15 marca

15 marca

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 14 marca         

18:00 +Emilia (w roczn. śm.) i +Józef                        – córka

18:00- + Marian Rutkowski (6 roczn. śm.)               – córka

Niedziela, 15 marca – III niedziela Wielkiego Postu

8:30- ++ Katarzyna, Maria, Maria i Zygmunt Zator

8:30- MW – O łaski Ducha św. i Boże błogosławieństwo dla Roberta i jego rodziny z okazji urodzin

10:30- + Janina Krysiak                                 – syn z rodziną

12:30- + Zbigniew Łabinowicz

19:00-+ Claudia Rudy                                      – rodzina

Poniedziałek, 16 marca

19:00- + Jadwiga Nawrocka

Wtorek, 17 marca

19:00- ++ Kazimierz, Jacek, Bartłomiej, Jadwiga i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 18 marca

19:00-  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy

Czwartek, 19 marca – Uroczystość św. Józefa

9:00 + ks. Józef Furman T.Chr.

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla   Sióstr Dominikanek w roczn. ich przyjazdu do Calgary – Rada Parafialna

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Maryi dla Józefy w dniu imienin

Piątek, 20 marca

9:00 Za Parafian i Dobrodziejów

19:00- ++ Andrzej Łukaszewicz i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 21 marca         

8:30 – intencja wolna

18:00 -+ Eugeniusz Majdecki                         – żona i syn

18:00 O Boże błog. i opiekę Maryi dla rodziny Rębosz, Kowalewskich, Kasperskich i Szymoniak

Niedziela, 22 marca – IV niedziela Wielkiego Postu

8:30- + Michał Rybicki (z okazji urodzin)           – rodzice

10:30- + Józef Nowak

12:30- ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli z rodziny Komadowskich i Wolańczyk

19:00-+ Ewa Kondryszyn

M.W. +Helen Wiczkowska

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wj 17,3–7 Ps 95 Rz 5,1–2.5–8 J 4,5–42

Ref: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

Dwa słowa dzisiaj są dla nas ważne – radość i nawrócenie. Obojętnie, w jakiej kolejności będziemy ich używać, to jednak właśnie dzisiaj mają znaczenie szczególne, bo III Niedziela Adwentu, nosząca nazwę Gaudete – Niedziela Radości (a symbolem radości jest kolor różowy), mówi o radości oczekiwania, o przyjściu Oczekiwanego, ale chcąc doświadczyć radości oczekiwania, trzeba się nawrócić. Nie traktujcie słów o nawróceniu, jako pouczenia czy przestrogi. Przecież nasze nawrócenie to również nasze otwarcie na słowa, gesty i czyny Chrystusa, który nas prowadzi  ku sobie, do swego serca. To otwarcie oznacza naszą ufność, bo jak w pierwszym czytaniu słyszymy „Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło krzyknie.” (Iz 35,5-6), a więc radość z tego, co nastąpi, czego oczekujemy, czego pragniemy. Jak się do przyjścia przygotować, jak nawrócić? Święty Jakub w swoim liście daje nam taką radę: „Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie.” (Jk 5,8). Każdy z nas zinterpretuje te słowa po swojemu, tak samo każdy z nas będzie szukał dla siebie wzorca postępowania. Jakub podpowiada: „Za przykład wytrwałości i cierpliwości weźcie, bracia, proroków, którzy przemawiali w imię Pańskie. (Jk 5,10). A zatem  postawmy sobie kilka pytań:, Kim tak naprawdę jest Bóg dla moich myśli, dla mojego serca, dla całego mojego życia i działania? Czy jako chrześcijanin nie tylko wierzę w Niego, ale również Mu ufam? Czy mówię o Nim innym? Czy daję świadectwo o Nim w środowisku rodzinnym, środowisku pracy, szkoły? Uczniowie Jana Chrzciciela zapytali samego Jezusa: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” (Mt11,3). Postąpili jak ci, którzy szukają światła na modlitwie, a potem dopiero w książkach i dokumentach. Większość z nas częściej pyta o to, kim jest Jezus, księży, katechetów, spowiedników czy też profesorów uniwersytetów katolickich. Zapominamy, że trzeba tak jak uczniowie Jana Chrzciciela zapytać samego Pana Jezusa: postawić to pytanie na modlitwie, w czasie Mszy świętej, po Komunii świętej. Gdyby uczniom Jana Pan Jezus powiedział: Jestem Mesjaszem – nikt by nie zrozumiał. A jeśli by powiedział: jestem Bogiem – nikt by w to nie uwierzył. Odpowiedź Pana Jezusa była inna. Znaczyła: wtedy Mnie poznacie, kiedy zobaczycie, co czynię. Ważna to dla nas wskazówka. Ważne są sentencje teologiczne, ważne definicje katechizmowe, ale Pana Jezusa najlepiej poznamy wtedy, gdy w hałasie tego świata zobaczymy to, co On uczynił i wciąż czyni dla nas, dla ludzi.

LEKTORZY – 14-15 marca

18:00- R. Kohnke, M. Kulaga, M. Syska

8:30 – M. Podgórna, M. Sobczak, O. Pepłowski

10:30 – M. Kaczan, S. Teresa, G. Kamon

12:30- T. Miazga, M. Iskra, O. Pietras

19: 00 – W. Grabowski, K. Pietrzak, W. Grabowski

Dzisiaj druga kolekta na Fundusz Remontowy

Donacje minionego tygodnia pozwalają nam kontynuować prace już przy drugim bocznym ołtarzu, tak by była „symetria” w tym rejonie, oraz aby znaleźć godne miejsce dla wizerunku bł. s. Julii Rodzińskiej OP.

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU

Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to, bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną. „Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżyć ten Wielki Post z wiernością słowu Bożemu i z nieustanną modlitwą, tak jak Jezus uczynił to na pustyni”, oraz abyśmy ten czas przeżywali z „gorącym pragnieniem przyjęcia miłości pochodzącej od Boga, która chce przemienić nasze życie i cały świat”. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

GORZKIE ŻALE polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:30 z Kazaniem Pasyjnym. Następnie Msza św. już bez homilii.

DROGA KRZYŻOWA nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem.

– dla dzieci w środy o godzinie 18:30

dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30.

20. marca – Rycerstwo Niepokalanej

27. marca – Rycerze Kolumba

3. kwietnia – Grupa Różańcowa

Rozważania powinny mieścić się w ok. 30 minutach, a po nabożeństwie – Msza święta.

DZIĘKUJEMY PANIOM I PANOM, którzy pomagali przy różnych pracach w minionym tygodniu. Wymieniliśmy żarówki w żyrandolach z CFL 13W 800 lumenów, na LED 8,5W 1000 lumenów. Jest, zatem jaśniej w kościele o 20%, przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru prądu.

Kolejna akcja „pospolitego ruszenia” w piątek, 27 marca po porannej Mszy św. – generalne sprzątanie kościoła po wykonanych pracach stolarskich. Zapraszamy do pomocy, każda para rąk „na wagę złota”.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św.

                        Od pierwszej nie­dzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działal­ności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem maryjnym, „Oto ja, służebnica Pańska”. Kwota wyznaczona dla naszej parafii na ten rok wynosi $25,941.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę  $550.00   Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach. Więcej informacji na stronie: tia.calgarydiocese.ca

https://www.catholicyyc.ca/tia.html

LIST BP. WILLIAM MCGRATTAN DO PARAFIAN

Dear brothers and sisters in Christ, The Blessed Mother has been honoured as the first and the greatest of all disciples. United with the heart of God, she became the New Eve who opened the path of grace through the New Adam, the path that was once shut at the fall of Adam and Eve. At the Visitation of Mary to her cousin Elizabeth, she rejoiced in God as she recognized her lowliness and relied on the strength and righteousness of God in bringing justice to the lowly especially to the oppressed and the disadvantaged. When we think of Mary’s earthly life, while exalted by the Church as Queen of Heaven and Earth, she always had an outward focus – assisting others and leading souls to her Son. While she experienced the greatest joy in the plan of God, she also bore the deepest pain. But in all these, she was only known for one purpose, God’s mission. May we look to our Blessed Mother for guidance and inspiration as we strive to be missionary disciples. May we imitate her in aligning ourselves to the plan of God and hopefully be known for our participation in His mission. May Together in Action be for us a way to bring His mercy and compassion to others. May it be for us a way of exalting God, relying on his strength and righteousness as we recognize our total and complete dependence on Him. Thank you for your generosity.
Sincerely yours in Christ, Most Rev. William T. M cGrattan, Bishop of Calgary

OGŁOSZENIA BIZNESOWE W BIULETYNIE  Czas na odnowienie opłat za reklamy firm i biznesów w biuletynie parafialnym na rok 2020 już upłynął. Kto nie odnowił ogłoszenia, zostało ono usunięte. Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego biuletynu!  Popierajmy tych, którzy ogłaszają się w naszym biuletynie!!!

 KONKURS na NAJWYŻSZĄ i NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Zapraszamy wszystkie wspólnoty, grupy, rodziny i uczniów szkoły z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie w dwóch kategoriach na NAJWYŻSZĄ i NAJPIĘKNIEJSZĄ palmę wielkanocną. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji tworzenia palm wielkanocnych oraz rozwijanie kreatywności i wiedzy wśród najmłodszych naszych parafian. Komisja będzie oceniać długość palmy oraz walory artystyczne. W niedzielę palmową 5 kwietnia o godz. 10:30 gromadzimy się przed Kościołem, nastąpi poświęcenie palm oraz uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu. Przewidziane cenne nagrody.

PIKNIK PARAFIALNY

„Mini piknik” parafialny odbędzie się 21 czerwca. Wszystko w sali, bez namio­tów zewnętrz­nych, ale zaw­sze to okazja do integracji parafii oraz do wypracowania dodatkowych funduszy. A gdy nabierzemy „wprawy”, w przyszłym roku będzie piknik na DUŻĄ SKALĘ….

KAWIARENKA ZAPRASZA

Przez cały miesiąc marca i kwietnia dużur pełni Grupa Parafialna 40+ i zaprasza na smaczne wypieki.

ZEBRANIE RYCERZY KOLUMBA

Odbędzie się w środę 18 marca o godzinie 20: 00 w sali parafialnej.Zapraszamy!

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Następne spotkanie Klubu Książki odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia, w bibliotece, o godz. 14:00. Temat: Żywoty świętych lub duchownych

DUCHOWA ADOPCJA

Jak co roku, tak i obecnie, w uroczystość Zwiastowania Najświętrzej Maryi Panny zapraszamy parafian do Duchowej Adopcji. W środę, 25 marca, podczas Mszy św. porannej i wieczornej, odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dzieci poczętych a zagrożonych aborcją. Praktyka ta polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańca lub innej dowolnej modlitwy np: „Ojcze Nasz” czy „Zdrowaś Maryjo” oraz specjalnej modlitwy – (są wyłożone przed ławkami), przez okres od Zwiastowania do Bożego Narodzenia, w intencji nienarodzonego dziecka duchowo adoptowanego. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie postne, które jednak nie jest obowiązkowe. Imię dziecka duchowo adoptowanego znane jest tylko Bogu. Chętnych do przystąpienia do Duchowej Adopcji prosimy o zgłaszanie się do Siostry Teresy (403-282-5077) lub Bożeny Kutyła (587-349-1518) w celu wpisania jak w ubiegłych latach do pamiątkowej księgi. Dodatkowa lista do zapisania się będzie wyłożona na stolikach przed ławkami w dzień zawierzenia. Serdecznie zapraszamy Parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki w celu ratowania dzieci poczętych i zagrożonych aborcją.

ZBIÓRKA ZABAWEK

Odpowiadając na prośbę kilku rodziców, których dzieci już wyrosły i mają zabawki w dobrym stanie, ogłaszamy, że jest możliwość donacji zaba­wek i książek dziecięcych, z przeznaczeniem na wyprze­daż, z której dochód będzie przeznaczony na cele Misyjne. Zabawki można składać w Sali Parafialnej od dzisiejszej Niedzieli 15 Marca, do Niedzieli 22 Marca. Wyprzedaż zabawek odbędzie się 29 marca. Zachęcamy do wiosennych porządków     😊  –   SIOSTRY DOMINIKANKI Za wszelkie donacje – Bóg zapłać!

KARTKI WIELKANOCNE ręcznie robione do nabycia w sali parafialnej w niedzielę 15 Marca- dochód z kartek przeznaczony na Misje. Zachęcamy również do nabycia CD z Homiliami Ojca Artura Galeckiego OP- cena $10.

1% PODATKU  DLA FUNDACJI „NASZA PRZYSZŁOŚĆ” Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie www.radiomaryjacalgary.org. W razie problemów proszę o kontakt: email pulwicki@shaw.ca lub tel. 403-289-9033.

KONCERT ANDRZEJA CIERNIEWSKIEGO

W niedzielę 22 marca o godz. 17:00. Bilety w cenie $ 30 od osoby dostępne są w Domu Polskim 403-291-3757 lub info@dompolski.ca oraz w polskich sklepach

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2020

Począwszy od 26 lutego (Środa Popielcowa) do 5 kwietnia (Niedziela Palmowa), katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (blisko naszego kościoła). Prosimy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni.  Nasza parafia ma dyżur 27-ego marca (piątek), 2020, od godzi­ny 7:00 do 13:00. Rejestrację chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. (403)251-5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby się więcej na ten temat dowiedzieć.

KOMUNIKAT SPK – ODWOŁANIE

Zarząd Koła SPK nr 18 w Calgary uprzejmie informuje, że zwołane na dzień 15 marca 2020 r. Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła SPK zostaje odwołane, ze względu na zbliżającą się niekorzystną aurę pogodową (śnieżyca + minusowa temp.) oraz zbliżająca się epidemia koronawirusa. O następnym terminie Zebrania powiadomimy. Przepraszamy.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 29 marca 2020r. o godzinie 14:30 w Domu Polskim. Zapraszamy.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ DO KRAJÓW BAŁTYCKICH, SANKT PETERSBURGA i POLSKI która odbędzie się w dniach 14.09.2020 do 27.09.2020 (część I) lub z przedłużeniem 27.09.2020 do 01.10.2020 (część II) odbędą się DZIŚ !!! – 15 Marca w godzinach 9:30am do 2pm w Sali Parafialnej.  Organizacja, zapisy i opieka nad grupą w czasie pielgrzymki URSZULA GUT – THE TRAVEL AGENT NEXT DOOR 403-407-0177 lub 403-852-5254 oraz email ugut@thetravelagentnextdoor.com. Cena od $2970CAD plus przelot. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

PRACA Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji podjęcia pracy proszę dzwonić pod numer tel: 403-663-9886, i proszę zostawić swoje imię i numer telefonu, żeby można było oddzwonić. (4x)

PREVENTING THE SPREAD OF COVID-19

The Diocese of Calgary continues to monitor Alberta Health Services directives and our local situation regarding active cases of the coronavirus (COVID-19).
At this time, Bishop McGrattan is requesting that all parishes immediately implement the following measures:

At the Sign of Peace, refrain from shaking hands – a simple bow, nod, or “Peace be with you” to your neighbour is appropriate.

Baptismal and Holy Water fonts are to be emptied and are to be sanitized with water and bleach.

Holy Communion will only be distributed under the Body of Christ (Host).

Only priests may distribute Holy Communion to those who choose to receive on their tongue at a designated area apart from the main aisle. Note: It has been shared by some public health experts that there is no indication of increased risk of infection in receiving the host either on the tongue or in the hand.  Those who choose to receive Holy Communion in the hand will be asked to approach the Extraordinary Ministers of Holy Communion or a priest who is not distributing Communion to those receiving on the tongue. Only priests are to consume the Precious Blood. Extraordinary Ministers of Holy Communion who feel uncomfortable distributing Holy Communion should be excused from this ministry. Please also continue to practise healthy hygiene – wash your hands with soap or use hand sanitizer regularly, remain at home if you are sick, sneeze or cough into your sleeve, and avoid touching your eyes, nose or mouth. Let us continue to care for ourselves and one another as we pray for all those affected worldwide by COVID-19. These measures are effective immediately and will remain in place until notified otherwise by the Diocese.

VOLUNTEER FOR THE Outdoor Way of the Cross | The Diocese of Calgary invites you to volunteer for the Outdoor Way of the Cross on Good Friday (Starts at St. Mary’s Cathedral). To sign up as a volunteer, you must attend an Orientation Session associated with the role you wish to fill. A list of Orientation sessions are available on the website for you to sign up: http://wayofthecross.ca or email wayofthecross@calgarydiocese.ca

Faith and fun flames game ON MARCH 21 IS POSTPONED | “In light of ongoing developments resulting from the coronavirus, and after consulting with medical experts and convening a conference call of the Board of Governors, the National Hockey League is announcing today that it will pause the 2019‑20 season beginning with tonight’s games.” https://media.nhl.com/public/news/13911

LENTEN EVENTS & RESOURCES

We prepare ourselves to enter once again into the Paschal mystery and to renew it in our lives. Find Lenten events, reconciliation services, parish missions and various family resources to accompany your journey in this season of prayer and penance: catholicyyc.ca/lent

LENTEN RETREATS / Missions

Lenten Family Fish Fry withAndré Regnier (co-founder of Catholic Christian Outreach). When: Wednesday, Mar. 18 at 5 pm to 8:30 pm. Where: Clear Water Academy (2521 Dieppe Avenue SW, Calgary)

Lenten Mission with St. Gabriel’s Parish,  Chestermere, with Sisters of Divine Mercy. When: Monday (Mar. 16) to Wednesday (Mar. 18), from 6:30 pm to 8:30 pm. Where: St. Gabriel’s Rectory, 316 Windermere Dr. Chestermere.

SFXC Young Adult Lenten Retreat (18-35) at Camp Chestermere (1041 East Lakeview Rd., Chestermere, AB). When: Friday, Mar. 20 (all day). To register, contact 587-232-9728 | sfxc@calgarydiocese.ca | sfxc.ca

St. Agnes’ Lenten Mission with speaker
Fr. Daniel Gurnick. When: Monday (Mar. 22) to Wednesday (Mar. 24) – at 7 pm. Where: 302 Veterans Way NW, Carstairs.

Lenten Mission with St. Mary’s in Cochrane
with speaker Br. Michael Perras, ofm.
When: Monday (Mar. 23) to Thursday (Mar. 26), at 6:30 pm. Where: 10 River Heights Dr., Cochrane.

St. Bonaventure’s Lenten Mission with speaker Peter Thompson. When: Thursdays in Lent, at 7pm, except for Mar. 26, which will be moved to Monday, Mar. 30. Theme: When your mind wanders at Mass. Where: 1600 Acadia Dr. SE, Calgary.

St. Patrick’s Lenten Mission with Fr. Jerome, Fr. Cristino and Fr. Poul on “The 7 Last Words of Christ”. When: Thursdays in Lent, at 7:15 pm until 8 pm. Where: 1414 Shawnessy Blvd. SW, Calgary.

2020 bishop’s dinner

Join friends, family and the Catholic community for the 20th Bishop’s Dinner. When: Friday,
May 8
, at Telus Convention Centre (120 9 Ave SE., Calgary). Funds raised will support the St. Francis Xavier Chaplaincy Program and the continued spiritual formation of young adults throughout our Diocese. More information: bishopsdinner.ca

INVITATION FROM Regnum Christi

Evening of Reflection for Men with Fr. Daniel Wilson, LC. When: Tuesday, March 24 at 7 pm to 9 pm. Where: Clear Water Academy (2521 Dieppe Ave SW, Calgary). There will be Mass, confession and reflection.

Men’s Breakfast SeriesElements of Inspired Leadership. When: Tuesday, March 31 at 7 am to 9:30 am. Where: Sacred Heart Church (1307 14 St SW, Calgary). Cost: $10.

Women’s Ignatian Spiritual Exercises Silent Directed Retreat. When: Thursday, Apr. 30 at 4 pm to May 3. Where: Entheos Retreat Centre, Calgary.  For more information or to register to these events, contact (403) 992-4748 | rccalgary.com  

WOMEN CONFERENCE –  FEMININITY: TEARING OF THE VEIL | Beloved Daughters Women’s Ministry invites all women to attend their first annual Women’s Conference with speakers Heather & Jake Khym from Life Restoration. When: Friday, May 15 & Saturday, May 16.  Where: St. Mary’s Cathedral (219 18 Ave SW, Calgary).  For more information or to get tickets, visit femininity.eventbrite.ca

St. Patrick’s Feast Day with Bishop McGrattan | The Irish Cultural Society (ICS) invites you to celebrate the Feast day of St. Patrick at St. Mary’s Cathedral on Tuesday, Mar. 17 at noon with Bishop McGrattan. Following mass, a light community lunch will be served in the parish hall. Kindly bring a tray of sandwiches or baked goods to contribute to the lunch. 

THE CATECHESIS OF THE GOOD SHEPHERD TRAINING FOR ADULT CATECHISTS |

Based on Montessori principles, Catechesis of the Good Shepherd teaches scripture and liturgy for children ages 3-6. This is an opportunity for adults to be trained as Catechists for the Catechesis of the Good Shepherd, working with 3-6 year-old children in a parish/school setting. Training will be held Apr. 20-25 at the Catholic Pastoral Centre. Register by Mar. 15. Visit: cgsac.ca | paula.sabatini@st-peters.ca

MARRIAGE PREPARATION WITH CEE
Inviting couples preparing for the sacrament of marriage:

Catholic Engaged Encounter (CEE) marriage preparation weekend. When: Mar. 28-29. To register, call 403-240-0103 or visit ceewest.com/calgary

Catholic Family Services Marriage Preparation Weekends will be held on May 22-24 (St. Mary’s Cathedral); June 19-21 (Holy Name, Calgary); July 24-26 (St. Peter’s, Calgary). To register, visit cfs-ab.org

Way of the Cross Pilgrimage
St. Patrick’s Parish in Calgary invites you to their one-day Lenten “pilgrimage” of visiting 14 churches in the Diocese of Calgary. When: Saturday, Apr. 4, starting at St. Patrick’s at 7:30 am. Cost: $30/person. Travel will be by coach. For more details, contact 403-254-6878.