25 luty

25 luty

Sobota, 24 lutego

18:00– ++ Stanisław Rudecki i Franciszek Rapacz

18:00– + Stanisław Surowiec                           – córka z rodziną      

8: 30– + Za Parafian

10:30– + Za zmarłych z rodziny Czeczko

12:30– + Maria Pastuszka oraz ++ Grażyna i Bogdan Mercik            – rodzina

18:30 Gorzkie Żale

19:00– ++ Bronisława i Romuald Matczak  – córka z rodziną

Poniedziałek, 26 lutego

19:00- + Zygmunt Maciejowski                 – rodzina z Florydy

Wtorek, 27 lutego

19:00O światło Ducha św. na czas wyborów Rady Prowincjalnej Sióstr Dominikanek

19:00- ++ Marek i Małgorzata i zmarli z rodziny Bożek i Pasternak

Środa, 28 lutego

19:00-+ Alfons Kohnke (21 rocz)

19:00- ++ Margaret i John Best                             – przyjaciele

Czwartek, 29 lutego

19:00– O światło Ducha św. na czas wyborów Rady Prowincjalnej Sióstr Dominikanek

19:00- ++ Emilia Wac i Mieczysław Wijas                 – dzieci

19:00-  (Ks. Stefan) – ++ Jerzy Tomczyk i zmarli z rodziny Tomczyk

Piątek, 1 marca

9:00– Za dusze czyśćcowe

19:00++ Marian Szpiech i Ludwik Rajzer              – rodzina

Sobota, 2 marca

8:30– Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata

18:00 + Aniela Kotniewicz (17 rocz)       – córka z rodziną

8: 30– Radio Maryja, TV Trwam i za Ojczyznę

10:30 ++ Ludwika i Walenty Kramarz

12:30– O Boże bł. z podziękowaniem za wszelkie łaski z okazji 40 rocz. sakramentu małżeństwa dla Bożeny i Grzegorza Grochowski

18:30 Gorzkie Żale

19:00– ++ Marian Rutkowski i zmarli z rodziny oraz za dusze czyśćcowe

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8, 31b-34; Mk 9,2-10

Ref: W krainie życia będę widział Boga.

Gdybyśmy tak dogłębnie się zastanowili nad treścią naszej własnej wiary, doszlibyśmy pewnie do wniosku, że tak naprawdę to jesteśmy katolikami w 25–30%, a resztę zajmują w nas poglądy przybliżone, oddalone bądź w pewnym sensie sprzeczne z wiarą, którą wyznajemy. Niedawno usłyszałem słowa, które mnie zszokowały i zmusiły do zastanowienia, czy to, co w nas tkwi, to jeszcze wiara czy już herezja albo nawet odejście od wiary. Pewne przysłowie mówi, że niebo zaczyna się tam, gdzie spełniają się ludzkie tęsknoty. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzny głód szczęścia i bezpieczeństwa. To dobrze brzmi, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Czy nie jesteśmy bardziej faryzejscy niż sami faryzeusze? Dlaczego? Idziemy do spowiedzi, bo tego wymaga zapis w Katechizmie. Chodzimy co niedziela na Mszę Świętą, bo tradycja nas do tego obliguje. Uczestniczymy w świętach i uroczystościach dla świętego spokoju. A gdzie nasze sumienie? A gdzie nasze poświęcenie dla wiary, dla Boga, gdzie nasz pokarm eucharystyczny? Trzeba, abyśmy sobie uświadomili, że zaspokojenie głodu szczęścia i bezpieczeństwa może się dokonać jedynie w najściślejszej więzi z Bogiem. Tymczasem doczesne pragnienia wielokrotnie zaślepiają naszą duszę. Słuchając dzisiejszych czytań o poświęceniu Abrahama, od którego Bóg tytułem próby zażądał ofiary z jego syna, mamy mieszane uczucia, ponieważ tak daleko odeszliśmy od rozumienia miłości Boga i miłości do Boga, że nie jesteśmy w stanie zrozumieć pedagogii Bożej. Jeśli jednak wewnętrznie czujemy jakąś bojaźń, wobec której jesteśmy ulegli i bezsilni, to jest jeszcze dla nas ratunek. Bóg pełen miłości ufa nam, ale i od nas wymaga zaufania. Udowodnił i udowadnia ciągle, jak wielką miłością nas obdarza. To, czego nie pozwolił zrobić Abrahamowi, sam uczynił, zsyłając nam Swojego Syna, by nas wszystkich wybawić od wszelkiego grzechu. Żyjemy na ziemi, bo tak stanowi Boskie Prawo, do którego musimy się stosowaćale powinniśmy sobie zdawać sprawę, że tutaj nie możemy rozkoszować się szczęściem wiecznym. Dzięki Zbawczej śmierci Jezusa takiego szczęścia dostąpić będziemy mogli po śmierci. Piotr na Górze Przemienienia miał okazję autentycznego uczestnictwa w szczęściu płynącym od Boga. Powtórzmy za nim: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy…” (Mt17,4). Przemienienie Pańskie uwidacznia, że poza rzeczywistością doczesną i doczesnymi problemami istnieje zupełnie inna rzeczywistość, której z utęsknieniem oczekujemy. Do tej innej rzeczywistości możemy się przybliżyć jedynie w cichej i najbardziej wewnętrznej modlitwie, gdyż tylko w ciszy, z dala od zgiełku świata można usłyszeć delikatny i łagodny głos Boga. Przemiana życia – jeśli się na nią odważymy – pociągnie za sobą pozytywne zmiany, które pozwolą nam wzrastać w wierze i dostrzegać rzeczy, których wielu nie widzi. Ale najpierw musimy zaufać Bogu tak, jak zaufał Abraham. Piotr Blachowski

 Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

LEKTORZY 24-25 lutego

   18:00 M. Edgar, M. Jarzecki, K. Apanowicz

   8:30- D. Topor, S. Salome

  10:30- M. Kaczan, S. Zacharia, E. Kaczan

   12:30- E. Kiegler, M. Kulaga, M. Domaradzki

   19:00- J. Pajewski, B. Pajewski, W. Grabowski

GORZKIE ŻALE polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:30 Jego historia to już ponad 300 lat! pobożności ludowej…

DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrys­tus obarczony krzyżem.

– dla dzieci i młodzieży – we wtorki o godzinie 18:30

dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30.

– 1 marca – Rycerze Kolumba

– 8 marca – Siostry Dominikanki

– 15 marca- Rodziny Nazaretańskie

– 22 marca- Rodzina św. Tereski

SPOWIEDŹ W CZASIE WIELKIEGO POSTU – W naszym kościele spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą…

Zapraszamy na Ado­rację Naj­święt­­szego Sakra­men­tu, 1 marca, po po­rannej Mszy św. o godz. 9:00. Jest możliwość sko­rzys­tania ze spowiedzi i rano i wieczorem, oraz przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Prosimy wpisywać się na adorację do zeszytu przy wyjściu z kościoła, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. Adoracja zostanie zakończona o 18:30, bo następnie mamy Drogę Krzyżową.

1 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:30am, a po niej na całodzienną adorację Najświęt­szego Sakramentu. Podczas tej adoracji odmó­wione zostaną 4 części różańca: o 9:00am, o 12 w południe, o 15:00 i o 17:15. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę. a szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej, członków Rodziny Radia Maryja i Rycerzy Kolumba.

„SPIRITUAL RENEWAL” to program diecezjalny, który zachęca do poszukiwań nowych form ewangelizacji. W tym duchu będziemy gościć Domini­kankę z Polski, s. Małgorzata Lekan OP. Poprowadzi ona weeken­dowe warsztaty dla kobiet w ośrodku FCJ w Calgary. Niestety, wszystkie miejsca są już zajęte. Ale zanim te warsztaty się odbędą, każdy chętny może wziąć udział w „otwartych spotkaniach”. I tak:

w środę, 28 lutego, po Mszy św. wieczornej, w naszym kościele będzie konferencja, którą Siostra wygłosi dla wszystkich chętnych;

w czwartek, 29 lutego, po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej będzie spotkanie dyskusyjne oraz będzie można nabyć książkę autorstwa s. Lekan. Zapraszamy!

Training for Volunteers is offered on March 7, 2024, at 7:00pm-9:00pm at Parish Hall.

Complition of The C.A.S.E a facilitator -led course is considered to equivalent of 4 mandatory basic online modules.

C.A.S.E. is a facilitator-led, video-based course featuring a cinematic storyline and informational graphics. Integrated group discussions reinforce key teaching points and reference diocesan policies. Attendees will learn practical skills including:

  • How to navigate many „gray areas”
  • Notice, interrupt, and report lower-level behavioral issues before they become something more serious.
  • Recognize red flag behaviors! 
  • How to report suspected abuse 
  • Recognize how youth-to-youth abuse occurs!
  • To register, please call our Parish Office Tel. 403 289 0111 during office hours or send an email to church@queenpol.org with information C.A.S.E registration, please provide your name, email address., formation/volunteering group you are involved at our Parish.

RYCERZE KOLUMBA ZAPRASZAJĄ DO LOTERII !!!

What would you do with $20,000 (or more?) Buy your Alberta Knights of Columbus 50/50 tickets today and help us grow the jackpot. As the jackpot grows, so do proceeds going toward our charitable work. Winner takes HALF of the jackpot!

In Support Of: SELECT

Member selection is required. ( please select # 14497 Fr. Jan Otłowski, Calgary)

200 for $100, 50 for $50, 10 for $20, 1 for $5   www.koc5050.com         Sales end: April 27th, 2024 @ 6:00 pm Draw date: April 27th, 2024 @ ~7:00 pm.  

BIBLIOTEKA PARAFIALNA– dziękuje Stowarzyszeniu Polsko-Kanadyjskiemu za ostatnio otrzymaną pomoc finansową. 

ZARZĄD STOWARZYSZENIA POLSKO-KANADYJSKIEGO W CALGARY zaprasza wszystkich Członków zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 25 lutego 2024 o godzinie 14:30 w Domu Polskim.

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE Z głębi serca pragnę podziękować Ks. Adamowi, Ks. Pawłowi, Siostrom Dominikankom, Pani Aleksandrze, panią z kuchni: Lucynie, Alinie i Janinie za przygotowanie pysznego posiłku i wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze ś.p. Zygmunta Maciejowskiego. Dziękujemy za wsparcie duchowe i modlitewne. Po stokroć Bóg zapłać! Żona Maria i córki Edyta i Ela

VATICAN NEWS RUSZYŁ Z NOWYM KANAŁEM DLA ODBIORCÓW WHATSAPP 


Kanał na komunikatorze WhatsApp to nowa propozycja serwisu Vatican News w różnych wersjach językowych, w tym polskiej sekcji. Od dziś na bieżąco publikowane będą m.in. najnowsze i najważniejsze informacje z Watykanu oraz Kościoła na świecie.

Aby zacząć obserwować nowy kanał informacyjny Stolicy Apostolskiej należy wejść w następujący link: https://bitly.ws/3d3xk „Ludzie chcą być na bieżąco z życiem Kościoła. Stąd kanał na WhatsApp, który wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Poza treściami z serwisu Vatican News będą tam publikowane też multimedia.
Radio Watykańskie i serwis Vatican News (https://www.vaticannews.va/pl) są mediami Stolicy Apostolskiej. Dostarczają bieżące multimedialne informacje z aktywności Papieża, wydarzeń watykańskich, relacje, komentarze, wywiady. Publikują też wiadomości z życia Kościoła na świecie, w tym w Polsce.

Greetings to Everyone, As you may know that it has been a year since we have arrived in Canada, so we wanted to thank everybody who help us to get a better life. We would like to thank Father Adam, the Polish community, the church, Adam, Mariana, and Mali for helping us and bringing us to a better place! Now we don’t have to be afraid of being caught and live our life freely. A big big THANKS from Fiaz family

OFERTA PRACY- Zatrudnimy  kobiety do sprzatania domów.  Oferujemy bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić  pod numer 403-587-700-7740. (10x)

POSZUKUJE NAUCZYCIELA/NAUCZYCIELKI do nauki grania na pianinie dla syna (wiek: 7 lat). Lekcje miałyby miejsce u nas w domu – mieszkamy na osiedlu Bowness. Termin i częstotliwość lekcji do uzgodnienia. Proszę o kontakt – 403-703-4600 (Maciek). (3x)

POKÓJ DO WYNAJĘCIA – pół bloku od kościoła. Również wynajmę pół dupleksu z czteroma sypialniami. Tel: 587-890-8830 (1x)

UMEBLOWANE STUDIO APARTMENT z oddzielnym wejściem w dzielnicy Temple NE do wynajęcia od zaraz. Wszystkie opłaty +Wi Fi wliczone w Rent $1100. Kontakt Witold tel: 403 499-9139 (2x)

SUZANA’S STORE, LADY’S BOUTIQUE located at Glenmore Landing Plaza is looking for part time salesperson. Inquiry, please call Margaret at 403 510-1169 or store at 403-258-0667. Resume drop off at A114-1600-90th Ave. SW. (3x)

Taylor Centre Presents An Evening with Jan Lisiecki Monday, March 11, 2024 at 7:30 p.m. Bella Concert Hall

The internationally renowned star pianist will treat audiences to dozens of succinct, characterful works by Chopin, J. S. Bach, Rachmaninoff, Szymanowski, Messiaen, and Górecki. This musical tradition is masterfully exemplified by Chopin’s Twenty-Four Preludes, which comprises the second half of the recital. These 24 individual pieces—one for each major and minor key, many of them no longer than a minute or two long—offer unique insight into the artistry of both composer and performer. Having spent his early years training at the Mount Royal Conservatory, Lisiecki performs over a hundred concerts a year all over the world and has worked closely with the most eminent conductors and orchestras of our time. This season he will perform his debut with the Berlin Philharmonic, as well as a recital at Carnegie Hall’s Stern Auditorium.
 Lisiecki was offered an exclusive recording contract by Deutsche Grammophon at the age of 15. Since then, he has recorded nine albums which have been awarded with the JUNO Award, ECHO Klassik, Gramophone Critics’ Choice, Diapason d’Or and Edison Klassiek. He was named UNICEF Ambassador to Canada in 2012