnie z informacją podaną na Zebraniu Miesięcznym 24 kwietnia 2022, Zarząd Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego (PCA) zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego, które odbędzie się w Domu Polskim w niedzielę, 26 czerwca o godz.14.30.

ZAJĘCIA SZKOŁY POLSKIEJ DOBIEGAJĄ KOŃCA. Odbyły się egzaminy maturalne naszej młodzieży, w ten weekend będzie Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w Polskiej Szkole we wrześniu. Jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy świętej….

DYŻUR PASZPORTOWY W CALGARY

Konsulat Generalny RP w Vancouver informuje, że w dniach 13-14 czerwca 2022 w Calgary odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie, którego przyjmowane będą wyłącznie wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych. Link do rejestracji:   https://secure.e-konsulat.gov.pl/Wizyty/Paszportowe/RejestracjaTerminuWizytyPaszportowej

Miejsce dyżuru: (Dom Polski), 3015 15th Street NE, Calgary, AB T2E 7L8

   Poniedziałek 13 czerwca 2022 godz. 08:30 – 17:30 

   Wtorek 14 czerwca 2022 godz. 08:00-16:00  

Prosimy o przybycie ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną w celu wypełnienia wniosku paszportowego. Na spotkanie należy wziąć wszystkie niezbędne dokumenty w oryginałach (prosimy również o zrobienie ich fotokopii). Niekompletne wnioski nie będą przyjmowane. Prosimy o przynoszenie opłaconych i zaadresowanych kopert zwrotnych (przesyłek tzw. „za potwierdzeniem odbioru” – np. Registered Mail, Canada Xpress Post) do odesłania paszportu pocztą. W przypadku pytań prosimy o kontakt z placówką: +1 604 688.3530 oraz zachęcamy do zapoznania się z  informacjami paszportowymi zamieszczonymi na stronie: https://www.gov.pl/web/kanada/paszporty

BED & BREACFAST – do wynajęcia 2 sypialnie z kuchnią i pralnią od czerwca do września w West Kelowna, BC V1Z 3L7. Tel domowy: 1-778-755-1320 Komórka: 1-250-979-8315 (7x)

PRACA– Poszukuję osoby do opieki nad starszą panią z demencją. Tel: 403-975-3064 (3x)

PRACA– Zatrudnimy Panie do sprzątania domków.  Stawka $20.80-$25.80 za godzinę.  Wymagane pozwolenie o pracę, prawo jazdy mile widziane.

Praca na pół lub cały etat, od Pon do Pt, między 7:30 a 16:30.  Bez weekendów,  bez wieczorów.  Podanie o pracę prosimy przesłać na adres pracacalgary@gmail.com (2x)

PRACA Poszukuję Panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić pod numer tel: 403-247-1251, 403-714-0060 (1x)

PRACA Poszukujemy monterów ścian komercyjnych / biurowych/ partition walls w Calgary downtown i okolicach z doświadczeniem pracy na budowie. Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, atrakcyjne stawki i przyjemna atmosferę w pracy. Zainteresowanych proszę o telefon: 403-472-7124.(7x)

NASZ WETERAN p. FELIKS OSIŃSKI zgubił gdzieś medal za udział w operacji Monte Cassino. Gdyby ktoś odnalazł, prosimy o kontakt :  403-217-6123.

UWAGA! Tylko osoby, które zapisały się do parafii, przychodzą na Msze święte, żyją sprawami naszej wspólnoty i wspierają nasz kościół, mogą być uważane za PARAFIAN. Takim osobom przysługują wszystkie prawa do posługi duszpasterskiej i sakramentalnej. Możemy też wystawić zaświadczenie dopuszczające do bycia świadkiem przy chrzcie, bierzmowaniu czy ślubie. Innym osobom: nienależącym, niepraktykującym – żadnych zaświadczeń NIE WYDAJEMY !

AUDIENCJA GENERALNA PAPIEŻA FRANCISZKA

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

Wśród najbardziej znaczących postaci osób starszych w Ewangelii znajduje się Nikodem – jeden z przywódców żydowskich – który, chcąc poznać Jezusa, potajemnie udał się do Niego w nocy (por. J 3, 1-21). Z rozmowy Jezusa z Nikodemem wyłania się istota objawienia Jezusa i Jego odkupieńczej misji, kiedy mówi: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (w. 16). Jezus mówi Nikodemowi, że aby „ujrzeć królestwo Boże”, trzeba „narodzić się z wysoka” (por. w. 3). Nie chodzi o to, by zaczynać rodzić się od początku, by powtórzyć nasze narodziny, w nadziei, że nowa reinkarnacja otworzy nam szansę na lepsze życie. Takie powtarzanie jest pozbawione sensu. Co więcej, pozbawiłoby to nasze życie jakiegokolwiek znaczenia, przekreślając je, jakby było nieudanym eksperymentem, przeterminowaną wartością, do wyrzucenia po użyciu. Nie, to nie tak. To życie jest cenne w oczach Boga: określa nas jako istoty czule przez Niego miłowane. „Narodziny z wysoka”, które umożliwiają nam „wejście” do królestwa Bożego są zrodzeniem w Duchu, przejściem przez wody ku ziemi obiecanej stworzenia pojednanego z Bożą miłością. Są to narodziny z wysoka, za sprawą łaski Bożej. A nie ponowne narodziny fizyczne.Nikodem błędnie rozumie te narodziny i odwołuje się do starości jako dowód, że są one niemożliwe: człowiek nieuchronnie się starzeje, marzenie o wiecznej młodości definitywnie się oddala, wyczerpanie się jest miejscem, w którym kończą się wszelkie narodziny w czasie. Jak można sobie wyobrazić przeznaczenie, które ma formę narodzin? W taki sposób myśli Nikodem i nie jest w stanie zrozumieć słów Jezusa. Czym są te narodziny? (…)Są to znaki ewangelicznej miłości, na wiele sposobów oświetlone przez Jezusa. A jeśli możemy je tutaj „widzieć”, to możemy również „wejść” do królestwa, dzięki przejściu Ducha Świętego przez wodę odradzającą. Starość jest tym stanem, udzielonym wielu z nas, w którym cud „narodzin z wysoka” może być przyswojony wewnętrznie i uwiarygodniony przez wspólnotę ludzką: nie wyraża nostalgii za narodzinami w czasie, ale miłość do ostatecznego celu. W tej perspektywie starość ma wyjątkowe piękno: idziemy ku Wiecznemu Bogu. (…)

Mapa, gdzie w okolicy naszego kościoła można parkować w weekend.

Mapa zawiera miejsca gdzie można parkować w sobotę i niedzielę. Żółtym kolorem są zaznaczone miejsca z ograniczonym parkowaniem. Proszę pamiętać o nieparkowaniu przy hydrantach, skrzyżowaniach oraz nieblokowaniu wjazdów do garażu.