Oświadczenie

Oświadczenie


W ramach solidarności z wysiłkami rządu i społeczeństwa mającymi na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19, Diecezja Calgary wydała oświadczenie o zwieszeniu publicznego odprawiania Mszy Św. od 17 marca aż do oficjalnego odwołania na terenie całej Diecezji. Jednocześnie Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy Św.
Pełny tekst oświadczenia znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej w języku polskim i angielskim.
Intencje, które zostały przyjęte będą prywatnie odprawiane przez kapłana.
Msze święte w tygodniu oraz w niedziele będą transmitowane z naszego Kościoła przez internet o godz. 20:00. Kościół będzie otwarty w tygodniu od godz 9:00 do 12:00 oraz od godz. 18:00 do 19:30 na indywidualną modlitwę.

Jednak grupy nie mogą gromadzić się w kościołach. Liczba osób obecnych w Kaplicach Adoracji powinna być ograniczona, tak, aby przestrzegać zaleceń AHS dotyczących zgromadzeń (15 osób max.)

Z zalecenia Diecezji nie udzielamy Komunii Świętej sakramentalnej. Zachęcamy aby indywidualnie przez akt woli przyjmować Komunię Duchową.

Oświadczenie w j.angielskim

Oświadczenie skrócone w j.polskim