2 października

2 października

Sobota, 1 października- św Teresy od Dzieciątka Jezus

18:00-+ Kazimierz Sujata i zmarli z rodziny

18:00- + Janina Bodzak                             – córki z rodzinami

18:00- MW  + Alicja Rudy

Niedziela, 2 października XXVII Niedziela zwykła- Św. św. Aniołów Stróżów

8:30- ++ Zmarli z rodziny Rudzińskich i Okrasińskich

10:30- Radio Maryja, TV Trwam i za Ojczyznę

12:30-+ Katarzyna Wardzała (10 rocz)                        – syn

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty i Jacka Krygier z okazji 30 rocz. sakramentu małżeństwa

Poniedziałek, 3 października

19:00-+ Teresa Cierniak

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marii i Dariusza z okazji 35 rocz. sakramentu małżeństwa

Wtorek, 4 października- św. Franciszka z Asyżu

19:00- O łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Marcina Miłosza Rejman z okazji urodzin

19:00- + Tadeusz Borowiec

Środa, 5 października- św. Faustyny Kowalskiej

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Rafała z okazji urodzin oraz za jego rodzinę

19:00- O Boże błogosławieństwo dla wnuków i światło Ducha św. u początku nowego roku nauki

Czwartek, 6 października- św. Brunona – I Czwartek

19:00-O powołania kapłańskie i zakonne

19:00- ++ Maria Wójcik (1 rocz) i Roman Wójcik

Piątek, 7 października- NMP Różańcowej

9:00- W intencji dusz czyśćcowych

19:00- ++ Stanisław Tłustochowicz i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące        – córka

Sobota, 8 października

8:30- + Józefa Kociuba                                          – S. Salome

18:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Sabiny i Paul Grodde z okazji 20 rocz. sakr. małżeństwa

18:00-++ Za zmarłych z rodziny Machula, Kozieł i Januszewski

Niedziela, 9 października XXVIII Niedziela zwykła

8:30-++ Józef, Józefa i Henryk oraz dusze w czyśćcu cierpiące

10:30- O Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji urodzin      – tata i babcia

12:30-++ Józef i Cecylia Żelazowski       – córka z rodziną

19:00-++ Eugenia(Anna) i Cezary Surwiło (8rocz)  – Teresa

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ha 1,2-3;2,2-4; 2 Tm 1,6-8.13-14; Łk 17,5-10

Ref: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

Przymnóż nam wiary!

Modląc się, prosimy o różne łaski i dary, ale podstawowym naszym wołaniem powinna być prośba o umocnienie wiary, byśmy mogli w pełni uwierzyć w to, co nam objawia Pismo Święte. Tytuł dzisiejszych rozważań to prośba Apostołów do Jezusa Chrystusa. Koresponduje ona z naszym wołaniem do Pana podczas każdej Mszy Świętej, w której uczestniczymy. Natomiast słuchając dzisiejszych czytań, powinniśmy wołać z Habakukiem: „Dokądże, Panie, wzywać Cię będę – a Ty nie wysłuchujesz? Wołać będę ku Tobie: Krzywda [mi się dzieje]! – a Ty nie pomagasz? Czemu każesz mi patrzeć na nieprawość i na zło spoglądasz bezczynnie? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.” (Ha 1,2-3).

Ale aby tak zawołać, sami powinniśmy się zastanowić, czy nasze wołania do Boga będą docierać. Bo czy wołamy z głębi serca, ufnie, czy tylko wołamy, to podstawowa różnica. A przecież do Boga mamy kierować nie tylko nasze prośby o pomoc, ale również podziękowania, modlitwy zawierzenia, modlitwy uwielbienia, a więc wielbi dusza moja Pana…

Starajmy się rozmawiać z Bogiem o wszystki, jak z Ojcem, jak z przyjacielem. Zastanówmy się również nad naszą modlitwą i naszym świadectwem wiary. Sami zdajemy sobie sprawę z tego, że często jest tak, że dopóki jesteśmy w kościele, to „jakoś” nam modlitwy wychodzą i w naszej głowie kłębią się różne słowa skierowane do Boga. Problematyczne staje się to wtedy, gdy znajdujemy się wśród ludzi, różnych ludzi, i nie stać nas na to, by ujawnić swoją wiarę, chociażby kreśląc znak krzyża przed jedzeniem. Nie wspomnę już o naszym głównym zadaniu – głoszeniu Ewangelii innym. Wypadałoby konfrontować nierzadko nasze postępowanie z zaleceniem, jakie św. Paweł przekazał Tymoteuszowi: „Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!” (2 Tm 1,8). Jakie nasuwają się wnioski?

Naszym głównym zadaniem powinny być prośby do Boga o wiarę, abyśmy mogli świadczyć o Chrystusie. I wtedy dopiero będzie wolno nam będzie powiedzieć: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.” (Łk 17,10b)

Matko Boża, Różańcowa, przez Twoje wstawiennictwo prosimy Twego Syna o łaskę życia wiarą na co dzień, o łaskę bycia świadkami wiary. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.                 Piotr Blachowski

LEKTORZY

1-2 października

18:00- J. Krysiak, M. Iskra, M. Domaradzki

   8:30- A. Rudzińska, Sr. Zacharia

10:30- E. Kaczan, O. Zyro, D. Borys

   12:30-E.Kiegler, A.Wojciechowski, Z.Pieczara

   19:00- M. Gajewski, K. Jansen

PAN Z WAMI” (nadal edycja 2022) do nabycia w biurze po $10.00 – jest to wesja polska i angielska z czytaniami niedzielnymi, do 20 listopada.

Akcja zbierania ofiar na działalność charytatywną i administrację diecezji trwa. Kwota wyznaczona nam na rok 2022 wynosi $ 24,042.00.  Aktualnie zostało zebrane $13,607.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

UWAGA MINISTRANCI!

Zapraszamy na modli­tewne spot­kanie w I Czwartek Miesiąca, 6 paźdzernika, na godz. 18:30. Ogłaszamy również za­pisy do służby ministranc­kiej dla chłopców, którzy już przystąpili do Pierwszej Komunii św. Zgłoszenia należy kierować do ks. Pawła.

Zapraszamy na Ado­rację Naj­święt­­szego Sakra­men­tu, 7 paź­dziernika, po po­rannej Mszy św. o godz. 9:00. Jest możliwość sko­rzys­tania ze spowiedzi i rano i wieczorem, i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Prosimy wpisywać się na adorację do zeszytu przy wyjściu z kościoła, aby była ciągła obecność modlących się w kościele.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCOWYM

Każdy czas jest stosownym momentem dla modlitwy różańcowej, ale szczególnie myślimy o tym nabo­żeństwie w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku, zawsze po wieczornej Mszy św., a dzieci szczególnie zapraszamy na wspólne odmawianie różańca we wtorki na godz. 18:30. Uwaga! W tym dniu nie będzie już dodatkowego nabożeństwa po Mszy św., zatem zapraszamy na wspólny różaniec z dziećmi przed Mszą.

SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM…..

…..Masz dom, pracę, czasami nawet rodzinę, partnera, przyjaciół, wakacje… ale w ciszy swojego serca odnajdujesz smutek; brak zrozumienia; samotność; tematem Twoich rozmów są często inni ludzie i ich błędy. Odnajdujesz w sobie nutkę zazdrości i złości, czasami nawet gorycz. Na dodatek nie możesz lub nie chcesz przebaczyć. Zauważasz jak bardzo denerwują Cię inni ludzie. Czegoś ciągle Ci brakuje, a w swoim otoczeniu widzisz kłótnie i niezgodę. Jak bardzo ludzkie są te problemy i jak często mają miejsce… ale jak bardzo Cię męczą i odbierają Twoją radość i prawdziwą wolność. Jeżeli nawet najmniejsza cząstka Ciebie pragnie zmiany, zapraszamy Cię na kolejne seminarium. Sesja informacyjna w środę, 5 października, w naszym kościele o godz. 20:00. Kolejne spotkania to 7 tygodni nauk, uwielbienia, i rozmów. Więcej informacji na temat środowych spotkań oraz aby zapisac się na seminarium prosimy o kontakt: Magdalena Kaczan 403 803 5771 lub magdamck@yahoo.ca


CHÓREK LAETARE

Po ponad 2-letniej przerwie, Chórek Laetare wznawia swoją działalność. Dziewczynki i chłopców, którzy chcą dołączyć do wspólnego śpiewania w naszym kościele prosimy o zgłoszenie się do siostry Salome lub do siostry Zacharii: 587-896-5575 lub 403-401-4327 albo przez email: sr.salome@shaw.ca Chórek będzie śpiewał w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zaczynamy 2 października, jeśli będą chętni do śpiewania. Próby będą godzinę przed Mszą, czyli o 9:30., a śpiewamy podczas Mszy o 10:30. Do chórku Laetare przyjmujemy dzieci w wieku od 6-lat do klasy 6.

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ -Dziewczęta i chłopców, którzy lubią śpiewać, zapraszamy do naszego nowego zespołu Młodzieżowego. Przyjmujemy młodzież w wieku od 7 klasy do 25 roku życia. Zespół będzie śpiewał raz w miesiącu w niedziele o 10:30. Planujemy rozpocząć śpiewanie, jeśli będą chętni, to już 23 października.  W planie inne atrakcje dla ludzi młodych, którzy chcą pogłębić swoje życie religijne i poznać innych młodych ludzi.  Zgłoszenia przyjmuje siostra Salome: 587-896-5575 lub na email: sr.salome@shaw.ca

UROCZYSTA GALA ZESPOŁU „POLANIE”  z okazji 45-lecia istnienia Zespołu, odbędzie się w dniu 8 października, 2022 w Domu Polskim! Rozpocznie się o godz.17.00 Wystawą na Sali Kombatanta, prezentującą bogatą, 45-letnią historię Zespołu.  O godz. 18.00 Koncert na Głównej Sali – występują wszystkie zespoły polonijne z Calgary.   –Dom Polski oferuje napoje i przekąski w trakcie trwania uroczystości.

 -Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce!

 –Wstęp wolny, mile widziane donacje przy wejściu…

ZJAZD KONGRESU POLONII KA­NADYJSKIEJ OKRĘG ALBERTA

W dniach 22-23 października br. odbędzie się w Calgary Walny XXXVIII Zjazd Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Okręg Alberta. Obrady  będą mieć miejsce w Polsko-Kanadyjskim Centrum Kultury. W niedzielę, 23 października, o godz. 10:30 odprawiona zostanie w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Delegatów oraz zmarłych działaczy polonijnych w Prowincji Alberta, z udziałem Konsula Generalnego RP w Vancouver Andrzeja Mańkowskiego, Kierownictwa Kongresu jak również delegatów na Zjazd. Organizatorzy zapraszają środowisko polonijne w Calgary na tę Mszę świętą.

DOROCZNY „BAL MASKOWY POLAN” POWRACA!

Zespół „Polanie” serdecznie zaprasza na Bal Maskowy do Domu Polskiego w sobotę, 29 października. Muzyka: Mirek Syp. Czekają na Państwa: smaczna kuchnia, wspaniała zabawa i atrakcyjne nagrody. Zaczynamy koktajlami o godz.18:30, obiad o 19:00, kolacja o 23:30. Bilety, w cenie $65 od osoby, do nabycia w niedziele w Sali Parafialnej, lub pod nr tel. (403) 383 2315 i e-mailem info@polanie.ca. Dochód z zabawy przeznaczony zostanie na potrzeby zespołu. Zapraszamy!

Z ŻAŁOBNEJ KARTY

W poniedziałek, 3 października, o godzinie 10:00 odprawiona zostanie   w naszym kościele Msza św. pogrzebowa ś.p. Marii Magdaleny Suska-Krusche, lat 97. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia, a ś.p. Marię polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pochówek w Canmore.

We wtorek,4 października o godz. 10:00, odbędzie się pochówek prochóww Eden Brook Gardens, 17 Ave SW ś.p. Janusza Jeziorczak. Rodzinie zmarłegp składamy wyrazy współczucia, a ś.p. Janusza polecamy Miłosierdziu Bożemu.

W czwartek, 6.X. o godzinie 17:00 odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa ś.p. Andrzeja Kiedyk, lat 72. z obecnością urny. Po nabożeństwie będzie obiadowe przyjęcie/spotkanie w sali parafialnej dla członków rodziny/przyjaciół zmarłego. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia, a ś.p. Andrzeja polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 9-go października 2022 po dziennych Mszach świętych. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy $780 i przekazaliśmy je na pomoc dla świetlicy środowiskowej w Wałbrzychu. Informacje na temat dzialalności naszej Fundacji można uzyskać w czasie zbiórki w Sali Parafialnej u członków Zarządu. Dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

” Zapraszamy Studentów z        University of Calgary i Mount Royal University do Catholic Christian Outreach (CCO). Jest to anglo-języczna, studencka grupa, która koncentruje się na pomaganiu młodzieży w zrozumieniu i życiu w wierze Katolickiej. Również okazja dla nowych studentów, żeby poznać wartościowych kolegów i koleżanki, studentów na kampusie. Zainteresowani studenci mogą skontaktować się z Adamem Kucharskim: (587) 777-3218, i też mogą znaleźć CCO na instagram: ccouofc lub ccomru”\

KONCERT Z OKAZJI JUBILEUSZU 90—LECIA ISTNIENIA TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO DLA POLONII.

1 października br. o godz. 19.00 (czasu polskiego) na Świętej Górze w Gostyniu odbędzie się Koncert zatytułowany „Polonezy Wolności” dedykowany Towarzystwu Chrystusowemu z okazji 90-lecia działalności. Istnieje możliwość oglądania online pod adresem: https://jozefzeidler.eu/xv-festiwal-musica-sacromontana-online/ Zachęcasmy do obejrzenia, w czasie tego koncertu zostaną przekazane  pozdrowienia dla Calgary.

ROSARY COAST TO COAST 2022

SUNDAY, OCTOBER 9, 2022 – Times: 4 p.m. Eastern Time/ 3 p.m. Central Time/ 2 p.m. Mountain Time/ 1 p.m. Pacific Time/ 5 p.m. Atlantic Time/ 5:30 p.m. Newfoundland Time Looking for a way to celebrate Thanksgiving?  This year, Rosary Coast to Coast will be held on Sunday, October 9.  Pray the Chaplet of the Divine Mercy, the holy rosary and consecration to the Immaculate Heart of Mary!  Gather the children of the world to pray together through the recitation of the rosary, ideally in the presence of our Eucharistic Jesus in our churches.  If not possible, pray at home with your families and prayer groups! CONTACT: Angie Carboni ; Ph: 416-871-3908 EMAIL: marsha.c@stbernadettesfrc.or

PRACA– Poszukuję PANIE do sprzątania domów. Wiecej informacji dla zainteresowanych: proszę dzwonić na 403- 247- 1251 lub 403- 714- 0060. (5x)