3 grudnia

3 grudnia

Sobota, 2 grudnia

17:00– + Andrzej i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18:30– O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Dariusza z okazji urodzin

8:30- + Marianna i Józef                                         – rodzina                                         

10:30- Radio Maryja, TV Trwam i za Ojczyznę

12:30- O dary Ducha św. i Boże błogosławieństwo dla Sebastiana z okazji urodzin

19:00- ++ Aniela, Franciszek i dusze w czyśćcu cierpiące

Poniedziałek, 4 grudnia

19:00-++ Marianna Wojnowska i zmarli z rodzin Wojnowskich i Niedzielskich

Wtorek, 5 grudnia

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Weroniki Trembedin

Środa, 6 grudnia- św. Mikołaja

19:00- O Boże błogosławieństwo dla mamy Anny Borzęckiej z okazji 80 urodzin oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla nowonarodzonego Aleksandra

Czwartek, 7 grudnia- św. Ambrożego  

19:00- O powołania kapłańskie i zakonne

9:00- ++ Anna i Jan Rećko oraz Zofia i Zbigniew Konecki

19:00- + Jan Nowak zmarły w Polsce

Sobota, 9 grudnia

8:30- + Stanisława Witwicka (12 rocz)

17:00– + Bronisław Żuk (33 rocz)                  – córka z rodziną

18:30– + Iwona Haraf                     – siostra Małgorzata z rodziną

Niedziela, 10 grudnia- II Niedziela Adwentu

8:30- ++ Anna i Piotr Nowak                     – córka z rodziną                                       

10:30- ++ Jadwiga, Antoni, Stanisław Zygmunt Kulikowski

12:30- ++ Stan i Margaret Grzyb

12:30– (Ks. Stefan) O Boże błogosławieństwo dla ruchu harcerskiego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Frelichowskiego

19:00- ++ Zygmunt, Jadwiga i Antoni Kulikowski

Iz 63,16b-17.19b; 64,2b-7; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37

Ref: Odnów nas Boże i daj nam zbawienie.

Adwent, radosny czas oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia. Tylko Bóg wie dokładnie, ile jeszcze pozostało przed nami Adwentów. Czy każdy z dotychczas przeżytych stał się dla nas zaczynem nowego życia, zaowocował wzrostem wiary, nadziei, miłości? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Niezależnie od tego, jak odpowiedź będzie brzmiała, wszyscy otrzymujemy kolejną szansę dobrego przeżycia Adwentu. Prorok Izajasz mówi nam: „Tyś, Panie, naszym Ojcem, „Odkupiciel nasz” to Twoje imię odwieczne. … Panie, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy.”. Skoro mamy Odkupiciela, którego przyjście będziemy świętować za cztery tygodnie, to powinniśmy wykorzystać czas oczekiwania na przygotowanie. W tym właśnie przygotowaniu wspomaga nas Słowo wysłuchiwane podczas liturgii Słowa przez cały czas Adwentu. Od nas zależy, co zapamiętamy i co wprowadzimy w czyn. To przecież do nas św. Paweł mówi: „Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa.”. Wzbogaceni jesteśmy we wszystko, ale musimy popracować nad sobą, by łaska wydała widoczne owoce. Ewangeliczne słowa o czuwaniu trafiają w samo sedno problemu przygotowania. Słysząc o potrzebie czujności, o potrzebie czuwania, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że słowa te dotyczą naszej gotowości na ponowne przyjście Pana, na Paruzję. „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.” (Mk 13,35-36).  Mamy być gotowi zawsze i w każdej chwili, abyśmy na polecenie „Czuwajcie” mogli odpowiedzieć zgodnie z prawdą: czuwamy, jesteśmy gotowi. Nasza gotowość nie powinna wypływać z poczucia obowiązku, lecz przede wszystkim z miłości, nadziei, tęsknoty, oczekiwania. Musimy sobie sami odpowiedzieć na pytanie: czy jesteśmy już gotowi? Piotr Blachowski

LEKTORZY

  17:00 – J. Krysiak, M. Jarzecki

  18:30- M. Sapielak, M. Jarzecki

  8:30- D. Topor, M. Iskra

  10:30- D. Borys, S. Salome, K. Kamieniak

  12:30- M. Łabinowicz, B. Pajewski, J. Pajewski

  19:00- M. Edgar, M. Sobczak

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalnywww.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

Akcja zbierania ofiar nadziałalność charytatywną i administrację diecezji Calgary na rok 2023 rozpoczęła się w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $24,042.00. Dotychczas zostało zebrane $ 12,543.00

KOPERTY NA OFIARY NIEDZIELNE na rok 2024 Nowe zestawy kopert są do odebrania w oszklonym korytarzu. Układ alfabetyczny. Gdyby nie było czyjejś koperty, proszę dzwonić do biura parafialnego w godzinach pracy i zgłaszać. Natomiast nazwiska osób, które przez cały rok nie odebrały poprzednich kopert są eliminowane z komputerowej bazy danych.

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

8-go grudnia (piątek ) świętujemy Uroczys­tość   Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i tego dnia od godziny 12-13pm jest Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy, aby w tym czasie przyjść do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu i wypraszać potrzebne łaski dla swoich bliskich i o pokój na świecie. 

8 grudnia (piątek) podczas Mszy św. o godz. 7:00pm będzie uroczyste przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej oraz odnowienie Aktu Zawierzenia Maryi Niepokalanej dla Członków Rycerstwa. Osoby pragnące przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej prosimy o wcześniejszy kontakt z S. Zacharią w celu omówienia szczegółów. Email adres: agnieszkaop16@gmail.com

10 grudnia przy drzwiach wyjściowych zbierane będą donacje na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Więcej informacji na kolorowej „wkładce” w biuletynie.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA kończy rok liturgiczny. Od 3 grudnia mamy nowy cykl, rozpoczynający się Adwentem. Przyszły już nowe mszaliki polsko-angielskie PAN Z WAMI,  do nabycia w zakrystii, kto chciałby posiadać własny egzemplarz. Pozostałe książeczki będą wyłożone w kościelnych ławkach do użytku liturgicznego.

Chór „Vox Populi” po trzech latach „odpoczynku” wznowił swą działalność. Próby w czwartki wieczorem. Śpiewamy na Bożą chwałę!

Podczas Świąt Biblioteka będzie zamknięta 23/24 i 30/31 grudnia. Zapraszamy ponownie 7 stycznia.Następne spotkanie Klubu Książki odbędzie się 21 stycznia w Bibliotece o godz. 14:00.Temat: Twórczość M. Wańkowicza.

KAWIARENKA obecnie jest prowadzona przez „grupę parafialną”. Zapraszamy na smaczne pączki/ciasto, a bliżej Bożego Narodzenia będzie też oferta świąteczna.  „Akcja pierogi” była przeprowadzona przez 48 osób wolontariuszy. Wykonano 4,522 pierogi z kapustą/grzybami oraz z jagodami. Już dziś są one do nabycia. Dziś jest też propozycja obiadowa w sali.

Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy… na tym przykładzie doskonale widać prawdziwość powiedzenia: „w jedności – siła”.

 UWAGA! Nowe regulacje wprowadzone przez rząd Alberta zabraniają używania jednorazowych torebek czy pojemników z materiałów nie biodegra­dowalnych. W związku z tym kuchnia/kawiarenka musi stosować nowy typ pojemników, sztuka kosztuje 25 centów. Wyjściem z sytuacji jest, by poszczególne osoby miały swoje własne torby/pojemniki.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

6 grudnia – wizyta św. Mikołaja od godz. 18:00

7 grudnia – Pierwszy Czwartek Miesiąca, o 18:30 nabożeństwo, później Msza św. i następnie do  wszystkich ministrantów przychodzi św. Mikołaj…

8 grudnia – 12:00-13:00 GODZINA ŚWIĘTA, a zapisy/odnowienie przyrzeczeń Rycerstwa Niepokalanej

10 i 17.XII wieczorem. – wyprzedaż świąteczna w sali parafialnej;

będzie możliwość, by osoby zainteresowane „wynajęły” stolik pod ścianą sali na sprzedaż swoich „gadżetów”. Koszt stolika to $100 za dwie niedziele

– Siostry Dominikanki

– Zespół Mazovia

– Zespół Krakusy

– Urszula Gut (tylko 17 grudnia)

– Halina Gąsiorek

– Angela Dulawa

– Ania (biżuteria)

– jedno miejsce wolne

12 grudnia o 20:00 – spotkanie Rady Parafialnej

16 grudnia od godz. 18:30 – dla rodziców ministrantów – wieczór skupienia w kościele, a następnie spotkanie w sali parafialnej typu POTLUCK

18.XII. – Ustawianie choinek/dekoracji od 10:00am

20.XII. – początek Rekolekcji, nauki będzie głosił ks. Andrzej Szczepaniak, chrystusowiec z Niemiec. Układ Mszy w poszczególne dni zgodnie z naszym kalendarzem, nie będzie dodatkowych Mszy, za to cały czas będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

22.XII. – w ramach rekolekcji, spotkanie dla starszych/chorych parafian tudzież ich opiekunów. Zarówno o 9:00 jak i o 19:00 udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych, a następnie nasi starsi/chorzy Parafianie będą proszeni do sali parafialnej na mały poczęstunek (namiastka wigilii)

24.XII. Czwarta Niedziela Adwentu – przed południem; w związku z „regulacją liturgiczną” otrzymaną z Diecezji, Msze św. w tym dniu będą tylko o 8:30 i 10:30. Popołudnie „ciąży już” w stronę Wigilii Bożego Narodzenia;

Msza św. po angielsku będzie o godz. 17:00;

Msza św. w języku polskim o godz. 21:00

tradycyjna polska Pasterka o północy.

25.XII. Boże Narodzenie – Msze św. 8:30, 10:30 i 12:30

26.XII. Świętego Szczepana: 9:00; 12:00 i 19:00

30.XII. Spotkanie Rodziny św. Tereski

31.XII. Niedziela Świętej Rodziny – 8:30, 10:30 i 12:30

O godz.17:00 Msza św. po angielsku, z formularzem noworocznym

18:00 – Nabożeństwo na zakończenie Roku

18:30 – Msza święta w języku polskim z formularzem noworocznym o świętej Bożej Rodzicielce, Maryi.

20:00 – ZABAWA SYLWESTROWA W SALI

SIOSTRY DOMINIKANKI ZAPRASZAJĄ 16 grudnia

SYLWESTER W DOMU POLSKIM…

Let us bring a joyful Christmas to the residents of Elizabeth House and help them fulfil their wish list! Elizabeth House currently serves 7 women, 6 babies (one on the way) in residence, and 3 women and 3 babies in outreach.  If you want to check the current most needed items from the list, please contact Sarah Cormier at sarah.cormier@calgarydiocese.ca  Donations are accepted from the Wish List on December 14 between 9 am to 12 pm and 1-3 pm at the Catholic Pastoral Centre (120 17 Ave SW, Calgary). Volunteers will be at the Pastoral Centre to accept your donations.  Please stop on 17th A