9 kwietnia

9 kwietnia

Sobota, 8 kwietnia- Wielka Sobota

9:00- 15:00- Poświęcenie Pokarmów i adoracja w ciszy!

20:00–  Wigilia Paschalna

Niedziela, 9 kwietnia- Zmartwychwstanie Pańskiego

7:00- Rezurekcja- Za Parafian

7:00- O Boże bł. dla Janiny Stąpor z okazji urodzin                                                                      

10:30- ++ Elżbieta Skałka, Aleksandra i Józef Majewski oraz Marian Kolasa

12:30 – + Janusz Wysocki

19:00- O zdrowie dla Teresy Kamiński

Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia

9:00- O Boże bł. i potrzebne łaski dla rodzin Sióstr Dominikanek

12:00-+ Aurelia Kalinowska                    – córka z rodziną

19:00- ++ Michał i Aniela Cozac oraz Tadeusz, Eugenia i Bronisław Moliński

19:00- O miłość, pokój i zgodę w rodzinie

Wtorek, 11 kwietnia

19:00- + Elżbieta Skałka

19:00- + Barbara Benś                                              – córka

Środa, 12 kwietnia

19:00- + Janusz Wysocki                                        – znajomi                                                            

19:00- + Aniela Kohnke                                          – córka

Czwartek, 13 kwietnia

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Melisy z okazji urodzin          – rodzice

19:00- O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Dominika w dniu 4 urodzin, oraz błogosławieństwa dla rodziców i rodzeństwa                                                                   -babcia

Piątek, 14 kwietnia

9:00- ++ Artur i Ryszard Fugiel                   – rodz. Cichański                                                  

19:00- ++ Katarzyna i Stanisław Szczepański                                              

Sobota, 15 kwietnia

8:30- O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Mateusza

18:00+ Krystyna Bąk

18:00- O opiekę Matki Bożej i Boże bł. dla Kubusia z okazji 7 urodzin

18:00(Ks. Stefan) – O Boże bł. dla Marty Sapielak z okazji urodzin     – Grupa parafialna

Niedziela, 16 kwietnia. Niedziela Miłosierdzia Bożego

8:30- + Kazimierz Burghardt                     – córka z rodziną                                                                    

10:30- ++ Anna i Józef Kotowicz i zmarli z rodz: Basaraba i Kotowicz

12:30 – ++ Kazimierz, Marianna i Mieczysław Kiźlin i zmarli z rodziny

12:30- M.W. O zdrowie, łaski Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla Dominika

19:00- + Sławomir Sarna (3 rocz)

Dz 10,34a.37-43; Kol 3, 1-4; J 20,1-9

Ref:  Alleluja!

Alleluja, Jezus żyje! Ten radosny okrzyk zwiastuje całemu światu najważniejszą prawdę chrześcijaństwa: po męce i śmierci, po bólu i niepewności jutra nastało zmartwychwstanie. Z wiarą stajemy dziś przed pustym grobem, z którego płynie radosne orędzie: Nie ma Go tutaj, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Centrum naszej wielkanocnej radości jest Chrystus, „zwycięzca śmierci, piekła i szatana”. Z grobu Jezusa, w którym zamknęli Go możni tego świata, rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia, radości i nadziei. Zmartwychwstały pokazuje, że życie na ziemi jest przygotowaniem do szczęścia wiecznego.  Potrzeba nam wiary w to, że Chrystus zmartwychwstał. Wiary, która opiera się nie o dane statystyczne, ale o osobistą relację z Jezusem. Przyjmując Chrystusa, przyjmujemy nowe życie. Życie, w którym może zdarzyć się zarówno męka, jak i śmierć. Znakiem „nowego życia” jest jajko. W symbolice chrześcijańskiej jajko od początku było związane z Wielkanocą, nawiązywało do faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Jak spod skorupki jajka wykluwa się nowe pisklę, tak zmartwychwstały Chrystus po trzech dniach zwycięsko wychodzi z grobu. Dawniej jajko symbolizowało Stary i Nowy Testament, a więc Stare i Nowe Przymierze Boga z ludźmi. Skorupka jajka, która zwykle po rozbiciu zostaje odrzucona, jako nieprzydatna, oznaczała Stary Testament, natomiast żółtko jajka – jądro nowego życia – obrazowało Nowe Przymierze. Bliskie jest wielu z nas doświadczenie osób, które po ciężkim wypadku doświadczyły powrotu do zdrowia. Niektórzy mówią, że czują, jakby narodzili się na nowo, że otrzymali od Boga dar nowego życia. Otrzymali nową nadzieję „Nadzieja nie jest, bowiem jeszcze rzeczywistością, jak i jajo nie jest jeszcze kurczęciem. „Nadzieja zaś skłania nas, abyśmy nie dbali o rzeczy teraźniejsze, lecz żebyśmy oczekiwali rzeczy przyszłych”. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym przemieniło uczniów i całe pokolenia chrześcijan w świadków Boga. Alleluja, Jezus żyje! ks. Leszek Smoliński

Wszelkich łask i błogosławieństwa od Zmartwych­wstałego Pana dla Parafian i Gości życzą kapłani:

Ks. Adam Bobola, SChr – proboszcz

Ks.Paweł Melczewski, SChr – wikariusz

Ks. Stefan Ganowicz – „calgaryjski” emeryt

Ks.prof. dr hab. Henryk Sławiński z Krakowa.

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację w kościele, można przysyłać ofiary pocztą,  można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

LEKTORZY

  20:00- R. Przybylski, M. Kaczan, K. Jansen

   Z.   Pieczara, PS. Zespół, J. Pietrzak, S. Zacharia

7:00- R. Przybylski, S. Salome, M. Gajewski

10:30- A. Kamieniak, S. Zacharia

   12:30- J. Pajewski, M. Iskra

  19:00- M. Edgar, A. Wojciechowski, W. Grabowski

7

7:00

Kolejna akcja zbierania ofiar na działalność charytatywną i administrację diecezji Calgary na rok 2023 rozpoczęła się w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi  $24,042.00. Dotychczas zostało zebrane $ 3,915.00

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kończąc Nowennę, w Nie­dzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakra­mentu. Adorację zakoń­­czymy o godzinie 15:00 odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Akt zawierzenia. Z dobrze odprawioną spo­wie­dzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu, związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar”. „W tej godzinie – obiecuje Pan Jezus – nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę Moją”. Osoby oczekujące na nabożeństwo, mogą w sali parafialnej skorzystać z obiadu. Dochód przeznaczony jest na sponsoring rodziny „naszych uchodźców”.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA…(duże i małe)…

* 16 kwietnia – oprócz kawiarenki będzie serwowany obiad, może to ułatwić organizację czasu osobom, które zechcą pozostać na 15:00, czyli na Godzinę Miłosierdzia.

* 16 kwietnia – niedziela – o 15:00 Godzina Miłosierdzia

* 22 kwietnia – sobota – wiosenna zabawa  organi­zo­wana przez zespół KRAKUSY

* 5 maja–piątek–MAJÓWKA dla młodzieży klas 7-12.

* 6 maja – sobota – WSPOMNIEŃ CZAR – wieczór z polskimi przebojami lat 60, 70, 80, 90 i współczesnych, można będzie wspólnie pośpiewać, zatańczyć, można będzie wystąpić „solowo” z wybraną piosenką, będzie serwowany posiłek… Bilety w sprzedaży zaraz po Wielkanocy, D.J.Marco przyjmuje zgłoszenia, by przygotować podkład muzyczny dla naszych solistów…

* 11 maja – czwartek – 19:00 – Sakrament Bierzmowania

* 14 maja – niedziela – OBIAD DLA MAMY – organizowany przez zespół MAZOVIA

* 21 maja – niedziela – Pierwsza Komunia św. dla dzieci

* 28 maja – niedziela – w Domu Polskim wielkie widowisko nt. Jana Pawła II przygotowane przez ss. Dominikanki i Rycerstwo Niepokalanej

ROCZNICA MIKOŁAJA KOPERNIKA

Z okazji 550 rocznicy urodzin polskiego matematyka i astronoma Mikołaja Kopernika, Kongres Polonii Kanadyjskiej oddział Alberta, Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie w Calgary oraz Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanadzie koło #18 w Calgary zapraszają na wystawę prezentującą życie i dokonania ojca współczesnej astronomii. Wystawę poświęcona Mikołajowi Kopernikowi bedzie można obejrzeć w Calgary: do wtorku 11 kwietnia 2023: Calgary Central Library, 800 3 Street SE (od poniedziałku do czwartku 9:00-20:00, piątek 9:00-18:00, sobota 9:00-17:00 i niedziela 12.00 – 17:00)

 BIBLIOTEKA będzie zamknięta w weekend (8/9 kwietnia). 

ZARZĄD STOWARZYSZENIA POLSKO-KANADYJSKIEGO W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w niedzielę, 30.IV. 2023r. o godz. 14:30 w Domu Polskim.

SZUKAM PRACY DORYWCZEJ: zakupy, terapia zajęciowa (dzieci i osoby starsze), trener personalny dla osób starszych, osoba do towarzystwa, transfer na zajęcia dodatkowe. Posiadam samochód i posługuje się swobodnie językami: polski, węgierski, chorwacki, serbski, ukraiński i rosyjski. W razie zainteresowania lub pytań zachęcam do kontaktu (368) 997-9911 Angela. (1x)

OPIEKUNKA DO DZIECI– Niania z wieloletnim doświadczeniem zaopiekuje się dzieckiem.  Posiadam Early Childhood Education Certificate, prawo jazdy oraz chęć do pracy z najmłodszymi. Możliwość opieki w domu niani. Dostępne referencje .Kontakt: 587 892 6370. (1x)

AMAZING EAGLE POINT VACATION HOME Gorąco zaprasza! Nasz dom wakacyjny położony jest w malowniczej miejscowości Kelowna, która jest doskonałym miejscem zarówno do aktywnego wypoczynku jak i do relaksu w ciszy i spokoju. Więcej info na naszej stronie.    Zapraszamy!    www.KelownaVacationHome.com  tel. 403-761-1488 (20x)  .                                                                                  

WAKACJE W B.C.– Do wynajęcia część domu w okolicy Creston BC, z całym wyposażeniem niedaleko Kootenay Lake (plaża). Można ze sobą zabrać pieska. Tel: 403-540-7736 (9x)

PIELGRZYMKI, WYPRAWY, PODRÓŻE…

Po „paraliżu covid’owym” wszystko wraca do „normy”. Ludzie chcą podróżować, pogłębiać swoją wiarę, doświadczać wielkości Boga w cudach natury…

– ks. Jacej Cydzik z Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Włoch, w dniach 9-18 października. Rzym i prawdopodobnie południe Italii, z miejscami jak Neapol – o.Dolindo, San Giovanni Rotondo -o.Pio i inne sanktuaria. Sprawa „w toku załatwiania”….- w grudniu 2023 chcielibyśmy z naszej parafii (ks.Paweł) pojechać do Guadalupe, koniecznie tak, by być tam na 12.XII, święto M.B. z Guadalupe. Niesamowite przeżycia, a dodatkowo jeszcze kilka dni „słońca” w Acapulco…

– Wielki Post 2024 to plany pielgrzymki do Ziemi świętej, z ks. Pawłem – biblista ma tam „pole do popisu”…

– sierpień 2024 to prawdopodobna wyprawa grupy polonijnej z Calgary do Peru (zainteresowany jest ks. Adam). Wyjazd miałby charakter pielgrzymkowo-turystyczny.

SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM…..

26 kwietnia  w naszej parafii rozpocznie się kolejna seria seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Czy w Twoim życiu jest przebaczenie? Pokoj? Radość? Czy czujesz się dowartościowany? Zraniony? Czy w sercu gości złość? Czy jesteś szczęśliwy?  Jeżeli czasami zastnawiasz się nad odpowiedziami na te pytania, seminarium jest właśnie dla Ciebie. 8 tygodni. Wiecej informacji: Magdalena Kaczan. 503 803 5771

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 16-go kwietnia 2023 po dziennych Mszach świętych. Informacje na temat działalności naszej Fundacji można uzyskać w czasie zbiórki w sali parafialnej u członków Zarządu. Pokwitowania do odpisu podatkowego za rok 2022 zostały wysłane do wszystkich ofiarodawców. Błogosławionych, radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Księżom, Siostrom i wszystkim Parafianom życzy Zarząd Fundacji Brata Alberta.Dziękujemy naszym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

Z KARTY ŻAŁOBNEJ

W ostatnich dniach odszedł do wiecznośći ś.p. Zbigniew Sobota w wieku 70 lat. Msza święta pogrzebowa z urną odbyła się w naszym kościele, w środę 5 kwietnia. Rodzinie zamarłego składamy wyrazy współczucia, a ś.p. Zbigniewa polecamy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE prowadzone przez ks. prof. Henryka Sławińskiego z Krakowa, były okazją do duchowej odnowy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zespół „Polanie” życzy wszystkim Państwu  radosnego świętowania, wypełnionego miłością i pokojem, w zdrowiu, z wiosenną energią, z pogodą za oknem i w sercach!

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.  Życzymy, aby święta wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniana ducha! Wesołych Świat Wielkanocnych życzy  Mazovia Polish Song and Dance Association. 

W imieniu Konsulatu RP w Calgary przesłać życzenia świąteczne z okazji Świąt Wielkanocnych dla społeczności parafialnej oraz środowiska polonijnego zamieszkałego w Calgary i okolicy. Zygmunt Potocki, konsul honorowy RP wraz z rodziną.

RYCERZE KOLUMBA

            

Kochani Księża, Siostry Dominikanki, Parafianie i mili goście! Z Okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy: Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. Rodzina Radia Maryja